24.10.2022
Béčko sice hezky, ale bez bodu
Zápasy

Český Dub 23. 10. 2022

V neděli 23. 10. jsme v Českém Dubu odehráli 3. kolo Liberecké ligy mužů, kde nás čekal domácí celek z Českého Dubu a Florbal Liberec. Na začátek se ještě musím omluvit všem čtenářům za to, že nebyl vydán článek z druhého kola, kdy jsme senzačně rozebrali záložní tým Koberov v poměru 21:4. Bohužel na tomto turnaji jsem nebyl přítomen, jelikož mé služby bylo třeba využít na ochranu vnitřní bezpečnosti našeho státu (není zač, světe). To byl první důvod, proč článek nebyl vydán a druhý důvod je, že jsem patrně jediný, kdo z našeho týmu umí s wordem.

První zápas jsme tedy rozehráli s domácím celkem z Českého Dubu. Při předzápasovém rozbruslení Králik vymyslel nový inovativní systém točení útočných dvojic o pěti neznámých. Dle pohledů Králikových posluchačů to vypadalo spíše, že vymyslel zákon o rotování Země kolem své osy. Tento inovativní systém, který však prozatím chápal jen samotný Kralik, slavil úspěch, a tak jsme neztráceli čas a v čase 0:32 jsme inkasovali úvodní gól. Načež hra nabrala rychlý spád a po pěti minutách hry jsme prohrávali 0:3. Nutno říct, že náš golman Denis dostál svému povolání a krom požárů byl nucen být hrdinou i dnes na palubovce a hasit útočné situace soupeře. To nás herně zvedlo a Mára Kujan v čase 8:37 využil Dáňovy nahrávky a snížil stav utkání. Novis nemohl zůstat pozadu, a tak si také předplatil místenku v tabulce střelců, kdy využil krásnou přihrávku Honzy Havla a bylo sníženo na 2:3. Novis přišel s myšlenkou, že by bylo dobré naši hru srovnat. Patrně jsme hráli dost nakřivo, a tak jsme naši hru srovnali – do konce první třetiny jsme ještě stihli obdržet další dva góly, a tak jsme do šaten šli za velmi nepříznivého (někteří i podnapilého) stavu.

V přestávkovém rozhovoru Dariny Nevymětalíkové byl Théris dotázán na jeho olympijské kruhy pod očima a zápasové rozpoložení. Théris diplomaticky odvětil, že to má v popisu práce a ať si to jde zkusit dělat sládka, že by ji to mávání mikrofonem před obličejem rychle přešlo (Théris je snem každého reportéra).

V druhé třetině jsme již naši hru opravdu srovnali a po trefách Ondry Kujana a kapitána Honzy Havla a dotáhli se na jednobrankový rozdíl. Hra byla velmi přiostřená a rozhodčí tomu dali volný průběh a byli schopni tolerovat i časté přestupky soupeře. Bohužel v čase 29:12 nám soupeř opět utekl na rozdíl tří branek. Do konce druhé třetiny ještě stihl snížit Honzik gólem do šatny. Skóre tedy ukazovalo stav 5:7 pro soupeře.

Přestávkový rozhovor se nyní raději nekonal.

Třetí třetinu jsme načali tím, že jsme obdrželi další branku a opět jsme měli co dohánět. Další stíhací jízdu započala naše druhá útočná lajna ve složení Ondra a Mára Kujanové s Dáňou. Po jejich dvou trefách byl soupeř nalomený, jako náš druhý golman Víťa, který měl romantické plány doma a místo toho mu Králik vysvětlil, že chce být raději s námi v hospodě, a my mohli využít momentum k vesmírnému obratu, to však zkušeně soupeř přerušil timeoutem. Během timeoutu Seník řekl, že radši jde rovnou do Medvěda (naše pozápasová hospoda – po zápase nás najdete buďto zde, nebo Klub EX – všude nás mají rádi a jsou pyšní, že jsme jejich hosty) a počká tam, než aby byl vystaven takovému tlaku, který je nejnižší florbalová soutěž světa schopna vyprodukovat. Po vybraném timeoutu soupeře jsme o své momentum přišli a soupeř opět odskočil na další tříbrankový rozdíl v poměru 10:7 z pohledu soupeře. Naštěstí se oplatky pekly a po neuvěřitelném tlaku, který jsme si nejen vybojovali, ale zároveň i nezvykle udrželi, přišlo vyrovnání po trefách Ondry Kujana, Novise a Dáni. Soupeř byl rozhádaný a tento fakt potvrdil klasickým házením hokejek o zeď. Závěrečná pasáž zápasu patřila nám, kdy jsme sahali i po otočení stavu skóre. Bohužel však po častých ztrátách ve středu hřiště a nepřesnostem jsme 16 vteřin před koncem třetí třetiny dostali gól na 11:10. Do konce se nám již bohužel nepodařilo srovnat, a tak jsme si připsali těsnou prohru.

Hráčem utkání byl vyhlášen Dáňa, který přispěl svými 6 body za 2 góly a 4 přihrávky.

Druhý zápas následoval proti celku Florbal Liberec, který se vyznačuje podobným stylem hry a také stejnými letopočty vytesanými v občanském průkazu, byl to tedy zápas zkušeností proti zkušenostem.

Toto klání jsme začali lépe, než to předešlé a již v čase 1:45 Honza Havel zužitkoval přihrávku Máry Kujana. Poté si kluci role vyměnili a zvýšili stav skóre na 2:0 z našeho pohledu. Hru jsme celkem slibně ovládali a měli pocit, že utkaní je pod naší taktovkou. Z tohoto omylu nás však soupeř vyvedl a v čase 10:18 přišlo snížení na 2:1. To nás však nerozhodilo a do konce první třetiny stihl Hornis svou klasikou „Hornisovkou“ do horního rohu branky zvýšit náš náskok na 3:1.

Do přestávkového rozhovoru již raději nikdo z nás vybrán nebyl, a tak si Darina vzala k mikrofonu pana rozhodčího, který vzdal hold našemu týmu s tím, že nás obdivuje, že v našich letech, při tolik kilech a šedivých vousů jsme schopni hrát florbal na tak nízké úrovni.

Do druhé třetiny jsme opět vstoupili obdrženým gólem. To však nenechalo chladným Králika, který svou přihrávkou vybídl Dáňu k dalšímu gólovému příspěvku. V této části zápasu byla opět hra nahoru a dolů s častými nepřesnostmi na obou stranách (na vině je povrch haly, který je příliš rovný a také nerovné čepele, které je třeba neustále rovnat). Soupeř však měl šťastnější chvíle, než my a dokázal opět snížit na jednobrankový rozdíl. V čase 21:53 se soupeř nechal vyloučit, když byl přistižen při zvedání hokejky, které v našem sportu není tolerováno. Přesilovou hru jsme samozřejmě v čase 22:24 využili, když Mára Kujan trefil horní roh branky, a tak jsme opět vedli o dvě branky v poměru 5:3. Kdo si však myslí, že brankový kolovrátek je u konce, se šeredně mýlí a v čase 22:48 jsme obdrželi další snížení skóre na 5:4. Museli jsme tedy zařadit vyšší rychlostní stupeň, což neradi děláme, jelikož soupeře poté značně znemožníme. Následným tlakem jsme si vynutili trestné střílení, které Králik zkušeně neproměnil. I tak jsme šli do šaten za příznivého stavu 5:4 s vidinou, že bychom si mohli připsat další cennou výhru.

Třetí třetinu jsme odstartovali tlakem, který nám soupeř vrátil jako boomerang. Naštěstí se náš golman Víťa v brance činil a značně držel naše šance na vítězství. Se soupeřem jsme si vyměňovali útočné výpady, kdy jsme často trefovali soupeřovy kotníky, a naopak soupeř se trefoval do Králikova dresu s výřezem pro břišní svalstvo. Bohužel soupeř byl opět ten šťastnější a po dvou rychlých trefách se ujal vedení a provedl rychlý obrat skóre v poměru 6:5 pro soupeře. Na tento obrat jsme již nedokázali nalézt odpověď, a tak jsme si z Dubu přivezli 0 bodů do tabulky, což se následně muselo zapít, a tak jsme se pro jistotu odebrali do hospody, která je naší jistotou ať už v případě prohry, či výhry. Může se zdát, že tento sport děláme již jen kvůli žízni, avšak je tomu tak. Já pro dnešek zůstal na tribuně, což se ve výsledku jeví jako dobré rozhodnutí, jelikož jsme obě utkání prohráli pouze o gól.

Další turnaj sehrajeme 6. 11. v Liberci, kde se budeme těšit na vaši přízeň a další dávku kvalitního florbalu.