16.06.2024
Charitativní běh pro Dorotku s Nadací Preciosa
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli podpořit sbírku pro Dorotku,…
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli…
Akce
11.06.2024
Trenérka Lenka Bartošová se vrací do Jablonce!
 Od 1. června získal náš klub významnou posilu do řízení…
 Od 1. června získal náš klub významnou…
Novinky
16.05.2024
Letní příměstský kemp otevřen
Opět po roce nabízíme možnost přihlášení na oblíbený příměstský…
Opět po roce nabízíme možnost…
Info
25.04.2024
Zazvonil zvonec a sezóny snů je konec
Čas plyne jako voda a my máme opět další sezónu za sebou. Mně…
Čas plyne jako voda a my máme opět…
Zápasy
02.04.2024
Vítězná šňůra přetržena, neporazitelnost trvá
Po dlouhé době se opět hlásím se zpravodajskou porcí našich…
Po dlouhé době se opět hlásím se…
Zápasy
27.03.2024
Aktuální informace k soustředění Tanvald 2024
O přesunu letního soustředění z Jičína do známého sportovního…
O přesunu letního soustředění z Jičína…
Info
14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby…
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři…
Zápasy
09.02.2024
Informace o výši obdržené dotace
Na základě povinnosti vyplývající ze Smlouvy o poskytnutí…
Na základě povinnosti vyplývající ze…
Info
08.02.2024
Přihlášky na letní soustředění Jičín 2024 spuštěny
Přinášíme podrobnější informace k letnímu soustředění v Jičíně a…
Přinášíme podrobnější informace k…
Info
26.01.2024
Nový rok, stejné obyčeje
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s další porcí našich zážitků a…
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s…
Zápasy
09.01.2024
Preview: Florbal Jablonec vyzve v charitativním utkání T.K.S. Turnov
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře Králové, kdy soupeř v…
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře…
Zápasy
09.01.2024
Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Nový rok začal pro naše mládežnické…
Akce
05.01.2024
Charitativní utkání pro Vojtíška a jeho rodinu
Náš klub se v prvním domácím zápase v novém roce utká v…
Náš klub se v prvním domácím zápase v…
Akce
02.01.2024
Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Již 2. ročník plesu sportovního klubu Florbal Jablonec se bude…
Již 2. ročník plesu sportovního klubu…
Akce
28.12.2023
Oblíbený příměstský kemp o Jarních prázdninách otevřen
Spustili jsme přihlášky na oblíbený kemp o Jarních prázdninách.…
Spustili jsme přihlášky na oblíbený…
Novinky
18.12.2023
Galacticos nadělovali předčasného Ježíška
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo další kolo této náročné a…
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo…
Zápasy
14.02.2023
Béčkový report (naposledy zdarma?)
Zápasy

V neděli 12. 2. jsme sehráli již 9. kolo nejnižší ligy, kterou můžete na florbalové mapě světa najít. Ještě na začátek dlužím všem svým čtenářům (je vidět, že se naše čtenářsko-florbalová rodina značně rozrůstá, za což vám všem chci z celého svého pisatelského srdce poděkovat – zanedlouho se chystám vydávat články na placené platformě herohero.com, tak čtěte, dokud je to zadarmo) velikou omluvu, jelikož článek z minulého turnaje, který se konal 29. 1. v České Lípě, nebyl vydán. A to z důvodu, že jsem byl zkrátka pracovně, společensky a rodinně vytížen a na psaní se našel čas pouze v rozmezí od 23:00 do 4:30 hod. Bohužel jsem se rozhodl tento čas věnovat spánku. Z minulého turnaje alespoň ve zkratce zmíním, že jsme sehráli utkaní proti celkům FBC Liberec C, kde jsme utrpěli remízu v poměru 9:9, avšak toto utkaní mělo z diváckého hlediska snad úplně vše, co by mělo takové utkání na nejnižší úrovni mít. Dále již k tomuto utkání raději více neuvedu, jelikož stále platí zákaz se jakkoliv vyjadřovat k výkonům rozhodčích (velký bratr a unie Tě vidí). Na druhé utkaní proti domácímu celku FBC Bestie Česká Lípa D jsem nebyl přítomen, avšak z doslechu a z médií se ke mně dostalo pouze to, že Dáňa dostal trest na pět minut plus do konce utkání za upřímnost směrem k rozhodčím a zde jsme utrpěli pro změnu prohru v poměru 12:4. Mám takový pocit, že zákaz výroků směrem k rozhodčím byl v restauračním zařízení na pozápasovém posezení porušen.

 

Nicméně nyní již ale k nedělnímu turnaji, kde nás čekal domácí tým SC Podještědí Český Dub B a Florbal Liberec. Jako vždy jsme se sešli ve výborné náladě a morálku by nám mohli závidět i borci z Manchesteru United po tom, co Cristiano Ronaldo odešel z týmu. Když jsme u toho Ronalda, tak rovnou zmíním a dostojím tak přáním všech, které jsem na aréně potkal, že náš Ronaldo Králik nebyl na dnešním klání přítomen, jelikož měl společně s Javorem trenérské povinnosti v Lounech. Tudíž dnes byl na Aréně nezvyklý klid, a dokonce i rozhodčí zpozorovali, že dnes je nikdo neokřikuje, proč pískají, když nemají pískat a proč nepískají, když pískat mají, zkrátka tu dnes bylo ticho jako ve vakuu. Lze tedy konstatovat, že když je Králik přítomen, tak je na Aréně povyk jako na Thajské křižovatce a když není přítomen, tak je klid jako ve westernovce před soubojem smrti. I tak toho kluka máme všichni rádi, i přesto že je schopen seřvat hluchoněmého ve znakové řeči. Občas se však musím pozastavit nad Novisovou myšlenkou, že ho mají všichni beztak rádi jen proto, že zkrátka musí. Dost už o tom dietáři a jdeme na další výčet nepřítomných: ten čítal Seníka (děti onemocněly a bylo ho doma třeba jako Batmana v Gothamu), Théris (v týdnu se koukal na film Everest, a tak se vydal zdolat horu Mt. Rašmór, kterou patrně doufejme zdolal a snad ho ještě někdy uvidíme), Simča (unfit to play), Suky (měsíc nezvěstný), Šlindy (unfit to play), Denis (žije bohémský život ve Španělsku a odmítá se vrátit, dokud v Kauflandu na pultech nebude k dispozici místo gothaje poctivé chorizo), Bártys (škola a kariéra), Škoďák (day-to-day zranění v horní časti těla – ano Škody, počítám Tě jako člena soupisky, oficiální tisková konference o ukončení kariéry neproběhla) a Valdéz (unfit to play, doufám, že to ještě někdy spatříme naživo na palubovce a ne na Netflixu v seriálu Narcos).

 

Aby toho nebylo málo, tak na první utkání nám ještě chyběl Dáňa kvůli disciplinárnímu trestu z minulého utkání, které jsem zmínil výše. Avšak jak by řekl klasik – Život dává i bere. Tak nám bylo opět dáno v podobě posil z A týmu, kdy přijel kapitán A týmu Čéřa a všem známý Kočka. Oba kluci však museli sobotní večer trávit tím, že plnili týmové povinnosti, kdy se účastnili plesu. Sobotní večer byl vizuálně znát především na Kočkovi, který opět vypadal, jako když si šel do úlu pro med a tentokrát si navíc přivezl i nepřítomný pohled a krvavé oči. Kdežto Čéřa vypadal svěže a choval se jako vždy patřičně. Kluci nám povyprávěli své bujaré zážitky z nedělního rána a šlo se na první klání proti domácímu celku z Českého Dubu.

 

Utkání jsme začali od podlahy, která byla místy zvlněná, a to vyvedlo Čéřu z rovnováhy natolik, že jsme po 41 vteřinách obdrželi první gól. Kočka na tom byl o kousek hůř a byl nucen provádět kalibraci hlavy, rukou a nohou, než se však kalibrace dokončila, tak jsme dostali druhý nešťastný gól. Naštěstí jsme měli hráče, kteří si šli před zápasem lehnout, tak jsme během minuty stihli dotáhnout dvoubrankové manko, kdy po trefách Hornise a Novise ukazovala časomíra stav 2:2. Utkání mělo náboj a hrálo se přiostřeně, a tak rozhodčí měli (museli mít, jinak by se hrálo do dalšího příchodu věrozvěstů) pro krvelačnost pochopení. V čase 9:49 jsme obdrželi další branku, na kterou jsme dokázali odpovědět tím, že jsme otočili průběh utkání ve svůj prospěch a v čase 13:11 byl stav příznivý pro nás v poměru 4:3. Bohužel jsme však, jak je nám velkým zvykem, dokázali soupeři dovolit utkání do konce první třetiny znovu otočit na svou stranu a do šaten se tak šlo za stavu 5:4 pro soupeře.

 

O přestávce jsme si řekli, že by bylo dobré dát gól, tak jsme začali tím, že jsme gól obdrželi a soupeř tak odskočil na dvoubrankový rozdíl v poměru 6:4. Naštěstí jsme tým, který se jen tak nevzdává, a tak Hornis znovu zaúřadoval a započal tím tak dlouhou brankovou výměnu, kterou musela ukončit až siréna značící konec druhé části, kdy byl stav 11:8 pro soupeře.

 

Třetí třetinu jsme již začali tak, jak jsme chtěli a Ondra Kujan si připsal další vstřelenou branku. Tím jsme získali značné momentum a soupeře se nám dařilo držet pod tlakem. Momentum jsme bohužel nevyužili, jelikož Kočka měl aktivované dementum a nechal se vyloučit na 2 minuty za sekání. Přesilovou hru soupeř využil a opět odskočil na rozdíl v poměru 12:9. Do konce utkání ještě stihl Hornis přidat další z mnoha dnešních vstřelených branek a upravil tak skóre na konečných 12:10 pro soupeře. Hráčem utkání byl zvolen Ondra Kujan, který si připsal 6 kanadských bodů za 3 góly a 3 asistence.

 

V druhém klání nás čekal celek Florbal Liberec, který rovněž okupuje přední příčky tabulky. Nyní již Dáňa dostal od ligy zelenou a mohl nastoupit a do brány jsem si šel sednout já (ano, fanoušci soupeře jásají a sázkové kanceláře uzavírají sázky na zbytečně obdržené branky Jablonce).

 

V tomto utkání jsme měli lehkou převahu nad soupeřem a převážně měli míček na hokejce my. Skóre otevřel v čase 3:50 Novis, který utekl všem (hlavně díky jeho aerodynamicky řešené hlavě) a v samostatném uniku zakončil jako Robert Reichel v nejlepších letech. V čase 6:11 po dalších z mnoha akci typu Já na bráchu – brácha na mě, zakončil Ondra Kujan po Márově nahrávce (zde se nabízí přirovnání dvojčata Sedinovic v nejlepších letech) a my se tak ujali vedení v poměru 2:0. Bohužel v čase 9:29 byl Ondra Kujan vyloučen na 2 minuty za blokování hokejky a výhodu přesilové hry soupeř dokázal využít. Tím získal převahu v zápase a podařilo se mu tak vyrovnat na 2:2. Naštěstí se opět objevil Hornis se svou chytrou hrou a po Kočkově nápadité přihrávce kreativně zakončil do sítě soupeře a do šaten se tak šlo za stavu 3:2 pro nás.

 

V druhém dějství se toho moc zajímavého neodehrálo, drželi jsme si lehkou převahu, a dokonce jsme dokázali zvýšit náskok na 5:2. Během přestávky se nám podařilo vypočítat, že pokud již neobdržíme žádný gól, tak utkání vyhrajeme. Bohužel však již po dvou minutách třetího dějství naše plány nabraly značné trhliny, když jsem za svá záda pustil třetí branku. Díkybohu Hornis měl dnes formu, že i bábovka z babiččiny kuchařky by zbledla závistí, a plnil tak roli všetečné kancelářské sponky z Windows 98, která vám neustále nabízela nevyžádané rady. Hornis totiž vždy, když jsme byli v nesnázích, přišel s dotazem, zda si nevíme se soupeřem rady a přejeme si vstřelit uklidňující branku. Odpověď byla zřejmá, a tak po Novisově nahrávce (ano i Novis občas nahraje) jsme opět utekli na příjemný rozdíl v poměru 6:3 pro nás. Soupeř se nenechal zastrašit a po minutě opět snížil na 6:4. Když už jsme měli formu na bábovky, tak i oplatky se pekly, když opět po minutě dějství jsme oplatili stejnou mincí, kdy Novis po Hornisově nahrávce navýšil stav utkání na 7:4. Posléze jsme měli ráz zápasu pod svou taktovkou a podařilo se nám odskočit až na rozdíl 10:4.

 

Když už vše naznačovalo tomu, že se utkání v poklidu dohraje, tak jsem přišel na scénu já se svou kvalitní a konstruktivní rozehrávkou, která skončila na první čepeli protihráče. Abych zachránil situaci, tak jsem se rozhodl provést skok jako Dominik Hašek v dobách největší slávy, soupeř však jen počkal, až dokloužu na vyleštěné palubovce, která připomínala bowlingovou dráhu, na protější stranu a v poklidu tak zakončil do prázdné klece. Nezbývalo mi nic jiného, než doplnit tekutiny za účelem překlenutí trapného momentu potupy a všeobecné ostudy. Minutu před koncem utkání ještě provedl Dáňa po Hornisově nahrávce kosmetickou úpravu skóre na konečných 11:5. My si tak z Dubu odvezli alespoň 3 body do tabulky pravdy a cesta do restauračního zařízení tak nebyla zcela pochmurná. Hráčem utkání byl zvolen Hornis, který si připsal 5 kanadských bodů za 3+2. (Aby zase pan Novák neřval, tak Novis měl rovněž 5 bodů (2+3), takže on sám sebe jistojistě bude pasovat na hráče utkání, avšak Hornis je zkrátka služebně starší a má více vlasů, tudíž objektivně a spravedlivě zvolen Hornis).

 

Nyní nás čeká měsíc dlouhá pauza, kdy si 12. 3. opět zamíříme zahrát bowling do Českého Dubu. Měsíční pauzu využijeme k rekonvalescenci pomocí plastických operací a po vzoru pana Vémoly objednáním náhradních dílů jako klouby, kolena, ruce a množstevní sleva na sebereflexní vesty nám také přijde vhod.

 

Příště se budeme opět těšit, do té doby se mějte krásně, pijte čistou vodu a jezte zeleninu (Králik se bude obracet v řeznictví, až si to přečte, ale myslím to s vámi dobře – přeci se nechcete mít rak dobře jako my).

 

Čermis

Zpět