16.06.2024
Charitativní běh pro Dorotku s Nadací Preciosa
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli podpořit sbírku pro Dorotku,…
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli…
Akce
11.06.2024
Trenérka Lenka Bartošová se vrací do Jablonce!
 Od 1. června získal náš klub významnou posilu do řízení…
 Od 1. června získal náš klub významnou…
Novinky
16.05.2024
Letní příměstský kemp otevřen
Opět po roce nabízíme možnost přihlášení na oblíbený příměstský…
Opět po roce nabízíme možnost…
Info
25.04.2024
Zazvonil zvonec a sezóny snů je konec
Čas plyne jako voda a my máme opět další sezónu za sebou. Mně…
Čas plyne jako voda a my máme opět…
Zápasy
02.04.2024
Vítězná šňůra přetržena, neporazitelnost trvá
Po dlouhé době se opět hlásím se zpravodajskou porcí našich…
Po dlouhé době se opět hlásím se…
Zápasy
27.03.2024
Aktuální informace k soustředění Tanvald 2024
O přesunu letního soustředění z Jičína do známého sportovního…
O přesunu letního soustředění z Jičína…
Info
14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby…
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři…
Zápasy
09.02.2024
Informace o výši obdržené dotace
Na základě povinnosti vyplývající ze Smlouvy o poskytnutí…
Na základě povinnosti vyplývající ze…
Info
06.12.2023
Galactios z Wishe
Zápasy

Severní Čechy zaznamenaly v posledních dnech značný příval sněhové nadílky, to však nezměnilo nic na tom, že se v Železném Brodě odehrálo další, konkrétně 10. kolo Liberecké ligy mužů. V nově zrekonstruované Půjčovna Zonky aréně na nás čekaly celky Frýdlantu a FBC Liberec C.

Jak je tomu již zvykem, před halou jsme se scházeli v dobré náladě. Tentokrát to však mělo lehce hořkosladký nádech, jelikož kromě chytrých komentářů, kterými jsme oplývali, jsme se rozpočítávali, kolik nás je a kdo všechno dnes bude chybět. Jako první začal se znepokojováním Seník, když tvrdil, že Hornis nedorazí kvůli rozsvícení stromečku a Mára Kujan nedorazí kvůli tomu, že mu teče nudle z nosu. Nepřidal tomu ani Kočka, který mi volal, že se právě probudil s 2,6 ‰ alkoholu v krvi a auto před barákem nemá, ať pro něj tedy pošlu psí spřežení. Naštěstí se jednalo o pouhý vtip ze strany Kočky, měl totiž pouhopouhých 2,4 ‰ a na zápas přeci jen dorazil. Vypadal sice jako čolek, ale dorazil. V NHL se poslední dobou množí případy, kdy hráči vstupují do programů hráčské asociace kvůli závislosti na alkoholu a Kočka si tento problém stále odmítá připustit, což si zaslouží obdiv.

Nejprve jsme si nechtěně v útrobách haly zahráli únikovou hru, při které bylo cílem najít šatnu a poté vchod na palubovku. I přesto, že si malíři v zákulisí haly vyhráli s pestrými barvami, které měly za cíl usnadnit orientaci v prostoru. Bohužel my všichni disponujeme základními znaky inteligence, které čítají pouze rozeznání světla od tmy, a tak jsme při hledání šatny vypadali jako účastníci show pevnost Boyard. Když jsme našli svou světle žlutou šatnu, tak jsme začali sčítat všechny naše dnešní absence a že dnes byl tento výčet pestrý: Čéřa, Javor, Škody, Zbynďa, Denis, Mára Kujan, Ondra Kujan, Dáňa, Théris, Seky, Vesy a týmový audiosystém Králik.

Do prvního utkání proti Vlkům z Frýdlantu jsme tedy nastoupili s velmi okleštěnou sestavou, kdy zahajovací sestava byla ve složení Novis – Honzik – Hornis (je tomu tak, rozsvícení stromečku Hornis oželel), obranná dvojice Kočka a Šlindy, druhá nekompletní lajna ve složení Maliňák – Waldéz – Seník a třetí bek Hořča a do branky se postavil Víťa, který se tak představil ve své domovské aréně. Vypadali jsme jako Galacticos z Wishe a když tuto sestavu viděli vlci z Frýdlantu, ihned si začali brousit tesáky, zvlášť když ovečky z Jablonce neměly u sebe své psy obranáře Vesyho, Sekyho a Králika. Silně podnapilý a zapáchající Kočka rovněž nebudil příliš respektu.

Utkání začalo z dobou stran opatrně, jelikož si oba týmy zvykaly na povrch palubovky a po většinu času se vyrovnávaly s nepřesnostmi v rozehrávkách a zakončení.  Nejopatrněji však začal Kočka, který si nebyl jistý svou koordinací a spojením na dráze mozek – hokejka, tak pro jistotu aby neztratil balónek, si zkušeně zajel k mantinelu a tam si balónek opřel o mantinel a čekal až vystřízliví a nebo až přijde Šlindy a rozehraje za něj. I přes toto Kočkovo entrée se nám dařilo držet bezbrankový stav, a to především díky nepřesnostem v soupeřově zakončení a také díky spolehlivému defenzivnímu výkonu Šlindyho a Víťi. Hráči Frýdlantu disponovali lehkou převahou ve hře a my se zmohli jen na odolávání tohoto tlaku a občasnými protiútoky, které však také měly gólové parametry. Rovněž bylo znát, že oba týmy jsou zvyklé na úzké hřiště s parametry NHL a tato místní mezinárodní měřítka jim nesvědčí. Bezbrankový stav prolomil k naší radosti Šlindy, který využil Novisovu nahrávku a v čase 10:14 otevřel skóre. Jednobrankový rozdíl se nám podařilo do konce prvního dějství udržet, a tak se do šaten šlo za stavu 1:0 pro nás.

Během přestávky jsme se snažili co nejvíce obnovit svůj fond fyzických sil a poté se šlo znovu do boje. Druhé dějství mělo stejný průběh, hráči Frýdlantu na nás vyvíjeli tlak, kterému jsme však zdárně odolávali, tím tak získávali momentum a soupeř začal nabírat na nervozitě. Nervozitě soupeře přidával i Kočka, který zjistil, že když si pokryje balónek tělem, tak se k němu soupeř hůře dostává a to mu přišlo legrační, soupeři však nikoliv. K překvapení celé haly se nám podařilo do konce druhého dějství navýšit svůj náskok na 3:0 pro nás a to už se nám dýchalo mnohem lépe. O přestávce nám Kočka sdělil, že už začíná střízlivět a už nebude tolik pomáhat soupeři a začne hrát za spíše za náš tým. Jak řekl, tak se také stalo a po pouhých 52 vteřinách vytvořil minelu, po které vlci z Frýdlantu snížili na 3:1 z našeho pohledu. To soupeře vrátilo do hry a na průběhu hry to bylo znát.

Zanedlouho se Novis dopustil zbytečného faulu, kdy ve stylu Star Wars sekl soupeře a sudí tento počin ohodnotil dvouminutovým trestem. Přesilovou hru soupeř pochopitelně využil a my jsme vypadali, jako kdyby nás někdo polil vařící vodou, ve které se předtím vařily párky. Po vodě z párků nám začalo být horko a my měli plné ruce a nohy práce, abychom drželi tenký jednobrankový rozdíl. Soupeř byl tak zvaně na hrušce, využil získané momentum a zanedlouho v čase 39:04 dokázal vyrovnat stav skóre na 3:3. To už začala hořet palubovka a celá hala se těšila, jak soupeři z Frýdlantu dokonají svůj obrat. Začala minuta pravdy, kdy nás opět zachránil malý muž, který povstal z velkého činu.

Vlci se chystali zasadit finální ránu, dokonale nás rozebrali, a to natolik, že hráč Frýdlantu mohl skórovat do odkryté klece, když v tom Víťa vytáhl fantastický zákrok vesmírných parametrů a chytil tak jistý gól. My na nic nečekali, využili jsme nabité momentum, zapnuli přelom zápasu a v čase 40:22 Seník zvrátil vývoj utkání opět na naši stranu. Hráči Frýdlantu neskrývali rozhořčení, což vedlo k tomu, že se nechali vyloučit za nedovolené bránění a my tak dostali nabídku k navýšení vedení. Tu jsme však totálně zahodili a soupeři dokonce po tristním faulu nabídli trestné střílení a my tak opět začali cítit hořkost vody s mastnými oky od párků. Víťa však dokonale využil výhody domovského kolbiště, aktivoval Krakonošův efekt a trestné střílení dokonale zlikvidoval a my si tak mohli radostí opět vyřvat hlasivky.

Tato otočka ve vývoji utkání měla za následek soupeřův výbuch ve stylu papiňák, kdy hráč Frýdlantu č. 77 předvedl emocionální představení, které neuvidíte ani v českých seriálech segmentované na ženské publikum. Sudí se nenechal dlouho pobízet a za toto Thérisovské představení udělil hráči Frýdlantu červenou kartu a osobní trest do konce utkání. My tak měli do konce základní hrací části výhodu přesilové hry, kterou využil po Honzikově nahrávce Novis a stanovil tak konečný stav utkání v poměru 5:3 pro nás a my si tak připsali důležitou výhru v tomto šlágru kola. Hráčem utkání byl zvolen Víťa, který předvedl parádní výkon a přispěl tak k tomuto těžce vybojovanému vítězství.

Přestávku jsme trávili tím, že jsme se zašli podívat na zajímavé a specifické derby mezi týmy Semil a domácích Koberov. Toto utkání nabízelo něco, co místní bar s občerstvením nenabízel a sice pořádnou dávku sekané. Píšťalky rozhodčích červenaly častou permanencí, avšak jediný, komu by se toto utkání mohlo líbit, byl výrobce hokejek a neobjektivní fanoušek Koberov.

Toto utkání naštěstí po pár hodinách skončilo a my tak mohli vstoupit do druhého zápasu proti celku FBC Liberec C, vedenému zkušeným kapitánem Kudláčkem. Hráčů Liberce bylo ještě méně než nás, a tak bylo jasné, že uvidíme běžecké výkony ze strany obou táborů. Utkání začalo rovněž opatrně, avšak již v čase 2:33 otevřel skóre Maliňák, který konečně prolomil svou střeleckou nemohoucnost a probudil svou hokejku k životu. Bohužel soupeři to příliš nevadilo a ze vstřeleného gólu si nedělal velkou hlavu a naopak dokázal brzy vyrovnat na 1:1. Kapitán Liberce Kudláček v obraně vytvářel pozoruhodné kreace, které rozhodčí ohodnotil dvouminutovým trestem. Bohužel jsme tuto výhodu nevyužili a do konce první části jsme ještě obdrželi gól do šatny a o přestávce jsme tak měli o čem přemýšlet. Řekli jsme si, že do druhé části vstoupíme úspěšně, což se také nestalo. Jak v tomto utkání bylo zvykem, dostal jsem další potupný gól a my tak rázem měli na krku dvoubrankové manko v poměru 3:1 pro soupeře po pouhých 36 vteřinách druhého dějství.

Poté nastal nejrychlejší obrat v historii florbalu a to po pouhých 17 vteřinách. Tento obrat měl na svědomí Novis a probuzený Maliňák, který do té doby připomínal svou hrou párek v rohlíku bez hořčice, ale po dnešním prolomení střelecké krize měl hořčice na rozdávání. Ukazatel skóre tak po pouhých 53 vteřinách druhého dějství ukazoval stav 4:3 v náš prospěch. Poté proběhla přestřelka, při které se soupeř dotáhl opět na vyrovnaný stav, kdy následně v čase 24:19 Novis svou výjimečně přesnou ranou vrátil vedení do našich řad, aby soupeř následně s mou pomocí provedl obrat ve skóre a do šaten se šlo za stavu 6:5 pro soupeře.

Čekala nás poslední třetina dnešního dne a my tak vytvořili plán, který zahrnoval opět otočit stav utkání a poté přemluvit sudí, aby zapískali okamžitě konec utkání. Plán však nabral trhliny, když po pouhých 7 vteřinách třetího dějství soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl ve skóre, a to jsem si říkal, jak už žádný gól neobdržím a něco konečně chytím. Seník však našel bleskurychlou odpověď, když za 10 vteřin snížil stav skóre na 7:6 pro soupeře. Minuta hrůzy však nekončila, do konce první minuty jsem stihl obdržet další z řady neuvěřitelných gólů, které mohou sloužit jako námět do mystického pořadu Věřte nevěřte. Soupeř opět vedl v utkání o dvě branky a my tak museli opět prokazovat svou bojovnost, která dnes neznala mezí. Po brankách Maliňáka, Honzika a Waldéze se nám podařilo opět otočit stav utkání a my se tak ujali opětovného vedení v poměru 9:8.

Soupeř však také neřekl poslední slovo a právě kapitán Kudláček, který po celý zápas pomáhal našemu týmu ve vytváření gólových příležitostí ve svém obranném pásmu, se prosadil, když poprvé a naposled navštívil naše obranné pásmo. Udělal zde takový rozruch, že po jeho výpadu to na naší polovině vypadalo jako u Waldéze na hlavě, když si zapomene rozčesat trvalou. Opět tedy bylo vyrovnáno 9:9. Už to vypadalo, že se rozejdeme spravedlivou remízou, to však přišel na scénu hrdina Novis, který při absenci hvězdných hráčů měl manéž pro sebe a 32 vteřin před koncem základní hrací doby upravil na konečných 10:9 a my tak opět slavili výhru, která měla cenu zlata a 3 bodů do tabulky pravdy. Hráčem utkání byl zvolen Šlindy, který měl králičí podíl na dnešních obou výhrách, kdy spolehlivě plnil defenzivní úkoly a svou rozehrávkou nám dával naději na lepší zítřky.

Jménem svým bych tímto rád poděkoval všem svým dnešním spoluhráčům a dát jim kredit za notnou dávku bojovnosti a neuvěřitelné odhodlanosti se poprat s nepřízní osudu a Kočkovou opilostí. Byl to úžasný den a já za něj děkuji.

Další utkání sehrajeme hned za týden 10. 12. v Turnově, kde budeme věřit, že svou vítěznou šňůru natáhneme o další utkání a přezimujeme tak na prvním místě tabulky.

Čermis

Zpět