26.09.2023
Historický moment! Livesport Superliga poprvé v Jablonci
V neděli 15.10. od 14:00 čeká jabloneckou halu premiéra…
V neděli 15.10. od 14:00 čeká…
Akce
04.08.2023
Jablonecké Áčko již zná trenérské složení na nadcházející sezonu
Po dlouhých letech, kdy elitní tým vedl Lukáš Javůrek, přichází…
Po dlouhých letech, kdy elitní tým vedl…
Novinky
20.07.2023
Realizační tým elitního týmu opouští dlouholetá ikona
V klubu začal v roce 2000. V sezoně 2010/2011 chytal za Jablonec…
V klubu začal v roce 2000. V sezoně…
Novinky
18.06.2023
Naši dorostenci po několika letech opět v 1. lize dorostenců.
Dorostenci začínají celostátní soutěž o víkendu 9.-10. září 2023…
Dorostenci začínají celostátní soutěž o…
Info
14.06.2023
S kým budou hrát muži v Divizi C?
Losovací aktiv Českého florbalu přinesl nové složení…
Losovací aktiv Českého florbalu přinesl…
Info
07.06.2023
Pět našich družstev vyrazilo na Českolipské florbalové války
Celkem pět družstev v kategorích přípravka, elévové, mladší a…
Celkem pět družstev v kategorích…
Zápasy
05.06.2023
Florbal Jablonec se vrací do DIVIZE
Po ročním působení v Regionální lize mužů se elitní tým mužů…
Po ročním působení v Regionální lize…
Info
17.04.2023
Důležitá změna tréninkového režimu nastane v úterý 2. května
  Tento víkend odehráli poslední kategorie své finální zápasy…
  Tento víkend odehráli poslední…
Info
02.05.2022
Junioři končí sezónu vítězně!
Zápasy

O víkendu se tým juniorů představil na dvou turnajích nadstavby druhé ligy juniorů. Sobotní zápasy se odehrály v Novém Boru, na nedělní, závěrečné dvojutkání potom naši junioři zavítali do nedalekého Liberce. Kromě juniorů svou sezónu ukončilo také družstvo mladších žáků blue. 

 

 

JUNIOŘI 

 

Florbal Jablonec vs FBC DDM Kati Kadaň 4:5 

Florbal Jablonec vs FD Teplice 4:9 

 

Florbal Jablonec vs FBC Liberec B 2:2

Florbal Jablonec vs FBC DDM Děčín 5:3 

 

Komentář trenéra, Jendy Koravského: 

 

Sobotních zápasů jsem se bohužel nemohl zúčastnit, hodnotím tedy jen zápasy nedělní. V sobotních zápasech jsme však utrpěli dvě porážky, 4:5 a 4:9.

Po těchto porážkách nám bylo jasné, že první příčka nám unikne. I tak jsme ale chtěli poslední dva zápasy sezóny vyhrát a rozloučit se tak vítězně. 

 


Liberec B se nám v základní části porazit nepodařilo - to jsme chtěli napravit. Zápas však od začátku postrádal vážnější tempo. My jsme ale měli více ze hry a pravidelně jsme ohrožovali domácího brankáře. Za naši aktivitu jsme byli odměněni v deváté minutě první třetiny, když se dokázal prosadit Hlavatý. Liberci se však podařilo srovnat krok v poslední minutě první třetiny po menším zmatku v našich obranných řadách. 

Do druhé části jsme vstoupili nejlepším možným způsobem, když se po necelé minutě hry dokázal prosadit Pehlivan a otočit skóre zpět v náš prospěch. Třetí gól se nám ale nepodařilo vstřelit a to se nám vymstilo v sedmadvacáté minutě zápasu, když Liberec opět využil našeho nedůrazu před vlastní brankou. 

Ve třetí třetině jsme tlačili domácí až do závěrečné sirény, zradila nás ale naprosto katastrofální koncovka. Zápas tedy skončil remízou 2:2. 

S ohledem na předchozí zápasy s libereckým celkem se výsledek může jevit jako velice slušný, myslím si ale, že jsme zápas měli dovést do vítězného konce. Příležitostí jsme na to měli dostatek. 

 


Poslední zápas sezóny jsme odehráli proti Děčínu, který se stal vítězem ústecké skupiny ligy. Věděli jsme tedy, že pro vítězství budeme muset zahrát takřka perfektní utkání. Troufnu si tvrdit, že se nám to povedlo. 

Do zápasu jsme vstoupili famózně, když jsme už v jedenácté minutě přehrávali soupeře o tři branky. Za zmínku určitě stojí také tři odbráněná vyloučení. Do druhé třetiny jsme tedy šli s tříbrankovým náskokem. Bylo nám ale jasné, že Děčín udělá vše pro to, aby zápas otočil. Po necelé půlminutě hry jsme dostali smolný gól z dorážky. Za stavu 3:1 pro nás tedy končilo prostřední dějství zápasu. 

Poslední patnáctiminutovka tedy slibovala pořádné drama. Děčín na nás opravdu vlítnul a po necelých devíti minutách třetiny vymazal náš náskok a srovnal tak skóre na 3:3. O tři minuty později se naše situace ještě zhoršila, když jsme byli vyloučeni za sekání. Ani početní nevýhoda však nevadila našemu kapitánovi, Honzu Kantorovi, který po výhozu našeho brankáře fantasticky prošel přes bránící soupeře a tři minuty před koncem tak zvrátil skóre zpět v náš prospěch. V samém závěru utkání se nám díky precizně proměněnému trestnému střílení z dílny Honzy Sejkory podařilo odskočit soupeři o dvě branky. Tento výsledek jsme si již pohlídali a ukončili tak sezónu vítězně. 

 


Klukům náleží veliká pochvala, hlavně za druhý zápas, ve kterém jsme předvedli fantastický výkon. Jeli jsme na maximum po celý zápas a nevykolejilo nás ani soupeřovo srovnání v poslední části zápasu. Jednalo se o sladkou tečku za povedenou sezónou, pro někoho poslední před posunem do mužské kategorie. 

Všem hráčům i trenérům ještě jednou děkuju, byla to jízda:)

 

 

Komentář kapitána, Honzy Kantora:

V prvním sobotním zápase jsme sehráli velice napínavou partii s Kadaní, ve které jsme nakonec podlehli 4:5. Zápas to byl ale velice kvalitní a troufám si říct, že jeden z nejhezčích za uplynulou sezónu. Následně jsme poměřili síly s FD Teplice, na které jsme bohužel nestačili. 

 

Po vyčerpávající sobotě jsme hned ráno remizovali s dobře známým Libercem B 2:2. Nepřesná koncovka nás stála drahocenné body. Po Liberci jsme si ale spravili chuť a porazili Děčín, jakožto lídra tabulky v poměru 5:3. Utkání bylo vyrovnané až do samotného konce, kdy jsme byli vyloučeni na 2 minuty. Podařilo se nám ale šikovně skórovat v oslabení a následně využít důležitý nájezd. 

 

Sezónu jsme tak zakončili vítězně se širokým úsměvem na tváři. Na kluky jsem opravdu pyšný a těším se na další společné úspěchy. 

 

 

 

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE 

 

Florbal Jablonec vs FBC Panthers Liberec orange 2:4

Florbal Jablonec vs FBC DDM Děčín 3:5

Florbal Jablonec vs FBC Česká Lípa blue 5:3

Zpět