Preview: Florbal Jablonec vyzve v charitativním utkání T.K.S. Turnov
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře Králové, kdy soupeř v…
Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Akce
12.01.2022
Víkendový souhrn
Novinky

V prvním hracím víkendu letošního roku byla v akci tři jablonecká mužstva. O body bojovali jablonečtí v kategoriích mužů, starších žáků a elévů.

Muži A

Florbal Jablonec vs. Prague Tigers 6:13

Komentář trenéra, Lukáše Javůrka:

Do zápasu proti Tigers jsme šli jako jasný outsider. Na druhou stranu jsme se právě této role chtěli zhostit se ctí. Vzhledem k našemu postavení v tabulce víme, že takové zápasy jsou pro nás tím nejlepším, co můžeme zažít, a na dlouhou dobu to mohou být pro jablonecké áčko poslední pěkné zápasy, takže jsme chtěli jsme hrát aktivní celoplošný florbal, za který se nebudeme stydět, a to i za cenu drtivé porážky. Vstup do utkání se nám příliš nepovedl. Byť jsme vstřelili první branku, bylo jasné, že jsme tempo utkání nechytili a dělali jsme děsivé chyby v obranné hře. Před naší brankou to vypadalo jak na den otevřených dveří. Do konce první třetiny jsme stihli obdržet 6 branek, a to jsme ještě mohli děkovat Maňákovi, že dalších 6 tutovek chytil. O přestávce se hráčům dostalo patřičného kartáče. Od druhé třetiny jsme byli jiným týmem. Soupeř ve svém tempu trochu polevil a my jsme konečně začali hrát celoplošně a stali jsme se vyrovnaným soupeřem. Místy jsme byli dokonce lepším celkem a měli jsme více ze hry, na nějaké zdramatizování průběhu utkání jsme však neměli síly. Soupeř vždy dokázal na naše vzedmutí odpovědět a pohodlně si kontroloval náskok. Druhá a třetí třetina byly opravdu slibným obrázkem toho, čeho chceme dosahovat do budoucna. Dokud ale nebudeme hrát naplno celých 60 minut, budeme stále pozadu za ostatními.