Během prodlouženého víkendu čekaly naše muže dva velmi náročné…
Během prodlouženého víkendu čekaly naše…
Přehled letošních domácích zápasů elitního mužského týmu
Přinášíme Vám grafický přehled letošních domácích zápasů…
25.11.2019
Muži ztratili naději na bod 6 vteřin před koncem
Zápasy

FLORBAL JABLONEC 7:8 FBC Panthers Liberec

V sobotu 23.11 čekal muže náročný zápas. V zaplněné Městské hale se uktal s dosavadním lídrem soutěže FBC Panthers Liberec.

První třetina začala z obou stran velmi aktivně. Domácí se tlačili do brány a snažili se zaskočit soupeře. První gól zápasu se podařilo v páté minutě vstřelit Matějovi Bartošovi, který se jako první dokázal zorientovat v brankovišti a pohotově dorazil míček do brány. V tu chvíli bohužel nastal drobný výpadek, kterého využili hosté a po deseti minutách hry už to bylo 2:1 pro hosty. Jablonec však i přes tlak hostů dokázal po krásné brance Zbyňka Hujera rozjásat domácí fanoušky. O minutu později bylo ale po individuální chybě opět vyrovnáno. Ani přesilová hra domácích nepřinesla žádné ovoce. Naopak do konce třetiny stačili hosté opět skórovat a tak oba týmy odcházely do šaten za stavu 2:4.

Druhá třetina začala ještě ve vyšším tempu než ta druhá. Oba týmy nevypustily jediný souboj. Po přečíslení 3 na 2 vyzval Král Jarolímka který se nemýlil a už to bylo pouze o jednu branku. Hosté ale dokázali opět využít drobné nekompaktnosti v obraně a na tabuli svítil stav 3:5. Skóre však nemělo dlouhého trvání. Nejprve se po ukázkové přihrávce Havla prosadil Daníček a poté využil přesilovku Král. Poslední pětiminutovka třetiny se ale domácím příliš nepovedla. Po přesné střele rozjásal hostující fanoušky Szabo, který sám o tři minuty později využil početní výhodu.

Poslední dvacetiminutovka začala téměř identicky jako ta předešlá. Svým desátým gólem v sezóně se prosadil opět Jarolímek. V nadcházejících minutách muži nejprve dokázali přežít přesilovku hostů a poté získat přesilovku svou. V té nás po velké chybě Daníčka dokázal gólman Maňák několikrát zachránit. Daníček ale dokázal v posledních vteřinách přesilovky před brankou svou chybu odčinit a bylo vyrovnáno. Poslední minuty zápasu byly opravdu vyrovnané. Naději na bod ale dokázal 6 vteřin před koncem domácím zhatit Špak.

Po opravdu vyrovnaném a bojovném zápase tak odchazí domácí bez jediného bodu.

Během utkání se o přestávce střetly naše kategorie elévů a mladších žáků, proti stejným kategoriím v dresu Pantherů. Děkujeme všem rodičům a dětem za úžasnou reprezentaci.

Další domácí zápas čeká naše muže hned 30.11. Od 17:30 vyzvou v dalším pojdeštědském derby B tým FBC Liberec, který už během sezony dokázali porazit 6:5.