14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby…
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři…
Zápasy
08.02.2024
Přihlášky na letní soustředění Jičín 2024 spuštěny
Přinášíme podrobnější informace k letnímu soustředění v Jičíně a…
Přinášíme podrobnější informace k…
Info
26.01.2024
Nový rok, stejné obyčeje
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s další porcí našich zážitků a…
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s…
Zápasy
09.01.2024
Preview: Florbal Jablonec vyzve v charitativním utkání T.K.S. Turnov
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře Králové, kdy soupeř v…
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře…
Zápasy
09.01.2024
Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Nový rok začal pro naše mládežnické…
Akce
05.01.2024
Charitativní utkání pro Vojtíška a jeho rodinu
Náš klub se v prvním domácím zápase v novém roce utká v…
Náš klub se v prvním domácím zápase v…
Akce
02.01.2024
Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Již 2. ročník plesu sportovního klubu Florbal Jablonec se bude…
Již 2. ročník plesu sportovního klubu…
Akce
28.12.2023
Oblíbený příměstský kemp o Jarních prázdninách otevřen
Spustili jsme přihlášky na oblíbený kemp o Jarních prázdninách.…
Spustili jsme přihlášky na oblíbený…
Novinky
18.12.2023
Galacticos nadělovali předčasného Ježíška
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo další kolo této náročné a…
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo…
Zápasy
18.12.2023
Elitní tým mužů získal cenný skalp dosavadního lídra tabulky
  V sobotu 16. 12. sehrál náš elitní tým mužů poslední utkání…
  V sobotu 16. 12. sehrál náš elitní…
Zápasy
08.12.2023
Poděkování Magistrátu města Jablonec: Společně jsme oživili florbalovou scénu
Dne 15. října 2023 se v Městské sportovní hale v Jablonci nad…
Dne 15. října 2023 se v Městské…
Info
06.12.2023
Galactios z Wishe
Severní Čechy zaznamenaly v posledních dnech značný příval…
Severní Čechy zaznamenaly v posledních…
Zápasy
30.11.2023
Florbal Jablonec vyzve doma Spartu Praha
Po úspěšném derby s Libercem se nadcházející víkend představí…
Po úspěšném derby s Libercem se…
Zápasy
23.11.2023
Béčko opět stoprocentní, i když...
Dvojitý útěk hrobníkovi z lopaty ve Varnsdorfu   V neděli 19…
Dvojitý útěk hrobníkovi z lopaty ve…
Zápasy
09.11.2023
Opět doma! Jablonec přivítá tým FA Mladá Boleslav
Po téměř měsíční odmlce se elitní tým mužů představí opět v…
Po téměř měsíční odmlce se elitní tým…
Zápasy
02.11.2023
Béčkoví Galacticos válcují všechny soupeře
Jablonečtí Galacticos udeřili druhý turnaj po sobě  Po letní…
Jablonečtí Galacticos udeřili druhý…
Zápasy
02.11.2023
Béčkoví Galacticos válcují všechny soupeře
Zápasy

Jablonečtí Galacticos udeřili druhý turnaj po sobě 

Po letní přestávce se opět hlásím s prvním článkem této nově načaté sezóny 2023/2024. Pravda, tuto neděli 29. 10. se v Liberecké Svijany aréně odehrál druhý turnaj nejnižší regionální ligy, a já se tu hlásím teprve s prvním článkem v sezóně. Minulý turnaj jsem chyběl v sestavě, jelikož se mi chtělo jet s rodinou do Polska ochutnat místní polévku zvanou žurek (šedivá polévka, která si vůbec nezadá se zelňačkou). Tudíž všem čtenářům dlužím velikou omluvu, za to že byli ochuzeni o napínavou četbu a pokusím se vám to všem tímto článkem alespoň trochu vynahradit.

Jak jistě víte, léto uteklo jako voda a my jsme byli nuceni se po dovolených a návštěvách kasín opět vrátit na Králikův letní kemp a bojovat tak o své místo v sestavě. Tento rok to bylo jako vždy o něco těžší než ten rok předešlý, a to nejen kvůli přibývajícím letopočtům a jednotkám na ukazateli tělesné váhy. Ale také především tím, že Králik jako manažer přes léto vůbec nelenil a jak je jeho zvykem, podařilo se mu podepsat pár velmi zvučných posil do naší sestavy.

Mezi ty hlavní patří příchod kapitána A-teamu Marka Čeřovského alias Čéři, pro kterého už také po letech nadešel čas stáhnout se z vrcholového florbalu do ústraní k nám odloženým hračkám na půdě. Další posilou v pořadí je Lukáš Veselý alias Vesy, který odehrál mnoho sezón v extraligovém Liberci a je to pro nás něco, jako když se vrátil David Krejčí z NHL do Olomouce, tak doufejme, že nám také neukončí kariéru a my společně s Vesym zažijeme ještě mnoho florbalových a hospodských zážitků. Při psaní mi tu běhá mráz po zádech a mám radost ze života, jelikož představit tato dvě zvučná jména našeho florbalu, a přitom vědět, že výčet posil nekončí, je něco nádherného a velmi opojného. Další posilou je Pavel Sekyra alias Seky, který má mnoho zkušeností z národní ligy, kde hájil barvy našeho Jablonce, Turnova a libereckých panterů a nyní se tento florbalový světoběžník a výtečný technik vrátil domů mezi kluky, kam patří. Dále naši soupisku Galacticos rozšiřuje svým širokým pozadím (jež je poctivě pěstováno v posilovně) Jan Malinovský alias Maliňák, který je naším odchovancem a do minulé sezóny členem A-teamu. A posledním ve výčtu posil je do minulé sezóny člen A-teamu Jakub Horčička alias Hořča, který slouží jako vytáhlý defenzivní obránce, který odděluje protihráče od míčku, avšak občas překvapí přesnou ránou do vikejře.

O Králikových manažerských schopnostech se díky těmto podpisům již mluví i za mořem a jeho vyjednávací techniky se prezentují na manažerských webinářích.

Nyní ještě doplním info o úvodním turnaji sezóny, který jsme sehráli v naší domácí Pekárna Tanvald aréně a sice proti celkům SCC Semily B a FBC Liberec C, kdy jsme vyhráli drtivým poměrem 11:1, resp. 11:2 a právem si tak mohli začít říkat Galacticos.

Nyní již k nedělnímu turnaji, kde nás v 6. kole nejnižší florbalové ligy světa vyzvaly celky FBC Šluknovsko Česká Lípa C a SC Podještědí Český Dub B. První klání jsme sehráli se Šluknovskem, proti kterému jsme vyrazili s třemi útočnými lajnami a dvěma obrannými páry. To jsem ve své kariéře ještě nezažil, aby počet hráčů naší lavičky převyšoval počet diváků v aréně. Utkání mělo nasvědčovat tomu, že bude velmi vyrovnané, avšak úvodní minuty ihned nastínily, jakým směrem se bude utkání ubírat. Hned ve druhé minutě otevřel skóre Seky po Šlindyho nahrávce, to mělo za následek znervóznění soupeře, který měl pocit křivdy ze strany rozhodčích, a tak svým nesportovním chováním zařídil přesilovou hru pro nás, kterou nepohrdl využít Hořča po Vesyho důvtipné nahrávce a začal tak galaktický gólostroj, který musela až za stavu 6:0 pro nás ukončit siréna. Druhá třetina začala tam, kde skončila ta první a náš brankostroj se nehodlal zastavovat. Po většinu času jsme měli balónek pod kontrolou a jen se čekalo, zda akce skončí gólem v soupeřově síti nebo promarněnou šancí, kterých bylo vcelku požehnaně. V utkání byly objektivy kamer neustále zaměřené na naše posily, především na znovu nalezené dynamické duo Vesy-Seky, kteří připomínají časy, kdy Paul Kariya a Teemu Selänne podepsali v Coloradu. Další dynamické duo zářilo na obranné čáře, a to ve složení Kočka-Čéřa, již tvořili první obranný pár a do výčtu skóre přispěli nemalou částkou. Gólová smršť soupeře totálně vyvedla z míry a opět hráči celku Šluknovska neudrželi disciplínu na uzdě a obdrželi další trest za nesportovní utkání. Díky tomu počet branek v jejich síti jen narůstal. Do konce druhé části stihli už pouze korigovat skóre v poměru 11:1 a my se tak v přestávkovém programu věnovali posměchům těm, kteří minuli prázdnou klec a neproměňovali své šance (kdo by to byl řekl, že se toto bude dít, když Théris není v sestavě). Třetí třetina do utkání zprvu nepřinesla žádnou změnu a my po úvodních pěti minutách třetího dějství zvýšili svůj náskok na 15:1. I přesto soupeř nepřestával hrozit z protiútoků anebo po našich nepřesných rozehrávkách. Vše se mi však záhadou dařilo likvidovat a po dlouhé době tak měl můj tým pocit, že mají v bráně gólmana a ne obludu ve florbalové výstroji. Podařilo se mi dokonce zlikvidovat trestné střílení, což jsme slavili snad více než vstřelený gól, a tak soupeř a rozhodčí minutu čekali, než se doradujeme a dořveme všechny svoje klasické hlášky a sportovní narážky na soupeře. A tak jsme po výrazném navýšení momenta zvýšili stav skóre na 19:1. Bohužel poslední minuty utkání jsme lehce vypadli z tempa, a i já ztratil své magické kouzlo a dovolili jsme soupeři vstřelit tři zbytečné branky. Konečné skóre tedy ukazovalo stav utkání v poměru 20:4 pro nás a my si připsali další drtivé vítězství. Hráčem utkání byl zvolen Vesy, který nám přispěl výhře 6 body do kanadského bodování, třemi góly a třemi nahrávkami.

Po utkání se vše klasicky shrnulo v šatně a poté se většina z nás odebrala do restaurace naproti aréně, kde jsme doplnili zrzavé proteiny a spořádali nějaké občerstvení před druhým utkáním.

Druhý zápas nás čekal proti celku Českého Dubu B. Zde jsme začali sice o něco nervózněji, ale ihned po dvou minutách utkání vnesl klid do hry Mára Kujan, když vstřelil první branku v utkání. To nás uklidnilo a tím začalo opět řádit duo Seky-Vesy, kdy prvně jmenovaný nahrával druhému a bylo vidět, že jim to spolu opravdu šlape a Seky hledal Vesyho tak pracně po celém kolbišti jako náruživý houbař hledající v lese houby po dešti. Toto duo výborně v lajně doplňoval wrangler Seník, který na sebe vázal soupeře a poctivě se vracel. Skóre po první části utkání ukazovalo stav 7:1 pro nás, kdy nám soupeř stihl pět vteřin před sirénou vstřelit gól do šatny. Druhé dějství začalo klasickou obrannou souhrou Kočky s Čéřou, kdy Kočka proměnil Čéřovu pobídku k navýšení skóre. Celá druhá třetina měla jasný scénář, kdy jsme si drželi své tempo a soupeři jsme úspěšně vnucovali svůj chytrý jablonecký florbal, který kromě soupeře baví všechny kolem. Druhé dějství tak skončilo poměrem 13:1 pro nás. Ihned po 56 vteřinách poslední třetiny prolomil po Čéřově nahrávce střelecké neštěstí Seník, který si tento gól zasloužil za svou práci pro tým. Na průběhu hry se nic neměnilo a my tak navýšili skóre na 16:1, kdy posléze soupeř dokázal snížit stav na 16:2, avšak poslední slovo měl Hornis, který kosmeticky upravil na konečných 17:2 pro nás a my tak získali znovu plný bodový příděl do tabulky.

Hráčem utkání byl zvolen Kočka, který jako čistokrevný defenzivní obránce, který spíše podporuje útočné akce soupeře, přispěl k výhře 5 kanadskými body za hattrick a dvě asistence. Toto se nelíbilo Čéřovi, který Kočku dostal na výsluní svou černou prací a Novisovi, kterému jeho ego našeptávalo, že právě on měl být hráčem utkání za 6 kanadských bodů. Florbalová veřejnost ale viděla Kočku jako největšího hrdinu našeho týmu.

Dále se také sluší dodat, že během tohoto utkání si náš kapitán Honzik připsal 1000. bod ve své bohaté kariéře a definitivně tak upevnil svou první pozici v historických statistikách našeho klubu.

Další utkání nás čeká 19. 11. ve Varnsdorfu, proti kterému je prý předměstí Detroitu bezpečné jako rakouská vesnice plná obyvatelstva důchodového věku. Pokud nám tedy někdo během utkání neukradne kola z našich aut, tak se vám opět přihlásíme s dalšími zážitky.

 

Čermis

Zpět