16.06.2024
Charitativní běh pro Dorotku s Nadací Preciosa
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli podpořit sbírku pro Dorotku,…
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli…
Akce
11.06.2024
Trenérka Lenka Bartošová se vrací do Jablonce!
 Od 1. června získal náš klub významnou posilu do řízení…
 Od 1. června získal náš klub významnou…
Novinky
16.05.2024
Letní příměstský kemp otevřen
Opět po roce nabízíme možnost přihlášení na oblíbený příměstský…
Opět po roce nabízíme možnost…
Info
25.04.2024
Zazvonil zvonec a sezóny snů je konec
Čas plyne jako voda a my máme opět další sezónu za sebou. Mně…
Čas plyne jako voda a my máme opět…
Zápasy
02.04.2024
Vítězná šňůra přetržena, neporazitelnost trvá
Po dlouhé době se opět hlásím se zpravodajskou porcí našich…
Po dlouhé době se opět hlásím se…
Zápasy
27.03.2024
Aktuální informace k soustředění Tanvald 2024
O přesunu letního soustředění z Jičína do známého sportovního…
O přesunu letního soustředění z Jičína…
Info
14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby…
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři…
Zápasy
09.02.2024
Informace o výši obdržené dotace
Na základě povinnosti vyplývající ze Smlouvy o poskytnutí…
Na základě povinnosti vyplývající ze…
Info
08.02.2024
Přihlášky na letní soustředění Jičín 2024 spuštěny
Přinášíme podrobnější informace k letnímu soustředění v Jičíně a…
Přinášíme podrobnější informace k…
Info
26.01.2024
Nový rok, stejné obyčeje
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s další porcí našich zážitků a…
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s…
Zápasy
09.01.2024
Preview: Florbal Jablonec vyzve v charitativním utkání T.K.S. Turnov
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře Králové, kdy soupeř v…
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře…
Zápasy
09.01.2024
Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Nový rok začal pro naše mládežnické…
Akce
05.01.2024
Charitativní utkání pro Vojtíška a jeho rodinu
Náš klub se v prvním domácím zápase v novém roce utká v…
Náš klub se v prvním domácím zápase v…
Akce
02.01.2024
Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Již 2. ročník plesu sportovního klubu Florbal Jablonec se bude…
Již 2. ročník plesu sportovního klubu…
Akce
28.12.2023
Oblíbený příměstský kemp o Jarních prázdninách otevřen
Spustili jsme přihlášky na oblíbený kemp o Jarních prázdninách.…
Spustili jsme přihlášky na oblíbený…
Novinky
18.12.2023
Galacticos nadělovali předčasného Ježíška
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo další kolo této náročné a…
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo…
Zápasy
18.12.2023
Galacticos nadělovali předčasného Ježíška
Zápasy

Týden se s týdnem sešel a nás čekalo další kolo této náročné a vyrovnané kvalitní soutěže, tentokrát v nedaleké Šroubárna Turnov Aréně. Zde nás vyzvaly na boje o body týmy domácího záložního celku Turnova a přespolní tým Koberov B.

 

Dnešní sestava již byla bohatější a tučnější, než tomu bylo před týdnem, a tak jsme se mohli opět pasovat do role lehkého favorita (obrazně myšleno, při naší nadprůměrné váze opravdu nemůžeme hovořit o lehkosti). Zahajovací sestava byla tedy ve složení Novis – Mára Kujan – Hornis, první obranný pár klasicky ve složení Šlindy – Kočka, druhá řada ve složení Vesy – Dáňa – Seky a vzadu to jistil Králik s Hořčou, defenzivní powerforward Waldéz s Maliňákem tvořili nekompletní třetí pětku a střídali se na křídlech, jak bylo potřeba. Do branky se postavil Vítek. I přestože tato sestava vypadala hrozivě, pár jmen chybělo, konkrétně Seník, Honzik, Čéřa, Zbynďa, Javor, Škody, Théris a Ondra Kujan.

 

Utkání pro nás začalo velmi slibně, jelikož Maliňák od posledního turnaje hrál, jako když ho někdo polil živým omastkem z kebabu a i přes své dosti neohrabané plácnutí hokejkou do palubovky, kterým obral soupeře o balónek, pohotově zakončil do horní poloviny branky a otevřel tak střelecký účet. Úzké hřiště příliš nepřálo technickému florbalu, a tak jsme byli svědky častého osekávání, ke kterému měli rozhodčí shovívavost a nastavili tak ráz utkání na úroveň boje hůlkami, za které by se nestyděl leckterý sushibar. V následujících pěti minutách se soupeři podařilo otočit stav skóre ve svůj prospěch, což se nám nelíbilo, jelikož jsme prohrávali i v mahjongu, kterému byli sudí stále ochotni přihlížet, a to i přes Kočkovy invektivy, kdy pobízel rozhodčí k tomu, aby zapískali alespoň faul pro nás, když ho soupeř sekne. Ale tento požadavek byl vyřízen asi tak kladně, jako když žádáte o dotaci na výstavbu rodinného domku z marshmallow. V čase 6:16 vyrovnal Seky po Kočkově nahrávce na 2:2, avšak soupeř stihl do konce prvního dějství utéct opět na jednobrankový rozdíl.

 

Druhou třetinu jsme začali úspěšně, když v čase 16:39 vyrovnal Novis po Hornisově pobídce na srovnání skóre na 3:3. Bohužel za necelou minutu soupeř opět odskočil na rozdíl jedné branky a naše nervozita nadále stoupala, jelikož jsme průběh utkání neměli pod kontrolou. To stejné se dalo tvrdit o rozhodčích, kteří průběh utkání nechali dozrát do stavu, kdy pojem pralesní liga dostál svého jména. Dnešní počin rozhodčích by se dal přirovnat k tomu, když rozmotáte sýr korbáčik a poté se ho snažíte smotat do původního stavu. To se rozhodčím pochopitelně nevedlo, a tak Králik počastoval sudí svým předčasným Novoročním projevem a to je dostávalo pod ještě větší tlak. Naštěstí se Vesymu společně s Dáňou, který po hřišti ťapal, jako když na půdě hledá starý friťák, podařilo do konce druhé třetiny obrátit stav utkaní v náš prospěch v poměru 5:4 pro nás a tím nás dostali z nepříjemného tlaku.

 

Třetí třetina začala zvláštní událostí, kdy oba rozhodčí spolkli píšťalku a při nádechu pískali v náš prospěch a při výdechu ve prospěch soupeře. Bohužel jejich dýchání nebylo synchronizováno s událostmi tohoto utkání, což vedlo k nelibosti obou táborů. I přesto jsme přidali další tři branky a soupeři tak odskočili na příjemný rozdíl ve skóre v poměru 8:4. Tímto jsme nervozitu předali soupeři, který stihl do konce tohoto utkání čistě kosmeticky upravit na konečných 8:6 pro nás a my se tak radovali z prodloužení naší vítězné série. Hráčem utkání zvolen Seky, který k hattricku přidal jednu nahrávku.

 

Přestávku před dalším utkáním jsem strávil výletem s Kočkou, kdy jsme vyrazili do Liberce pro nové sálovky, jelikož ty jeho staré vypověděly službu. V mokasínech je zakázáno účastnit se utkání, a tak se tedy vyrazilo pro nové cvičky. Do začátku klání s Koberovy jsme stihli alespoň jedno malé pivo za odměnu a šlo se na věc.

 

Po příjezdu z výletu jsme potkali před vchodem našeho bývalého gólmana Fajfku, který hájí barvy Koberov. Rád si občas rýpne, a proto nás přivítal dotazem, zda jsme připraveni přijít o svou neporazitelnost, čímž značně okořenil naší motivaci vyhrát. Utkání s Koberovy mají vždy takový zvláštní náboj, jelikož utkání s nimi připomínají dětská léta, kdy vás maminka nutila v neděli po obědě si hrát se svým mladším bratříčkem, kterého bylo vždy lepší nechat vyhrát. To se nám také ze začátku dařilo plnit, jelikož po pouhých třech minutách první třetiny zkompletoval hattrick další bývalý hráč Jablonce Frkala (já tyto odchody od nás do přespolních Koberov nikdy nepochopím, je to jako kdybyste odešli z Realu Madrid do Ulanbátaru s tím, že si zahrajete ligu mistrů) a my tak byli jako opaření, co náš mladší bráška dovede. Rychlou odpověď našel náš zaskakující kapitán Králik, kdy ho Vesy vyzval ke snížení skóre precizní přihrávkou přímo na kebab. Už to vypadalo, že se z prvotního šoku dostaneme, ale dostali jsme další ránu na solar a soupeř odskočil na hrozivých 1:4 z našeho pohledu. Soupeř byl na koni, přežvykoval klásek obilí a přemýšlel, jak se svými rodinnými příslušníky oslaví cenný skalp těch starých dědků z Jablonce, kteří si ze všeho pořád jen dělají legraci a mají „blbý kecy“.

 

Semínko naděje po necelé minutě vykřesal Mára Kujan, který zakončil do odkryté klece po Králikově přesné nahrávce. Králik výjimečně popoběhl přes celé hřiště a jeho srdíčko tančilo polku takovým způsobem, že mu Vesy chtěl volat záchranku. Bohužel vzápětí toto semínko naděje vysadil Kočka, který se nechal vyloučit za sekání, kde by i přední kuchař Babica Kočku chválil za to, jak krásně umí udělat ze soupeřovy hole mletinu. Naštěstí pro nás soupeř přesilovou hru nevyužil a aby toho nebylo málo, tak se aktivoval Vesy-Seky efekt a rázem bylo sníženo na 4:3 pro soupeře. Utkání mělo náboj a potřebné emoce, hrálo se ze strany na stranu, z kopce do kopce a nahoru a dolů. Fajfka měl motivaci proti svým bývalým soupeřům, neměl s námi slitování a zapomněl na krásná léta, která jsme spolu v šatně prožili a svými zákroky nám bránil ve snížení skóre. Toho využil opět Frkala, který zakončil přesně do horního rohu naší klece, a my tak byli odsouzeni k tomu poslouchat na střídačce zarmouceného Králika. Frkala měl zásluhu na všech brankách svého týmu a to už Králik volal na příslušná místa, aby na Frkalu byla v Jablonci vypsána odměna. Ovšem jak je tomu zvykem, zmrtvýchvstání je v této sezóně naší doménou, a tak po brankách Vesyho a Sekyho jsme do konce této třetiny hrůzy stačili vyrovnat na 5:5.

 

O přestávce jsme na sebe koukali, co se to děje, že nám záporná postavička z Harryho Pottera nasázela 4 góly. Přišel čas se podívat pravdě do očí, utkání jsme neměli vůbec ve svých rukou a vypadalo to, že nás náš mladší bratr porazí, aniž bychom ho nechali, a to jsme nemohli dopustit. I přesto, že mu k tomu stačilo mačkat pořád jedno a to samé tlačítko, což bylo velice frustrující. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme odposlouchat soupeřovu taktiku, avšak následně bylo zjištěno, že se soupeř vůbec nebaví o taktice, jako v našem táboře, ale naopak řeší vliv ekonomiky na životní prostředí a nárust světové populace v poslední dekádě. Tomu jsme byli schopni porozumět asi jako Králik tomu, když si někdo místo kebabu v tortille objedná falafel se zeleninou. Proto jsme se museli spolehnout na svůj chytrý jablonecký florbal, jak tomu bylo doposud zvykem.

 

Druhou třetinu jsme skutečně aplikovali chytrý jablonecký florbal a nalezli tak ztracenou pohodu a to především díky naší magické dvojici Vesy a Seky, kteří společně s dvojící z druhé lajny Novis – Hornis dokázali odskočit na skóre 8:5 pro nás. Do konce druhé třetiny jsme stihli nevyužít přesilovou hru, a tak jsme mohli jít do šaten daleko klidněji, než tomu bylo v úvodní třetině.

 

Na začátku třetí třetiny jsme nenechali nic náhodě, Mára Kujan přidal další přesnou trefu ihned po 16 vteřinách a poté opět řádilo duo Vesy – Seky a než se kdokoliv nadál, ukazatel skóre značil stav 11:5 pro nás. Soupeř disponoval značnou nervozitou a pobízel sudí k odpískávání prohřešků různými posunky, kterým však rozhodčí nebyl schopen porozumět. I přesto soupeř nepřestal škrábat a opět v čase 33:45 Frkala přidal další přesný zásah a snížil na 11:6. V čase 39:50 se Novis chtěl také ukázat na scéně a zvýšil stav skóre na 12:6. Už jsme si mysleli, že je hotovo, ale soupeř se nehodlal vzdát a přidal další branku a snížil na 12:7. Po 10 vteřinách upravil opět Novis na konečných 13:7. Sebe tím tak Novis utvrdil v tom, že to vše není jen o dvojici Seky – Vesy a Vesy – Seky, ale že i on se umí fanouškům ukázat. Bohužel však k jeho nelibosti opět nebyl vyhlášen hráčem utkání on, ale byl jím vyhlášen Vesy, který našemu vítězství pomohl čtyřmi vstřelenými brankami a třemi přesnými nahrávkami. Důležité však bylo, že Fajfkovy výhružné sliby nebyly naplněny a my tak prodloužili svou šňůru bez ztráty jediného bodu a tím pádem si zařídili, že zimní spánek budeme trávit jako lídr tabulky.

 

Další klání nás čeká koncem ledna příštího roku, konkrétně 20. 1. v naší domácí Bone´ma Kebab Aréně, kde se na vás budeme těšit a doufat, že nás přijdete podpořit, dokud trvá naše neporazitelnost a naše tělesné schránky drží pohromadě.

 

Jménem svým a celého našeho týmu bych vám tímto chtěl poděkovat na vaši přízeň v tomto roce a zároveň popřát hodně štěstí a úspěchů do roku následujícího.

 

Čermis

Zpět