15.10.2019
Úhrada členských příspěvků na aktuální sezónu
Připomínáme, že dnes je poslední možnost včasné úhrady členských…
Připomínáme, že dnes je poslední…
Info
16.09.2019
Mužům se start do nové sezóny povedl na jedničku
O tomto víkendu čekal muže první ostrý dvojzápas v nové Divizní…
O tomto víkendu čekal muže první ostrý…
Zápasy
09.09.2019
Přehled domácích zápasů mužů v sezóně 2019/2020
Pro všechny naše fanoušky a místní média sdílíme přehledný souhr…
Pro všechny naše fanoušky a místní…
Info
17.06.2019
Muži znají své soupeře v příští sezóně
Nedělní celostátní losovací aktiv rozhodl o pořadí zápasů v…
Nedělní celostátní losovací aktiv…
Info
16.06.2019
Muži dodatečně postupují do vyšší soutěže
I přes těsnou porážku v baráži nakonec jablonečtí muži postupují…
I přes těsnou porážku v baráži nakonec…
Info
27.05.2019
FLORBALOVÝ PŘÍMĚSTSKÝ KEMP
Od 29. července do 2. srpna proběhne v Jablonci pod patronátem…
Od 29. července do 2. srpna proběhne v…
Akce
07.05.2019
NABÍDKA: Sportovní prázdniny
Vojta Brož nás oslovil se zajímavou prázdninovou akcí. Všichni…
Vojta Brož nás oslovil se zajímavou…
Info
06.05.2019
Posuny kategorií od 13. května
Vážení rodiče a členové klubu,  každoročně dochází s blížícím…
Vážení rodiče a členové klubu,  …
Info
22.04.2019
Těsná prohra v rozhodujícím zápase sezóny
Zápasy

Dne 19. 4. 2019 se finálová série Regionální florbalové ligy mezi týmy Florbal Jablonec a Florbal Chomutov B vrátila za stavu 1:1 na zápasy zpět do Jablonce.


Jablonecké publikum se tedy mohlo těšit na prestižní zápas, který definitivně určí vítěze letošní ligové sezóny.


Zápas byl od prvních minut vyrovnaný. Oba týmy si plně uvědomovali důležitost tohoto utkání. První velkou šanci zápasu měli ovšem jablonečtí. Po šikovném prostrčení Havla zakončoval z velkého brankoviště jablonecký Matěj Bartoš. Brankář Chomutova Tomáš Patera byl ovšem pozorný.


Když už to vypadalo, že Jablonec získává územní převahu a má více ze hry, zmrazil domácí diváky přesnou střelou Kubeš. Jablonečtí ovšem nenechali své diváky dlouho čekat a za nedlouho vyrovnal nekompromisní střelou z levého křídla Lukáš Jarolímek.


Za necelé dvě minuty dostal jablonecké diváky do varu Jakub Daníček, který pohotovou střelou zvyšoval na 2:1 pro Florbal Jablonec. Bohužel pro domácí stačil Chomutov ještě do přestávky vyrovnat, když proměnil přesilovou hru.


Chomutov se navíc vyrovnávacím gólem dostal do psychické pohody a hned v úvodu druhé třetiny šel do dvougólového vedení, když se prosadili Novotný a Borovička.


Toto se nelíbilo jabloneckému veteránovi Janu Havlovi, který v čase 24:49 snižoval na 3:4 z pohledu domácích. Když minutu na to přidal svůj druhý gól v utkání Jarolímek, byli jablonečtí diváci opět v tranzu.


Bohužel momentální jabloneckou převahu zastavilo vyloučení domácího Havla za nedovolenou vzdálenost. Jablonecký útočník se totiž stejně jako celá jablonecká hala domníval, že se chomutovští již při rozehrávce dotkli balónku a vydal se napadat. Sporný moment zvýšil emoce na hřišti i v hledišti. Florbal Chomutov ovšem trestal i navzdory mohutnému povzbuzování domácích. Na konci druhé třetiny tedy svítilo na ukazateli skóre 4:5.


Když hned v úvodu třetí třetiny zvyšoval na 4:6 pro Chomutov Daniel Kučera, vypadalo to s domácími neslavně. Plné tribuny jablonecké haly ovšem hnali domácí do útoku. To přineslo úspěch v čase 31:50, kdy snižoval svým druhým gólem v zápasu Jakub Daníček. Když poté v čase 38:16 zkompletoval domácí Lukáš Jarolímek hattrick a vyrovnal skóre zápasu na 6:6, jablonečtí diváci byli u vytržení!!!


Naneštěstí jejich radost netrvala dlouho a dvěma slepenými góly vrátil dvoubrankové vedení Chomutovu Daniel Kučera.


Za domácí stihl ještě snížit jablonecký sniper Lukáš Jarolímek, ale i přes mohutný závěr domácích se skóre zápasu již nezměnilo. Florbal Jablonec tedy podlehl týmu Florbal Chomutov B těsně 7:8.


„Jsem na kluky velmi pyšný. Dnes to byl vynikající zápas před ještě lepším publikem,” říká dojatý kapitán domácích Marek Čeřovský. Utkání totiž sledoval na florbalové poměry velmi slušný počet diváků. Konkrétně 176 fanoušků jabloneckého florbalu. Vytvořili tím dosavadní jablonecký rekord.


„Souhlasím s Markem a děkuji všem divákům za vytvoření famózní atmosféry,” dodává Tomáš Beran předseda klubu. „Celá série byla velmi kvalitní. Chomutov měl pro finále na soupisce lídry z jejich elitných týmů, kteří nakonec rozhodli. Rozhodně nechceme brečet. Pouze to ukazuje na to, jak silný máme tým. Můžeme být hrdí na to, že se Chomutov do posledních chvil strachoval o výsledek,” dodává na závěr Tomáš Beran.

 

FLORBAL JABLONEC - Florbal Chomutov B 7:8   (2:2, 2:3, 3:3)


branky: 10. Lukáš Jarolímek, 11. Jakub Daníček, 25. Jan Havel, 26. Lukáš Jarolímek, 32. Jakub Daníček, 39. Lukáš Jarolímek, 44. Lukáš Jarolímek - 6. Marek Kubeš, 13. Tomáš Novotný, 18. Tomáš Novotný, 23. Marek Borovička, 28. Tomáš Novotný, 31. Daniel Kučera, 40. Daniel Kučera, 43. Daniel Kučera; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 176

 

Stav série FLORBAL JABLONEC - Florbal Chomutov B (1:2) - postupuje Florbal Chomutov B

 

FOTOGALERIE k nahlédnutí ZDE

 

VIDEOSESTŘIH ke shlédnutí ZDE

Zpět
Partneři