17.04.2023
Důležitá změna tréninkového režimu nastane v úterý 2. května
  Tento víkend odehráli poslední kategorie své finální zápasy…
  Tento víkend odehráli poslední…
Info
13.04.2023
Zazvonil zvonec a béčko má sezóny konec
Po velmi dlouhé době se náš víkendový a zároveň poslední turnaj…
Po velmi dlouhé době se náš víkendový a…
Zápasy
21.03.2023
Příměstský kemp na konci letních prázdnin je otevřen
Hledáte nadupaný sportovní program pro Vaše děti na úplný konec…
Hledáte nadupaný sportovní program pro…
Novinky
12.03.2023
Přihlášky na letní soustředění Jičín 2023 spuštěny
Přinášíme podrobnější informace k letnímu soustředění v Jičíně a…
Přinášíme podrobnější informace k…
Info
14.02.2023
Béčkový report (naposledy zdarma?)
V neděli 12. 2. jsme sehráli již 9. kolo nejnižší ligy, kterou…
V neděli 12. 2. jsme sehráli již 9.…
Zápasy
16.01.2023
Napůl úspěšný vstup do nového roku
Sezóna se nám neúprosně převaluje do své druhé poloviny, a tak…
Sezóna se nám neúprosně převaluje do…
Zápasy
10.01.2023
Elévové s přípravkou na Prague Floorball Cup MINI
Uplynulý víkend se ročníky 2013 zúčastnili mezinárodního…
Uplynulý víkend se ročníky 2013…
Zápasy
30.11.2022
Tak trochu suchá neděle
V neděli 27. 11. se odehrálo 5. kolo Liberecké ligy mužů v naší…
V neděli 27. 11. se odehrálo 5. kolo…
Zápasy
11.04.2022
Juniory čeká toužený vrchol sezóny
Novinky

Základní část druhé ligy juniorů je u konce. Na poslední chvíli se našemu celku podařilo proklouznout na druhé místo, jenž nám zaručuje vstupenku do nadstavbové části soutěže. Tato nadstavba bude probíhat formou dvou turnajů, na kterých se proti sobě představí tři nejlepší celky z ústeckého kraje a dva nejlepší celky z kraje libereckého. Hrát se bude formou "každý s každým". Rozhodne se tak o celkovém vítězi druhé ligy juniorů pro liberecko-ústecký kraj. 

 

 

Dosavadní průběh sezóny hodnotí trenér juniorského celku, Jenda Koravský: 

 

 Máme za sebou základní část sezóny druhé ligy juniorů. Sezóny, ve které jsme se potýkali s velkou spoustou problémů, ať už to byla coronavirová opatření, nebo nedostatek hráčů, protože půlka našeho týmu již začala nastupovat za A tým mužů a druhá půlka hráčů jsou pořád dorostenci. 

 

Do sezóny jsme vstoupili s tím, že se chceme dostat do nadstavbové části soutěže, ve které se utkáme s výkonnostně stejně kvalitními, ne-li lepšími celky. Naše liga totiž dva roky zpět ztratila na atraktivnosti, když se rozhodlo, že v rámci snížení dojezdové vzdálenosti se rozdělí ústecko-liberecká liga na dvě skupiny, tedy libereckou a ústeckou. Nejlepších pět celků se poté utká na dvou turnajích, kde se rozhodne o celkovém vítězi ligy.

Původně chrabrá myšlenka s cílem omezit celodenní výjezdy na opačný konec regionu však podle mě měla za následek spíše zpomalení hráčských růstů, kteří si začali zvykat na stále stejné protihráče. S tím přišel také pokles motivace. V liberecké skupině zůstalo pouhých šest týmů a liga tak dostala poněkud monotónní nádech.

Pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že ona "nadstavba", což byl pro většinu kluků z našeho týmu bod, ke kterému se upínali s příslibem kvalitních zápasů, se v posledních dvou sezónách neodehrála kvůli pandemii ani jednou.

 

Tento cíl se nám tedy povedlo splnit. Avšak cesta k němu byla poněkud trnitější, než jsme na začátku předpokládali. Jediným týmem, který jsme dokázali porazit v každém ze vzájemných zápasů, je trošku paradoxně jeden z kvalitnějších celků naší skupiny, SCC Podještědí Český Dub. Tato naše čtyři vítězství ve vzájemných zápasech se ukázala jako klíčová, jelikož Dub skončil v tabulce pouhý bod pod námi. 

Naopak zcela nejtužším oříškem se ukázal být FBC Liberec B, který nás dokázal pokaždé porazit a zaslouženě tak skončil na první pozici v naší liberecké skupině. 

Jako zcela nepochopitelný se jeví zkrat v šestém kole, ve kterém jsme prohráli jak proti celku TJ Turnov, tak proti Panthers Liberec. Celkem slušně rozehranou sezónu tedy kazily příležitostné výpadky, které nás, naštěstí, místo v nadstavbě v konečném zúčtování nestály.

Když však pomineme těchto pár výpadků, náš herní projev byl ve většině zápasů velmi slušný.  Na začátku sezóny jsme sice měli občasné potíže s pochopením herního rozestavení, v průběhu sezóny jsme se na to však důkladně zaměřili a teď si troufnu říct, že každý chápe svou úlohu na hřišti. 

 

Po celou sezónu jsme měli možnost pracovat s velice talentovanou skupinou kluků, ze kterých, doufejme, bude časem těžit i A tým mužů. Někteří junioři jsou oporami již nyní. Než ale pár z nich definitivně opustí juniorskou kategorii, aby se poprali o své místo v mužích, čekají nás ještě tvrdé boje v nadstavbě. 

Našimi soupeři o prvenství v druhé lize juniorů budou týmy Liberce B, Katů z Kadaně, Děčína a Teplic. Zápasy jsou na programu 30. 4. a 1. 5. v Novém Boru. Jedním z předpokladů k vítězství tedy bude zcela nepochybně kvalitní regenerace. 

 I přes fakt, že kromě Liberce máme o ostatních týmech a jejich herním projevu pouze hrubou představu, vstupujeme do ní s hlavou nahoře a jednoduchým cílem: prezentovat se poutavým florbalem a přijet do Jablonce s medailí na krku. 

 

 

 

 

Zpět