Mládež

Články
29.10.2021
Přihlášky na Sportovní kemp o Jarních prázdninách 2022 spuštěny!!!
Již nyní se můžete hlásit na přísměstký kemp organizovaný naším…
Již nyní se můžete hlásit na přísměstký…
info
22.10.2020
Rozpis tréninků během nucené pauzy
Kvůli momentálním nařízením vlády jsme bohužel nuceni zrušit…
Kvůli momentálním nařízením vlády jsme…
info
28.08.2020
Nábory dětí začínají!!!
Baví tě florbal a chceš být součástí party kamarádů? Potom je…
Baví tě florbal a chceš být součástí…
info
24.08.2020
Rozpis tréninků na sezónu 2020/2021 je tu!!!
Září se kvapem blíží a tak nastal čas Vás informovat o…
Září se kvapem blíží a tak nastal čas…
info
09.08.2020
První letní srpnové tréninky mládeže již od 10.8.
Něco málo přes polovinu prázdnin už je za námi a tak s úderem…
Něco málo přes polovinu prázdnin už je…
info
25.11.2019
Úspěšný domácí turnaj elévů
   V neděli 24. 11. 2019 bylo v Městské sportovní hale v…
   V neděli 24. 11. 2019 bylo v…
elévové blue
13.11.2019
Junioři v oslabené sestavě za 3 body
FBC Liberec B 13:5 FLORBAL JABLONECDo prvního zápasu jsme…
FBC Liberec B 13:5 FLORBAL JABLONECDo…
junioři
01.11.2019
Junioři přivezli z Dubu první body
O víkendu čekaly v Českém Dubu naše juniory dva velmi náročné…
O víkendu čekaly v Českém Dubu naše…
junioři
04.11.2018
Domácí turnaj juniorů s úsměvem
junioři

3. listopadu pořádali junioři na domácí palubovce v Tanvaldě turnaj 2. ligy. V prvním zápase je čekal tým TJ Lokomotiva Louny.

Do zápasu vstoupili domácí se značným zápalem a plni motivace, jelikož chtěli ukázat, kdo je tu doma. Úvodní aktivita domácích však nepřinesla kýžené ovoce, a tak se hra začala vyrovnávat. I soupeř několikrát zahrozil a bylo jen otázkou času, kdo vsítí první branku. Dočkali se domácí, to když se na správném místě ve správný čas zjevil dorostenecký kapitán Jan Koravský. Jeho branka přinesla na hokejky Jabloneckých klid. V 10. minutě už svítil na časomíře stav 4:0 pro domácí a bylo jasné, který z týmů má jednoznačně navrch. Hosté se však nenechali zahanbit, po krásné střele Jakuba Lauricha Lounští snížili na 1:4. Domácí pokračovali v tlaku na soupeřovu branku a po zásluze padl ještě jeden gól – autorem branky Ondřej Hašlar.

O přestávce nabádal hrající trenér Daníček své svěřence k neutuchající aktivitě. Ti ho ihned po úvodní buly potěšili, když ve 30. vteřině přidal další branku Petr Frkala. Následovala hlušší pasáž zápasu, kterou ukončil až Lukáš Preisler, když svou neohrabanou hrou bez hokejky nabídl soupeři přesilovou hru. Po minutě v oslabení získal míček Petr Frkala, přeběhl půlku hřiště a nekompromisně zavěsil. Pro domácí to bylo už 7:1. Během druhé třetiny domácí přidali ještě 2 góly a už to bylo 9:1. Do třetí třetiny však Jablonečtí nevstoupili nejlépe. V 1. minutě byl vyloučen Patrik Čermák za blokování hokejky, a hosté tentokrát nabídnutou přesilovou hru využili a snížili na 2:9. Zápas se potom už jen dohrával, k vidění byly ještě dvě přesilové hry – po jedné na každé straně, ale další branky se už diváci nedočkali. Jablonečtí se tak radovali z jednoznačné výhry a mohlo je těšit, že první úkol v podobě povinných 3 bodů splnili.

Ve druhém zápase nás čekal Chomutovský "B" tým, se kterým jsme se již v této sezóně utkali. Jednalo se o zápas plný emocí, který jsme nakonec s přehledem dotlačili do vítězného konce, a tak dnešním cílem nebylo nic menšího, než úspěch zopakovat a udělat tak našim fanouškům, kteří nás přijeli do Tanvaldu podpořit, radost. Přestože jsme již z předchozího klání znali herní styl, jakým se Chomutov bude chtít prezentovat, ze začátku zápasu jsme měli velké problémy a brzy jsme inkasovali. Po chvilce hry jsme sice dokázali srovnat krok se soupeřem zásluhou Koravského, ale chomutovský celek dokázal bleskově odpovědět a opět odskočit do jednobrankového vedení. Po první třetině tedy svítilo na ukazateli skóre 1:2. Do druhé třetiny se naši junioři dokázali skvěle nabudit a hned po půl minutě hry se dokázal prosadit po rychlé akci přes celé hřiště Frkala, když mu narýsoval překrásnou přihrávku Preisler.

Následovala divoká přestřelka, při které se hra přelévala ze strany na stranu a třetí třetina začínala za stavu 9:4 pro jablonecké juniory. Do poslední třetiny jsme vstoupili s cílem vsítit soupeři dalších šest branek, a dostat se tím tak na magickou hranici patnácti branek, které jsme chtěli dosáhnout již v prvním zápase. V této třetině jsme již definitivně zlomili odpor Chomutovských, a do šaten jsme tak odcházeli s příjemným vítězstvím 14:6. Za zmínku také zcela jistě patří předváděná hra Frkaly s Koravským, kteří na hřišti předváděli skvělou podívanou a bavili tím všechny zúčastněné v tanvaldské hale.

Po celý zbytek odpoledne, které junioři z důvodu pořádání museli strávit v hale, panovala v týmu příjemná atmosféra.

 

Autoři článku: Matěj Vedral, Jan Koravský

Zpět