16.06.2024
Charitativní běh pro Dorotku s Nadací Preciosa
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli podpořit sbírku pro Dorotku,…
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli…
Akce
11.06.2024
Trenérka Lenka Bartošová se vrací do Jablonce!
 Od 1. června získal náš klub významnou posilu do řízení…
 Od 1. června získal náš klub významnou…
Novinky
16.05.2024
Letní příměstský kemp otevřen
Opět po roce nabízíme možnost přihlášení na oblíbený příměstský…
Opět po roce nabízíme možnost…
Info
25.04.2024
Zazvonil zvonec a sezóny snů je konec
Čas plyne jako voda a my máme opět další sezónu za sebou. Mně…
Čas plyne jako voda a my máme opět…
Zápasy
02.04.2024
Vítězná šňůra přetržena, neporazitelnost trvá
Po dlouhé době se opět hlásím se zpravodajskou porcí našich…
Po dlouhé době se opět hlásím se…
Zápasy
27.03.2024
Aktuální informace k soustředění Tanvald 2024
O přesunu letního soustředění z Jičína do známého sportovního…
O přesunu letního soustředění z Jičína…
Info
14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby…
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři…
Zápasy
09.02.2024
Informace o výši obdržené dotace
Na základě povinnosti vyplývající ze Smlouvy o poskytnutí…
Na základě povinnosti vyplývající ze…
Info
11.06.2024
Trenérka Lenka Bartošová se vrací do Jablonce!
Novinky

 Od 1. června získal náš klub významnou posilu do řízení sportovní složky. Do Jablonce se po mnoha letech působení v České Lípě vrací trenérka Lenka Bartošová.  

 

Lenka je významnou českou florbalovou trenérkou a bývalou reprezentantkou. 

 

S florbalem začínala v Jablonci, ale největší hráčské úspěchy zažila s týmem FBC Crazy Girls Liberec, kde získala šest mistrovských titulů v řadě. Bohatá je i její reprezentační kariéra. Lenka reprezentovala Česko na všech mistrovstvích světa mezi lety 2001 a 2009 a s pěti starty patří k českým hráčkám s nejvyšším počtem účastí na MS. 

 

Jako trenérka dosáhla největšího úspěchu Jablonce v roce 2010, kdy dovedla mužský tým do 1. ligy. Po působení u libereckých žen přišla v roce 2016 nabídka z České Lípy, kde prvoligový tým hned v první sezóně dovedla do Superligy. 

 

 
Lence přejeme úspěšný návrat do jejího rodného města a prvního florbalového klubu. Jaké jsou očekávání a její hlavní úkoly se dozvíte v krátkém rozhovoru níže.

 

Ahoj Lenko, do Jablonce se vracíš po dlouhých 14 letech. Jaké máš pocity? 

 

Zdravím všechny příznivce florbalu v Jablonci a nyní již k otázce. Jablonec je můj mateřský klub, který mi ukázal krásu florbalu. Jako hráčka jsem zde strávila tři skvělé roky. Když jsem se v roce 2009 vrátila jako trenérka mužského A týmu, se kterým jsme vybojovali postup do 1. ligy, byl to velmi silný zážitek, na který dodneška velmi ráda vzpomínám. Aktuálně v Jablonci nastavili novou klubovou cestu, která mi dává smysl. Klub se zaměřuje na práci s mládeží a ne pouze na dospělou složku. To je hlavní důvod, proč jsem se sem opět vrátila.

 

V jakých rolích Tě budeme moci vidět?

 

Budu působit na pozici šéftrenérky klubu. Hlavní zájem je rozvíjet mládež, a proto mě potkáte na většině tréninků mládeže. Budeme s trenéry řešit, jak nejlépe vést naše hráče k florbalovému rozvoji a zároveň jim ukázat cestu do života. Pro mě to není jen o florbale. Ráda předávám hráčům všeobecné sportovní zkušenosti a zároveň jim ráda poradím se vším, co budou potřebovat. Máme za cíl vychovat dobré hráče, ale zejména dobré lidi. 

 

Jaké budou Tvé první úkoly?

 

Již postupně navštěvuji tréninky a navnímávám fungování klubu. Během června mám v plánu se seznámit se všemi trenéry klubu a nastavit komunikaci. Ráda bych se též seznámila s co nejvíce hráči ještě před koncem sezóny a to zejména u kategorií, kde budu příští rok působit.

 

Které kategorie to budou?

 

S Tomášem Beranem jsme se domluvili, že příští rok povedu jako hlavní trenérka kategorie Elévové Blue a Mladší žáci Blue. Jedná se o „áčkové“ týmy, se kterými chceme dlouhodobě koncepčně pracovat. Mým úkolem je navázat na Tomášovu práci, kterou s ročníky 2012 až 2015 v minulých letech odvedl. Jablonec má v těchto kategoriích dobře našlápnuto a já věřím, že mé zkušenosti pomohou tato družstva dále sportovně posunout. Konkrétní cíle si budeme nastavovat před startem nové sezóny.

 

Na co nejvíce se těšíš?

 

Těším se na spolupráci s trenéry, které jsem v minulosti trénovala jako hráče :)) Též se těším na to, až uvidím mladé hráče a hráčky, jak se posouvají ve svých dovednostech. To je moje motivace a to mě na práci trenérky nejvíce naplňuje. 

 

Lenko, děkujeme za rozhovor a přejeme pohodový start v klubu Florbal Jablonec. 

 

Já děkuji za pozvání. Přeji všem pohodový konec sezóny a těším se na osobní setkání v nové sezóně. 

Zpět