16.01.2023
Napůl úspěšný vstup do nového roku
Sezóna se nám neúprosně převaluje do své druhé poloviny, a tak…
Sezóna se nám neúprosně převaluje do…
Zápasy
10.01.2023
Elévové s přípravkou na Prague Floorball Cup MINI
Uplynulý víkend se ročníky 2013 zúčastnili mezinárodního…
Uplynulý víkend se ročníky 2013…
Zápasy
30.11.2022
Tak trochu suchá neděle
V neděli 27. 11. se odehrálo 5. kolo Liberecké ligy mužů v naší…
V neděli 27. 11. se odehrálo 5. kolo…
Zápasy
09.11.2022
Béčko 50%
V neděli 6. 11. jsme sehráli 4. kolo liberecké ligy mužů, naší…
V neděli 6. 11. jsme sehráli 4. kolo…
Zápasy
24.10.2022
Béčko sice hezky, ale bez bodu
Český Dub 23. 10. 2022  V neděli 23. 10. jsme v Českém Dubu…
Český Dub 23. 10. 2022  V neděli 23.…
Zápasy
29.09.2022
Béčko načalo sezonu
Léto nám skončilo a s ním také letní přípravy, grilovačky,…
Léto nám skončilo a s ním také letní…
Zápasy
01.09.2022
Jablonecký florbal v novém kabátě
Začátek nové sezóny bude okořeněn velmi zajímavým počinem. Po…
Začátek nové sezóny bude okořeněn velmi…
Novinky
26.08.2022
Tréninky všech kategorií startují v pondělí 5. 9. 2022
Blíží se konec prázdnin a je čas odstartovat sezónu 2022/2023.  …
Blíží se konec prázdnin a je čas…
Info
05.08.2022
Nové hřiště s umělým povrchem je realitou
Novinky

Koncem července byl položen nový plastový povrch na nevyužívaném hřišti v areálu ZŠ Pasířská. Staré asfaltové hřiště se tím změnilo na víceúčelové sportoviště. Konkrétně byl položen povrch NISAPLAST II od firmy TOTEX s. r. o. z Hrádku nad Nisou. Povrch je materiálem určeným pro krytí sportovních hřišť, zejména pro míčové hry jako je florbal, tenis, basketbal, házená, volejbal, inline hokej apod. Předností tohoto povrchu je ochrana pohybového ústrojí sportovců, nenáročná údržba, snadná výměna poškozených dílů a snadná mobilita povrchu.

 

Nové školní hřiště má rozměry 36 x 18 m2 a nalajnované jsou hřiště na florbal a volejbal. Do konce prázdnin dojde ještě k nalajnování hřiště na házenou a následně k zavěšení ochranných sítí kolem celého hřiště.

 

Projekt se podařilo realizovat v průběhu necelých 4 měsíců díky spolupráci ZŠ Pasířská (zastoupena paní ředitelkou Mgr. Jitkou Šťovíčkovou), sportovního klubu FLORBAL JABLONEC (zastoupen předsedou klubu Bc. Tomášem Beranem) a v neposlední řadě Magistrátem města Jablonec nad Nisou (zastoupen panem náměstkem Mgr. Davidem Mánkem). “Myšlenka vybudování venkovního hřiště vznikla v době uzavření vnitřních sportovišť. V té době jsme zjistili, že v našem městě neexistuje venkovní plocha, kde by šlo důstojně organizovat tréninky mládeže či vůbec florbal hrát,“ vzpomíná předseda klubu Tomáš Beran

 

Klub FLORBAL JABLONEC začal na projektu nového hřiště intenzivnvě pracovat. Doba pandemie udělala z výhradně halového sportu sport venkovní. Budovaly se venkovní arény po celé ČR a tak bylo možné čerpat ze zkušeností jiných klubů. „Měli jsme připravenou cenovou nabídku na povrch a hledali vhodnou lokalitu. Volná plocha na ZŠ Pasířská a chuť paní ředitelky revitalizovat chátrající hřiště daly věci do pohybu. Díky iniciativě pana náměstka Davida Mánka a podpory ze strany města se poté projekt stal realitou,“ chválí spolupráci tří subjektů Tomáš Beran. 

 

Cena povrchu činila necelých 430 000 Kč. Město poskytlo na realizaci projektu škole částku 200 000 Kč. Klub Florbal Jablonec poté přispěl finanční částkou 60 000 Kč. Dále Florbal Jablonec zajistil pokládku povrchu zdarma. Původní cenová nabídka na pokládku činila 40 000 Kč. Škola naopak dokázala zdarma zajistit odstranění porostu v blízkosti hřiště a též nátěr sloupů na ochranné sítě. Zbývající částku za povrch poté platila ZŠ Pasířská z rezervního fondu.

 

Hřiště budou v dopoledních hodinách využívat žáci ZŠ Pasířská, která má rozšířenou výuku tělesné výuky. Odpoledne poté budou hřiště primárně využívat mládežnické kategorie klubu FLORBAL JABLONEC. „Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří na na projektu podíleli. Pro výchovu mládeže to bude velký posun, protože takto velká plocha v Jablonci zkrátka chyběla. Není to ale jen o florbale. Povrch je vhodný pro většinu sportů,dodává na závěr šéf jabloneckého florbalu. 

 

 Foto z pokládky naleznete v naší fotogelerii ZDE

Zpět