FBC Liberec B 13:5 FLORBAL JABLONECDo prvního zápasu jsme…
junioři
18.11.2018
Starší žáci v Kadani stoprocentní
starší žáci yellow

Starší žáci se v sobotu 17. listopadu vydali na další ligový turnaj. Tentokrát je čekala cesta do daleké Kadaně.

V prvním zápase nastoupili proti týmu TJ Lokomotiva Louny. I přes kvalitní předzápasovou rozcvičku měli naši kluci ze začátku trochu těžké nohy po náročné cestě. Naštěstí vstřelil rychlý gól Jan Vlasák po učebnicové přihrávce Františka Halamy. Minutu po něm se prosadil i novopečený Matyáš Petz, který svojí krásnou střelou z půlky do šibenice překvapil celou halu. Jablonecký tým se uklidnil a začal předvádět kvalitní florbal. Do konce první poloviny zápasu se ještě dvakrát prosadili Michal Blažek i David Šifta. Když se ve 12. minutě prosadil znovu Jan Vlasák tak na časomíře svítilo pro Jablonecké přívětivé skóre 7:0. Druhá polovina zápasu již tak gólová nebyla. Jablonečtí v této polovině přidali ještě dvě branky. Přičemž na 9:0 upravoval opět David Šifta, který zkompletoval hattrick.

FLORBAL JABLONEC - TJ Lokomotiva Louny 9:0 (7:0, 2:0)

branky: 2. Jan Vlasák, 7. Matyáš Petz, 8. David Šifta, 8. Michal Blažek, 8. Michal Blažek, 10. David Šifta, 12. Jan Vlasák, 18. Antonín Harakal, 20. David Šifta

Ve druhém zápase jsme změřili síly s domácím týmem FBC DDM Kati Kadaň. Skóre otevřel již ve 14. vteřině zápasu nadějný obránce František Halama. Bohužel tento zápas nebyl tak jednoznačný jako ten s Lokomotivou. Ve druhé minutě vyroval skóre zápasu Martin Šulaj. Jenomže na sobotní turnaj se dobře vyspal jablonecký David Šifta, který za pár vteřin opět vrátil vedení jabloneckým. Na 3:1 poté zvyšoval v 7. minutě Antonín Harakal, který se snažil hlasitou oslavou nabudit ostatní spoluhráče k ještě lepším výkonům. Toto se mu povedlo, protože za další minutu to bylo již 5:1 pro Jablonec. Nejprve zavěsil František Halama a hned po něm Denis Hušek. Když pak v čase 9:15 navyšoval Marcel Najman na 6:1, vypadlo na další vítězství Jablonce. Ale v kadaňští měli na soupisce šikovného Šulaje. Ten totiž do konce poloviny udeřil hned dvakrát. Navíc oba góly vstřelil do jablonecké sítě ve vlastním oslabení. Do šaten se tedy šlo za stavu 6:3 pro Jablonec. Ve druhé polovině hráči Kadaně navíc snížili na 6:4. Naštěstí nedlouho potom vrátil klid na hole jabloneckých Jakub Koller. Kadaň poté stupňovala svůj tlak, ale Jablonecký tým si svůj náskok pohlídal i díky několika vyloučení Katů. Druhé vítězství na turnaji mělo konečnou podobu 9:6.

FLORBAL JABLONEC - FBC DDM Kati Kadaň 9:6 (6:3, 3:3)

branky: 1. František Halama, 2. David Šifta, 7. Antonín Harakal, 8. František Halama, 8. Denis Hušek, 10. Marcel Najman, 16. Jakub Koller, 17. Marcel Najman, 20. David Šifta - 2. Martin Šulaj, 12. Martin Šulaj, 12. Martin Šulaj, 16. Adam Manas, 17. Adam Manas, 23. Adam Manas

Třetí zápas jsme rozehráli proti týmu Florbal Ústí B. Povzbuzeni vítězstvími v prvních dvou zápasech jsme i do tohoto utkání vstoupili sebevědomě. Ve 3. minutě zápasu vstřelil první gól jabloneckých Jakub Koller. Následně se zápas vyvíjel podobně jako předchozí dvě utkání. Jablonecký tým si vytvořil pohodlý náskok. Do konce první poloviny se totiž dvakrát prosadil střelec Šifta a svůj 17. gól sezóny poté vstřelil talentovaný Michal Blažek. Bohužel se naši hráči nepoučili ze zápasu s Kadaní a ve svém výkonu v druhé polovině zápasu polevili. Tohoto dokázali hráči Ústí využít. Dvě minuty před koncem zápasu byl stav zápasu vyrovnaný a začínalo se tedy od začátku. Toto se ale nelíbilo jabloneckému Najmanovi, který v čase 23:02 navrátil vedení svému týmu. Do konce zápasu se ještě stihl prosadit Jan Vlasák a FLORBAL JABLONEC tak mohl slavit třetí vítězství na tomto turnaji!!! Poděkování patří všem hráčům za skvělý výkon a též rodičům, kteří absolvovali dalekou cestu a poskytli týmu potřebnou podporu.

FLORBAL JABLONEC - Florbal Ústí B 7:5 (4:0, 3:5)

branky: 6. Jakub Koller, 8. David Šifta, 10. Michal Blažek, 11. David Šifta, 16. Jakub Koller, 24. Marcel Najman, 24. Jan Vlasák - 14. Jan Simeon Kimmer, 19. Jan Simeon Kimmer, 19. Dominik Křivka, 22. Jan Simeon Kimmer, 23. Jan Samuel Polák