16.06.2024
Charitativní běh pro Dorotku s Nadací Preciosa
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli podpořit sbírku pro Dorotku,…
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli…
Akce
11.06.2024
Trenérka Lenka Bartošová se vrací do Jablonce!
 Od 1. června získal náš klub významnou posilu do řízení…
 Od 1. června získal náš klub významnou…
Novinky
16.05.2024
Letní příměstský kemp otevřen
Opět po roce nabízíme možnost přihlášení na oblíbený příměstský…
Opět po roce nabízíme možnost…
Info
25.04.2024
Zazvonil zvonec a sezóny snů je konec
Čas plyne jako voda a my máme opět další sezónu za sebou. Mně…
Čas plyne jako voda a my máme opět…
Zápasy
02.04.2024
Vítězná šňůra přetržena, neporazitelnost trvá
Po dlouhé době se opět hlásím se zpravodajskou porcí našich…
Po dlouhé době se opět hlásím se…
Zápasy
27.03.2024
Aktuální informace k soustředění Tanvald 2024
O přesunu letního soustředění z Jičína do známého sportovního…
O přesunu letního soustředění z Jičína…
Info
14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby…
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři…
Zápasy
09.02.2024
Informace o výši obdržené dotace
Na základě povinnosti vyplývající ze Smlouvy o poskytnutí…
Na základě povinnosti vyplývající ze…
Info
14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Zápasy

Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby jsme měli možnost se vidět na našem florbalovém plese. O zábavu tu rozhodně bylo postaráno, program byl nabitý od začátku až do konce. Věřím, že jste si ples všichni užili stejně tak jako my a tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli. Organizátorům, sponzorům a především hlavně vám všem, kteří jste na tento ples dorazili.

 

Nyní již ale k samotnému turnaji, který se konal tuto sobotu 10. 2., kdy jsme zavítali do liberecké Grilované kuře arény, jež je situována v areálu věhlasné Technické univerzity v Liberci. Již po příchodu nás uchvátila monumentálnost tohoto stánku a zároveň na nás dýchlo moderno díky nedávné, velice povedené, rekonstrukci haly. Šatny působily dojmem, že se nacházíme v plaveckém bazénu a díky možnosti sdílení šaten s ostatními týmy tu byla možnost odposlouchat taktiku a rozpoložení ostatních celků. Nejvíce se však atmosféra dotkla Novise, který tu zažil začátky své kariéry, a tak pro něho byl návrat do jeho domovského stánku velice emotivní.

 

Čekal nás dvojzápas proti celkům SC Podještědí Český Dub B a FBC Panthers Liberec C. I přesto, že nám opět pár zvučných jmen chybělo (Seník, Dáňa, Ondra Kujan, Javor, Denis, Víťa, Zbynďa), naše sestava byla papírově silná (tedy až na pozici v brankovišti) a navíc poprvé v sezóně se na soupisku zapsal náš harcovník Théris, který se čerstvě pyšní průkazem Ferdinanda Porscheho a také umí okořenit každé utkání a potěšit jak diváky, tak zejména bulvární tisk, který nyní hojně rozebírá jeho zhýralé nakupování, když přitom na hřišti doposud nic nepředvedl.

 

Nicméně my tak nastoupili v této silné sestavě: první lajna Novis – Honzik – Hornis, druhá Vesy – Mára Kujan – Seky, třetí Waldéz – Maliňák – Théris, první obrana Šlindy a Čéřa a druhá Hořča a Králik, do branky jsem se postavil já, jelikož Denis a Víťa nebyli k dispozici (Víťa chytil ukrajinskou chřipku a Denis plnil reprezentační povinnosti), náš A tým hrál své utkání, junioři měli turnaj čtyř zemí a brankáři z dorostenců a starších žáků by rovněž byli lepší volba než já, avšak nesplňovali potřebný věkový limit této ligy.

 

První utkání proti celku z Českého Dubu jsme začali tzv. od podlahy, když hned po 32 vteřinách od úvodního buly vstřelil první branku tohoto utkání navrátilec do sestavy a místní odchovanec Novis, který se z úcty ke svému mateřskému klubu rozhodl neslavit vstřelení branky v tomto svatostánku. Začátek tedy patřil nám, v čase 2:17 přišlo od soupeře rychlé snížení stavu. Utkání nabralo rychlé tempo a oba celky se dostávaly do provozní teploty. My jsme ze hry měli přeci jen více a naše dynamické duo Vesy – Seky zařídilo rychlé odskočení ve skóre na 3:1. Tím jsme se dostali do herní pohody a po trase Théris – Waldéz se podařilo do konce první třetiny odskočit na rozdíl 4:1 pro nás.

 

Théris tak oslavil svůj návrat do sestavy prvním bodem v sezóně a tím tak započal svůj útok na post krále produktivity celé ligy (již mu zbývá pouhých 54 bodů na Vesyho, který se nachází v čele produktivity). Během přestávky nebylo potřeba nic řešit, vše nasvědčovalo tomu, že máme vše pod kontrolou, a tak se spíše řešilo, kam se půjde po utkání na oběd.

 

Soupeř nám nabídl rychlé vystřízlivění z opojného pocitu vedení v utkání, a tak bylo sníženo na 4:2 pro nás. Naštěstí se tempo a ráz zápasu příliš neměnil a my tak stále měli více ze hry. To potvrdil Novis, když po Králikově nahrávce přidal další zářez do svého střeleckého indexu. Ihned na to v čase 23:15 zvýšil náš náskok přesnou trefou Mára Kujan, kterého vybídl Seky, a tak skóre bylo opět příznivější – 6:2 pro nás. Utkání nabízelo divákům také značnou porci emocí na obou stranách hřiště, jelikož hra byla plná sekání, jak je v této lize zvykem. Rozhodčí pro tuto dovednostní položku měli pochopení a místo pískání prohřešků odložili píšťalky, vzali do ruky popcorn a čekali, jak to celé dopadne a zda Králik někoho pověsí za trenky na strop haly a nechá ho vyudit. To mělo za následek naše lehké rozhození a snížení stavu utkání v poměru 6:3 pro nás. Od náporu soupeře nás zachránila siréna značící konec druhé třetiny.

 

Do třetí třetiny jsme vstoupili odhodlaně a soupeře opět přehrávali, vytvářeli jsme si gólové šance, které jsme buďto nepřesně zakončili anebo je bravurně likvidoval brankář soupeře, který nám tak dělal vrásky na čele.

 

Soupeř dokonale využil naše rozpoložení a dvěma rychlými brankami se přiblížil k vyrovnání stavu utkání v poměru 6:5, po kterém mě místní příslušníci časomíry „natřeli“ v on-linu tím, že si tyto branky za rámeček nedám. To ale nevědí, že já už dávno žádný rámeček nemám. Díky tomu jsem psychicky velice odolný a jakmile dostanu hloupý gól, vstanu a jsem připraven obdržet další hloupý gól. Není to totiž o tom, jak inkasuješ, ale kolik ran pustíš za svá záda, a přesto vstaneš a bojuješ dál, jedině tak se vítězí. Proto jsem odhodlaně vstal a pustil za svá záda další střelu a tím pádem bylo srovnáno na 6:6 a soupeř tak využil přelom zápasu.

 

Po timeoutu, který si soupeř vzal za účelem přepočítání stavu utkání a ujištění, jestli už opravdu stačí pouhopouhý jeden gól k tomu, aby se v utkání ujal vedení. Po timeoutu nám soupeř nabídl přesilovou hru, kterou jsme zkušeně nevyužili, a poté jsme se rozhodli si také vzít timeout k tomu, abychom zjistili, kdo má ještě síly jít na hřiště. Timeout nám takticky vyšel naprosto dokonale, jelikož 4 vteřiny po skončení timeoutu přihrál Seky Vesymu, který přesnou a pohotovou ranou ukončil tuto ságu bojů o 3 body. A tak jsme tedy o prsa čínské gymnastky vyhráli toto utkání, mohli se spokojeně vydat do šaten a řešit, kam se půjde na oběd.

 

Čekala nás pauza trvající dvě utkání, a tak jsme se šli občerstvit do restauračního zařízení, kde jsme potvrdili svou slabost pro zdravou životosprávu a alespoň zde jsme předvedli přesvědčivý výkon.

 

V druhém utkání nás čekal boj o body s celkem FBC Panthers Liberec C, který zdárně obsazuje přední příčky ligy. Na toto utkání nás přijel oslabit Kočka, a tak se spustil litý boj o to, kdo se v tomto utkání vyškrtne ze sestavy. Musím říct, že je pro mě stále neuvěřitelné, jak se naše priority a cíle v tomto sportu mění. Před 20 lety bychom se rvali o to, kdo bude hrát a nyní se rveme o to, kdo bude mimo sestavu a bude odpočívat. Tento boj a místo mimo sestavu nakonec vyhrál Théris, který zůstal oblečen ve svém Top Gun obleku, k zrcadlovým brýlím přidal žvýkačku a role kouče Cartera byla obsazena. Další, kdo byl vyškrtnut ze sestavy, byl Králik, který sám sebe vyškrtnul z důvodu šetření energického fondu a trávení knedlíků se zahuštěnou omáčkou.

 

Utkání s pantery začalo rovněž svižně se značnou mírou nasazení, avšak s tím rozdílem, že si diváci museli na branky počkat. Tempo bylo svižné a každý z celků chvíli tahal pilku.

 

První branka v utkání přišla v čase 6:30, kdy nás soupeř dokonale rozebral a skóroval do odkryté klece. Na tuto branku jsme zareagovali tím, že jsme si ji nechali líbit a televizní komentátoři se věnovali mému rozpoložení a do přestávkového programu pouštěli skeče s mými nejhloupějšími góly. Na tempu utkání se nic neměnilo a oba celky disponovaly velkým nasazením, bohužel však zde byl faktor člověk v bráně pod tlakem, a tak soupeř odskočil v čase 12:05 na rozdíl ve skóre v poměru 2:0. Soupeř si už začínal myslet, že jablonecký gigant možná nebude neporazitelný a nějaká šance skolit Goliáše tu bude. To už Králik nevydržel, vypil Gutalax na „ex“ a šel zpět do hry. Naštěstí pro nás se v čase 13:22 nechal soupeř vyloučit a tím nám nabídl přesilovou hru, kterou naše magické duo využilo na výbornou. Tím naše hvězdné duo odstartovalo obrat ve skóre, na kterém se spolu s nimi podílel i Honzik s Novisem, který nadále odmítal v tomto svatostánku slavit své góly. První třetina tedy překvapivě skončila v poměru 3:2 pro nás a já tak mohl klukům děkovat, jelikož se mi díky tomuto obratu komentátoři již nevěnovali a místo toho řešili první bod v tabulce celku SK Slavia Liberec, když tento celek překvapivě remizoval s favoritem z Frýdlantu, který rovněž disponoval krizí na postu brankaře.

 

Druhou třetinu jsme začali tím, že se urval po necelých 30 vteřinách Novis, kterému opět nahrával Honzik – stav 4:2 pro nás, a tak se pomalu v komentátorských kuloárech začalo mluvit o obratu v utkání. Poté nám v čase 18:27 soupeř opět nabídl přesilovou hru, kterou jsme zkušeně nevyužili. To nás však nemuselo mrzet, jelikož v čase 23:39 zvýšil na 5:2 Honzik po Hornisově nahrávce.

 

Soupeř se nehodlal vzdát a zapnul tlačítko vše do útoku, což vyústilo ve faul, kdy nám byla nabídnuta standardní situace. Tu Vesy chladnokrevně proměnil pohotovou střelou do horního rohu, soupeř chtěl podat námitku k Vrchnímu soudu za příliš rychlé zakončení, na které se soupeř nemohl připravit. Vše bylo tzv. smeteno ze stolu, jelikož Králik má své známé i u Vrchního soudu. To vedlo k rozhození soupeře, čehož využil Hořča, který zakončil přesnou ranou a zvýšil stav utkání na 7:2 pro nás. Do konce druhé časti stihli panteři ještě snížit na 7:3 z našeho pohledu.

 

O přestávce začal Novis počítat, kdo všechno jde do hospody, v našich myslích jsme již seděli u piva a počítali bublinky v pěně.

 

Třetí třetina začala návratem na zem, kdy soupeř během první minuty třetí třetiny snížil dvěma rychlými góly na 5:7. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, kdy jsme si vyměnili dva rychlé góly a ukazatel skóre poskočil na 8:6 pro nás. My opět začínali nabírat na nervozitě, naštěstí nás však v čase 42:08 uklidnil svou druhou brankou utkání náš sváteční střelec Hořča, který navýšil na 9:6 pro nás. To nás morálně zvedlo, a tak za necelou půlminutu zvýšil na 10:6 Vesy po Čéřově nahrávce, kdy si Čéřa připsal výjimečný a cenný bod do svého kanadského indexu, který bude na konci sezóny předkládat Kočkovi, se kterým soutěží o post vládce galaxie kanadského bodování obránců.

 

Soupeř se však i přesto nevzdal a po našem zaváhání ve středním pásmu využil naši chybu a pouhé 4 vteřiny před koncem utkání kosmeticky upravil na konečných 10:7 pro nás.

 

My tak prodloužili naší sérii neporazitelnosti, a to i přesto, že jsme dnes museli absolvovat dvě vypjatá utkání, která nás prověřila především po stránce psychické.

 

Následující turnaj se bude konat v České Lípě, kde se na vás budeme těšit hned za dva týdny 24. února.

 

Čermis

Zpět