Po úspěšném derby s Libercem se…
Zápasy
02.04.2024
Zápasy

Po dlouhé době se opět hlásím se zpravodajskou porcí našich sportovních výkonů. Z předešlého turnaje, jenž se konal 24. 2. v České Lípě, naši kluci přivezli důležitých šest bodů, které urvali proti houževnatým soupeřům z TOP 4 tabulky této ligy. Konkrétně jsme sehráli vítězná utkání s libereckými Panthers, kteří nám podlehli v poměru 10:7 a domácími gladiátory – ti s námi sehráli velmi napínavé a vyrovnané utkání, kdy naštěstí pro nás toto utkání rovněž skončilo naší výhrou v poměru 8:7. Tím náš tým prokázal hlad po úspěchu a vítězství, jelikož matematicky jsme již měli titul a prezidentský pohár pro vítěze ligy v kapse.

Nyní již ale k sobotnímu turnaji, jenž se odehrál v liberecké Tipsport aréně, kde nás čekala pikantní utkání s rivalem z Koberov a hladovými vlky z Frýdlantu, kteří tímto turnajem uzavírali letošní sezónu a každý bod tak pro ně měl cenu zlata, jelikož si vlci chtějí udržet příčky zajišťující účast v evropských pohárových soutěžích pro nacházející sezónu.

První klání jsme sehráli proti týmu Koberovy B, kteří předzápasový program trávili tím, že nás zastrašovali siláckými řečmi, že prohrajeme (tzn., že se nám stane něco, co se tomuto celku stává zcela pravidelně, avšak i přesto sebrali značnou porci sebevědomí a rozhodli se, že budou z pozice malého švába v záchodové míse vyhrožovat někomu, kdo v jedné ruce drží Raid a druhou ruku má položenou na splachovadle – jak toto může dopadnout, si domyslete každý sám). Tým Koberov patrně posílil svůj tým, a proto pojal jistotu, že nás porazí a neustále měli potřebu toto zdůrazňovat. To však nevěděli, že Králik nesedí na kebabu a také povolal posilu, a to rovnou kanonýra A týmu Lukáše Jarolímka alias Jerryho, který je znám v lize svou pověstnou otočkou smrti a střelou tajemné chuti, která trápí každého, kdo se rozhodne se jí postavit.

Tým Koberov odhodlaně vkročil do utkání tím, že po 52 vteřinách vytvořil minelu, kterou obratně využil „chmaták“ Hornis a tím tak uvítal koberovské sebevědomí v realitě. Následovala pasáž, kdy jsme si vzájemně nedarovali ani cm palubovky a k vidění byl lítý boj o vítězství. V čase 9:37 přidal další direkt Novis, když využil Hornisovu důvtipnou přihrávku. Koberovští se tím nenechali zastrašit, zařadili vyšší výkonnostní stupeň, což mělo za následek naše navýšení náskoku na 3:0, a to díky naší posile Jerrymu, který vyučoval lekci efektivní střely a zmrazení soupeřova úsměvu. Do šaten jsme tak šli za stavu 3:0 pro nás a koberovské sliby zatím nebyly naplněny.

Během přestávky soupeř sebral ztracené sebevědomí, což potvrdil pokřikem, za který by se nestyděl ani domorodý kmen z National Geographic. Avšak ihned po 10 vteřinách druhého dějství přišel na scénu opět kazatel Jerry, který soupeři ukázal, že mít silné řeči na nás stačit nebude a svou pověstnou otočkou smrti s pěti vruty navýšil skóre na 4:0. To soupeře značně rozhodilo a po minutě zvýšil náš náskok ve skóre Maliňák již na příjemných 5:0. Hra měla náboj a tempo bylo až vražedně rychlé. Důkazem toho byl souboj za brankou, který svedl Králik s hráčem Koberov Kropáčkem, který neustál Králikův standardní osobní souboj a odrazil se od něj jako malé dítě od skákacího hradu. Ustlal si za mantinelem a tento počin vyhodnotil jako neoprávněný ze strany Králika, a tak se rozhodl, že se svou postavou na úrovni křupavého dietního krekru bude Králikovi vyhrožovat násilím, což působilo značně roztomile. Naštěstí Králika zachránil od souboje se suchou větví jiný hráč Koberov, který svého spoluhráče uklidňoval a radil, ať pěstní souboj s třikrát tak těžším Králikem odloží na jindy. Proto Kropáček počastoval Králika alespoň slovními nadávkami, načež rozhodčí tento počin ocenil trestem za nesportovní chování a vyloučením do konce utkání a Kropáček tak o sobě mohl jít přemýšlet do sprch. Získanou přesilovou hru jsme využili, když v čase 20:03 opět zaúřadoval Hornis. Poté se zbytečně nechal vyloučit Novis (děkujeme za netýmové chování) a soupeř poprvé v utkání rozvlnil naši síť a snížil stav utkání na 6:1. Naštěstí našel rychlou odpověď Maliňák, který využil Kočkovu přihrávku a ten si tak připsal asistenci (toto se nelíbí uživateli Marek Čeřovský) a opět srazil soupeře zpět na kolena. Nezaujatému divákovi by se utkání jistě líbilo, hra byla plná osobních soubojů, hry nahoru dolů a značnou porcí sekané, za kterou byl se nestyděl ani úsek lahůdek v Globusu. Dvě minuty poté ještě přidal další přesný zásah Novis a tím alespoň trochu vylepšil svou reputaci v týmu. Soupeř posléze stačil do přestávky snížit stav skóre a do druhé přestávky jsme šli s vedením 8:2.

Soupeř musel zaslouženě čelit nepříjemným přestávkovým rozhovorům s dotazy, jak to tedy vypadá s tou naší slibovanou prohrou a proč se hráč, kterého přivezli v krabici s nápisem „Pozor křehké“, chtěl pouštět do potyčky s Králikem, jehož břišní svalstvo odolá ráně protitankové střely.

Třetí dějství začalo přesně tam, kde to druhé skončilo a na rázu hry se nic neměnilo. Soupeř nic nevzdával a v čase 34:20 snížil na 8:3 a diváci čekali, jaký to bude mít vliv na průběh utkání. Komplikaci ve zdramatizování vývoje utkání přineslo Frkalovo vyloučení na dvě minuty za sekání. Přesilovou hru jsme sice nevyužili, přesto se nám povedlo navýšit náskok na 9:3, když Hornis využil Honzikovu přesnou přihrávku. Soupeř se přesto nehodlal vzdát a svou aktivní hrou si vynutil trestné střílení, které se mi povedlo neobratně zlikvidovat a tím jsem si udržel svou ligovou neporazitelnost v této disciplíně. Už zbývaly do konce základní hrací doby necelé čtyři minuty, kdy Jerry opět udeřil a posunul náš náskok na poměr 10:3. Malou náplast pro soupeře přinesl gól Frkaly, ale na ten dokázal ihned odpovědět Seník po Vesyho nahrávce a ukazatel skóre tak skončil na příjemných 11:4 pro nás a my si tak proti koberovským domorodcům připsali další vítězství a potvrdilo se známé pravidlo, že pes, který štěká, nekouše. Hráčem utkání byl zvolen Hornis, který si odnesl šest kanadských bodů za čtyři góly a dvě nahrávky.

Ve druhém klání jsme změřili síly s houževnatými vlky z Frýdlantu, které čekalo poslední utkání v sezóně a zároveň to bylo poslední utkaní Jana Venzela na lavičce, který se po vzoru Jürgena Kloppa rozhodl ukončit svou trenérskou kariéru a věnovat svůj drahocenný čas rodině. Frýdlant chtěl svému kouči přichystat důstojnou rozlučku, tudíž o motivaci měli hráči Frýdlantu postaráno. Na průběhu utkání to bylo znát, když právě ihned po 22 vteřinách soupeř otevřel skóre a tím nám vyslal jasný signál. Naštěstí si dnes Vesy s sebou vzal rušičku frýdlantského signálu a během následujících 22 vteřin stačil dvěma rychlými brankami otočit stav utkání na 2:1 z našeho pohledu. Poté hra nabrala obrátky a tempo bylo na náš vkus až moc rychlé a nedařilo se nám soupeře stíhat. I přesto se nám v čase 10:08 podařilo navýšit náskok na 3:1 po Jerryho přesné trefě. Bohužel následovalo Waldézovo vyloučení, které soupeř využil a do šaten se šlo za stavu 3:2 pro nás a my už začínali foukat bublinky.

Velké oslabení pro nás znamenalo, že Seník nebyl schopen nastoupit do druhého zápasu, jelikož si spálil trubku a již nedisponoval fyzickými silami do dalších bojů, tak si alespoň skočil na pivo a kafe a povzbuzoval nás z VIP salónku. I přesto, že nás soupeř rychle dostupoval a nedával nám příliš mnoho prostoru na palubovce, tak se nám po pěti minutách druhého dějství podařilo odskočit až na rozdíl 5:2 pro nás. Soupeř však potvrdil svou houževnatost a odhodlání a do konce druhé třetiny dvěma brankami snížil na 5:4 z našeho pohledu.

Třetí třetina potvrdila rčení, že to nejlepší má přijít na konec. Soupeř vyrovnal ihned po 20 vteřinách a získal momentum, když dotáhl tříbrankové manko. My už chtěli, aby rozhodčí pískal konec a soupeř se dostával do tempa. Ráz utkání nasvědčoval tomu, že soupeř má ze hry víc, a to se také potvrdilo tím, že dokonal obrat v utkání a my tak poprvé prohrávali 5:6. V čase 37:02 přišel opět Vesy se svou rušičkou frýdlantské pohody a vyrovnal na 6:6. Bohužel však ihned po 20 vteřinách přišel soupeř opět s dalším přesným pokusem a odskočil na 7:6 pro Frýdlant. My si to však nenechali líbit a Mára Kujan po 10 vteřinách přišel s vyrovnáním a na to ihned v čase 37:52 dokonal Jerry náš obrat ve skóre a my tak opět vedli v poměru 8:7. Soupeř však opět potvrdil svou motivaci v utkání, kdy po mnoha šancích znovu udeřil a v čase 41:14 vyrovnal na konečných 8:8. Zvrátit vše na naši stranu mohl ještě Honzik z trestného střílení, to se však nezdařilo a my se tak vcelku spravedlivě rozešli remízou a tím tak Frýdlant ukončil naší vítěznou sérii.

Další a zároveň poslední turnaj této sezóny sehrajeme 6. 4. v liberecké TUL aréně, kde si převezmeme prezidentský pohár pro vítěze ligy a když se nám bude chtít, tak natáhneme sérii bez prohry. Už nyní se těšíme na další sportovní zážitky a radosti.