16.06.2024
Charitativní běh pro Dorotku s Nadací Preciosa
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli podpořit sbírku pro Dorotku,…
Hráči FLORBAL JABLONEC se rozhodli…
Akce
11.06.2024
Trenérka Lenka Bartošová se vrací do Jablonce!
 Od 1. června získal náš klub významnou posilu do řízení…
 Od 1. června získal náš klub významnou…
Novinky
16.05.2024
Letní příměstský kemp otevřen
Opět po roce nabízíme možnost přihlášení na oblíbený příměstský…
Opět po roce nabízíme možnost…
Info
25.04.2024
Zazvonil zvonec a sezóny snů je konec
Čas plyne jako voda a my máme opět další sezónu za sebou. Mně…
Čas plyne jako voda a my máme opět…
Zápasy
02.04.2024
Vítězná šňůra přetržena, neporazitelnost trvá
Po dlouhé době se opět hlásím se zpravodajskou porcí našich…
Po dlouhé době se opět hlásím se…
Zápasy
27.03.2024
Aktuální informace k soustředění Tanvald 2024
O přesunu letního soustředění z Jičína do známého sportovního…
O přesunu letního soustředění z Jičína…
Info
14.02.2024
Trnitá cesta za vysněným titulem
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři týdny a během té doby…
Od posledního utkání uběhly dlouhé tři…
Zápasy
09.02.2024
Informace o výši obdržené dotace
Na základě povinnosti vyplývající ze Smlouvy o poskytnutí…
Na základě povinnosti vyplývající ze…
Info
08.02.2024
Přihlášky na letní soustředění Jičín 2024 spuštěny
Přinášíme podrobnější informace k letnímu soustředění v Jičíně a…
Přinášíme podrobnější informace k…
Info
26.01.2024
Nový rok, stejné obyčeje
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s další porcí našich zážitků a…
Poprvé v tomto roce se vám hlásím s…
Zápasy
09.01.2024
Preview: Florbal Jablonec vyzve v charitativním utkání T.K.S. Turnov
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře Králové, kdy soupeř v…
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře…
Zápasy
09.01.2024
Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Nový rok začal pro naše mládežnické…
Akce
05.01.2024
Charitativní utkání pro Vojtíška a jeho rodinu
Náš klub se v prvním domácím zápase v novém roce utká v…
Náš klub se v prvním domácím zápase v…
Akce
02.01.2024
Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Již 2. ročník plesu sportovního klubu Florbal Jablonec se bude…
Již 2. ročník plesu sportovního klubu…
Akce
28.12.2023
Oblíbený příměstský kemp o Jarních prázdninách otevřen
Spustili jsme přihlášky na oblíbený kemp o Jarních prázdninách.…
Spustili jsme přihlášky na oblíbený…
Novinky
18.12.2023
Galacticos nadělovali předčasného Ježíška
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo další kolo této náročné a…
Týden se s týdnem sešel a nás čekalo…
Zápasy
16.01.2023
Napůl úspěšný vstup do nového roku
Zápasy

Sezóna se nám neúprosně převaluje do své druhé poloviny, a tak náš rezervní tým mužů v neděli 15. ledna absolvoval první turnaj tohoto kalendářního roku. Konkrétně nás čekal výjezd do malebných Semil, kde pro nás bylo připravené florbalové menu obsahující utkání proti domácímu celku ze Semil a vlkům z Frýdlantu, kteří si již nyní brousí zuby na boje o play off.

 

Po příjezdu do Semil přišlo již tradiční okomentování všeho možného, včetně vzhledu všech přítomných, ohodnocení krás semilských periférií a rovněž nám Králik musel povyprávět o své strastiplné cestě, při které narazil na spoustu příjemných a ohleduplných účastníků silničního provozu. (Králik disponuje rekvalifikačním kurzem pro edukaci a umravňování neukázněných řidičů násilnou formou, proto doporučuji se na silnicích chovat tak, jak nám ukládá zákon o silničním provozu, jedině tak se vám nic nestane).

 

Nyní již ale k samotnému turnaji. Pro začátek nutno podotknout, že nám chyběl v sestavě náš ostrostřelec a harcovník Théris, který měl rodinné povinnosti. Avšak jak by řekl klasik, život dává i bere, tak když nám vzal, tak nám rovněž dal, a to v podobě posily z A teamu – Kočky. Kočka se jako posila projevil okamžitě ve druhé minutě utkání, kdy se nechal zkušeně a zbytečně vyloučit za zvedání hokejky. Semilská aréna je společně s naším domácím stánkem jedna z nejmenších v lize, tak zde nebyla nouze o kouskování hry kvůli častému sekání a utkání tedy nechalo vyniknout shovívavosti a citu pro hru ze strany sudích, kteří často museli obě strany prosit, aby se hráči vyvarovali sekání a zkusili raději hrát florbal.

 

Avšak toto přání bylo stejně tak splnitelné, jako když jste si jako malí přáli pod stromeček domek plný lentilek a mandarinky bez pecek. Naštěstí pro tři diváky, kteří si našli cestu na toto utkání, v čase 9:09 Králik otevřel skóre a naše hra tak konečně připomínala florbal. Soupeř se s odpovědí nenechal dlouho pobízet a po plandavém nahození, které jsem zkrotil tím, že jsem ho zkrotil přímo na soupeřovu čepel, bylo vyrovnáno. Do konce první třetiny jsme stihli vstřelit ještě dvě branky, které zařídil Mára Kujan a naše posila Kočka, na obě branky nahrával tvůrce hry Dáňa. Po přestávce Kočka zjistil, že když trefuje zařízení, tak z toho může být i gól, a tak se již podruhé zapsal mezi střelce utkání. Nutno dodat, že obě trefy byly zařazené do kategorie tzv. „vykejř jako kráva“. Tím započala naše lehká převaha nad soupeřem, díky které se nám podařilo postupně navýšit náskok až do stavu 5:1 v náš prospěch. Avšak jak je naším zvykem, nechali jsme soupeře vrátit se do utkání a po dvou rychlých gólech tak bylo sníženo na 5:3. Do přestávky jsme stihli ještě utéct o jednu branku a do konce utkání jsme si náskok pohlídali a dovedli utkání ke zdárnému konci v podobě vítězství v poměru 11:3. Hráčem utkání byl zvolen Dáňa, který si připsal 5 kanadských bodů za jeden gól a čtyři nahrávky.

 

Po utkání nás čekaly klasické mediální povinnosti a hledání občerstvení. Dlouho to vypadalo pouze na návštěvu místního obchodního řetězce, avšak naštěstí místní restaurace v aréně brzy otevírala, tak jsme obsluhu potěšili svou návštěvou. Všichni jsme si dali česnečku a pivo, jen Králik si dal dvojitou česnečku, do které místo krutónů dostal celý pecen chleba. Králik měl polévku natolik horkou, že musel čekat až vychladne a díky tomu jsme málem nestihli začátek druhého utkání. Posilnění a občerstvení jsme se energicky vydali do šatny se připravit na druhé utkání, kde jsme si nezapomněli vyměnit informace o tom, jak by si kdo šel po o lehnout. 

 

Soupeři z Frýdlantu měli patrně rozdílnou přípravu na utkání, jelikož na nás vlítli jako Králik na obloženou housku s gothajem od Váhaly, a po první třetině jsme prohrávali 3:0 a ani jsme nevěděli, že utkání začalo. V přestávce jsme si řekli, co změníme a průběh utkání zvrátíme. Zvrátili jsme to stejným způsobem, jako Novis zvrátil úbytek vlasů na jeho hlavě. Ukazatel skóre v čase 20:30 ukazoval hrozivé skóre 0:6 v náš neprospěch. Do konce druhé třetiny jsme stihli alespoň snížit na 6:1. Třetí třetinu jsme začali pozitivně, kdy jsme snížili na 6:2, ale soupeř nám zasadil další tři branky a skóre nás opět strašilo hrozivým stavem 2:9 pro soupeře. Avšak jak jsme staří, tak jsme houževnatí. Do konce utkání jsme stihli soupeře značně potrápit, jelikož se nám podařilo vrátit do utkání. A to především díky Márovi a Ondrovi Kujanovic, kteří byli k nezastavení a jediný, kdo je uměl zastavit, byla časomíra, která tak ukázala konečné skóre 9:7 pro soupeře.

 

Po zápase jsme vynechali mediální povinnosti a úprkem to vzali do restauračního zařízení, kde opět pokračovaly Králikovy peripetie, kdy si objednal argentinské kostky, které poprosil nepálivé. Bohužel však jeho přání bylo nedopatřením nevyslyšeno a dostal kostky pálivé tak, jak mají být, a Králik se tak poprvé zapotil a byl červený jako rajče v akci.

 

Další utkání nás čekají 29. 1. v České Lípě, kde se na vás budeme těšit.

Čermis

Zpět