17.12.2020
První společný jarní kemp s DDM Vikýř je tu!
Rok 2020 pomalu končí a tak je na čase začít plánovat aktivity…
Rok 2020 pomalu končí a tak je na čase…
Novinky
13.12.2020
Klubové osobnosti | 6. díl | Jakub Daníček: "V týmu se snažím tvořit pozitivní atmosféru"
Ahoj Jakube, děkuji za přijetí k rozhovoru Ahoj a já tobě za…
Ahoj Jakube, děkuji za přijetí k…
Novinky
06.12.2020
Klubové osobnosti | 5. díl | Tomáš Janota: "gólman by měl mít hlavně zdravou sebedůvěru"
Dnes jsme si pro vás připravili rozhovor s další gólmanskou…
Dnes jsme si pro vás připravili…
Novinky
02.12.2020
Aktuální informace k momentálním opatřením
Vážení členové a příznivci klubu,  v návaznosti na chystané…
Vážení členové a příznivci klubu,  v…
Novinky
29.11.2020
Klubové osobnosti | 4. díl | Kateřina Dvořáková: "můj sen je dosáhnutí MČR se staršími žáky"
V dnešním čtvrtém díle jabloneckých osobností jsme se rozhodli…
V dnešním čtvrtém díle jabloneckých…
Novinky
22.11.2020
Klubové osobnosti | 3. díl | Jan Koravský: "trénování mě naučilo větší trpělivosti"
V dnešním díle Klubových osobností jsme se rozhodli vyzpovídat…
V dnešním díle Klubových osobností jsme…
Novinky
15.11.2020
Klubové osobnosti | 2. díl | Michal Král: "hraní v béčku si užívám"
V dalším díle jsme si pro vás připravili rozhovor s člověkem,…
V dalším díle jsme si pro vás…
Info
12.11.2020
EXE SPORT - BLACK NOVEMBER 2020
Black November 2020 Největší slevová akce je zase po roce zpět.…
Black November 2020 Největší slevová…
Info
22.11.2020
Klubové osobnosti | 3. díl | Jan Koravský: "trénování mě naučilo větší trpělivosti"
Novinky

V dnešním díle Klubových osobností jsme se rozhodli vyzpovídat jednoho z nejmladších členů kádru elitního týmu Jana Koravského. Jenda patří mezi základní stavební kameny juniorského týmu a své zkušenosti předává například také našim starším žákům.


Ahoj Jendo, díky za možnost s tebou udělat rozhovor

 

Ahoj tobě, i všem ostatním fanouškům jabloneckého florbalu.


Jak trávíš volné chvíle během nucené pauzy?


Prakticky celé dopoledne jsem se věnoval online hodinám, které už ve středu nahradí výuka prezenční, takže o zábavu budu mít postaráno :) Odpoledne se pak většinou věnuju Playstationu a své fyzičce, abych byl co nejlépe připraven na návrat na ligové palubovky.

 


Můžeš nám popsat svoje florbalové začátky? Jak ses dostal zrovna k florbalu?


No, už odmala jsem táhnul spíše k fotbalu, ale doma správně rozpoznali, že ze mě “bílej Pelé” fakt nebude, a přihlásili mě na florbal. Postupně jsem si prošel všemi jabloneckými kategoriemi - od přípravky, přes juniory, až do mužů.
Skvělou věcí je, že se spoustou svých mládežnických trenérů jsem měl již možnost si zahrát, a doufám, že jednoho dne se mi také poštěstí zahrát si se svými nynějšími svěřenci.


Ačkoliv jsi stále aktivním kapitánem juniorského mužstva, tak už sis vyzkoušel kapitánskou pásku v i elitním týmu. Čekal jsi to? Co to pro tebe znamená?


Pásku jsem měl možnost navléknout pouze ve třech zápasech, ve kterých jsme se bohužel nemohli opřít o naši stálici a kapitána Marka Čeřovského. 

Tušil jsem, že bych jednoho dne mohl navléknout kapitánskou pásku i v mužském týmu, ale rozhodně jsem neočekával, že tuto možnost dostanu již v této sezóně.
Znamená to pro mě dost. Nejen hrdost a odměnu za roky dřiny, ale taky pořádnou dávku zodpovědnosti. O to více mě mrzí, že se nám ani v jednom z těchto zápasů nepovedlo zvítězit, ale věřím, že čas vítězství ještě přijde.

 

Junioři za sebou mají zatím čtyři zápasy s poloviční úspěšností. Jak zatím hodnotíš sezonu?

 
Bohužel jako neúspěch. Ačkoli to nemusí vypadat na katastrofální start, tak já, a vím, že nejsem sám, v tomto týmu vidím velký potenciál, který se ale bohužel stále nepodařilo naplnit tak, jak bychom si představovali. Je ale jen na nás, jak se s tím dokážeme popasovat, a zda se nám podaří probojovat do touženého playoff o první ligu juniorů.

Většina fanoušků, tě může zaregistrovat i jako asistenta trenéra ve starších žácích. Co tě trénování naučilo? Dokážeš nějaké trenérské poznatky aplikovat i jako hráč?


Rozhodně mě naučilo větší trpělivosti. Už vím, že výsledky trenérské práce se nemusí projevit hned, ale až za určitý čas. Je taky hrozně zajímavý pohled na náš sport z druhé strany ‘hřiště’, ze které se chyby pojmenovávají snáze, než z té hráčské. To mi zcela jistě pomáhá i jako hráči, vidím časté chyby, a snažím se jich při hře vyvarovat. Jsem za možnost druhého úhlu pohledu rád. Kluci jsou fajn a práce s nimi mě opravdu baví.


Máš nějaký oblíbený florbalový tým? 


Určitě ACEMA Sparta Praha, jejíž fotbalové sestře ACS taky fandím:) Nemůžu opomenout ani Střešovický Tatran, který mám rád už spoustu let.
No a kdybych se podíval do zahraničí, tak pro mne nad všechny ostatní vyniká Švédská Storvreta.

Co považuješ, za svůj největší florbalový úspěch?


No tak bohužel si musím přiznat, že na výraznější úspěch stále čekám - o důvod víc pracovat ještě usilovněji :)
Kdybych ale přece jenom měl zmínit nějaké okamžiky, tak to bude 3. místo na výběrech starších žáků z roku 2017, a 2. místo na turnaji Nisaopen z téhož roku. Zapomínat bych také neměl na smolnou prohru na nájezdy ve čtvrtfinále švédského Gothia Innebandy Cupu, kterého jsem měl možnost zúčastnit se s Libercem.

Už nějaký ten pátek studuješ ekonomickou školu v Jablonci. Baví tě to? Jaké máš profesní cíle do budoucna?


Nojo, slavná obchodka. Objektivně musím říct, že je to dobrá škola. Samozřejmě, některé předměty mě baví více než jiné, ale tak to bude všude.
Jako nejbližší cíl mám rozhodně maturitní zkoušku, ze které jsem nervózní už teď :-D
Jinak po maturitě určitě plánuju jít na vejšku. Trochu mne láká Praha, ale uvidíme, jak se nakonec všechno vyvrbí a kterým směrem se mé kroky nakonec budou ubírat.

Je těžké skloubit florbal a studium?


To se uvidí až po maturitě, jak dobře se mi je podařilo skloubit dohromady :-D Upřímně, škole se doma nijak přehnaně nevěnuju, ale zatím mi to všechno krásně vycházelo, tak doufám, že si tenhle trend udržím.

Máš nějakého spoluhráče se kterým se ti hraje nejlépe? Přecejen si měl šanci si zahrát s mnoha hráči.


Určitě jsem si zahrál se spoustou hráčů, kteří mi herně sedli, ale mezi ty nejlepší rozhodně patří Péťa Frkala, Kuba Daníček a v neposlední řadě také nová akvizice Jablonce - Jakub Vacek. Potřebuju k sobě zkrátka hráče do kombinace, se kterým společně můžeme tvořit hru, a s těmito spoluhráči mě florbal zkrátka baví nejvíc :)


Bonus: Kromě florbalu tě všichni můžeme znát i jako milovníka fotbalu a hlavně Fifa Ultimate teamu. Můžeš nám prozradit kdo je tvůj oblíbený hráč a za koho se ti nyní hraje nejlépe?


:-D Tak myslím si, že všichni, kteří mne znají, dobře vědí, že mým nejoblíbenějším hráčem je portugalec Cristiano Ronaldo. Toho ale bohužel ve svém týmu nemám. Nejlépe se mi ale hraje za Marcuse Rashforda, který zatím jednoznačně vládne letošní Fifě.
V příštím díle vyzpovídáme bývalou hráčku Chodova a hlavní trenérku starších žáků Kateřinu Dvořákovou

 

Zpět