Klubové osobnosti | 6. díl | Jakub Daníček: "V týmu se snažím tvořit pozitivní atmosféru"
25.11.2019
Muži ztratili naději na bod 6 vteřin před koncem
Zápasy

FLORBAL JABLONEC 7:8 FBC Panthers Liberec

V sobotu 23.11 čekal muže náročný zápas. V zaplněné Městské hale se uktal s dosavadním lídrem soutěže FBC Panthers Liberec.

První třetina začala z obou stran velmi aktivně. Domácí se tlačili do brány a snažili se zaskočit soupeře. První gól zápasu se podařilo v páté minutě vstřelit Matějovi Bartošovi, který se jako první dokázal zorientovat v brankovišti a pohotově dorazil míček do brány. V tu chvíli bohužel nastal drobný výpadek, kterého využili hosté a po deseti minutách hry už to bylo 2:1 pro hosty. Jablonec však i přes tlak hostů dokázal po krásné brance Zbyňka Hujera rozjásat domácí fanoušky. O minutu později bylo ale po individuální chybě opět vyrovnáno. Ani přesilová hra domácích nepřinesla žádné ovoce. Naopak do konce třetiny stačili hosté opět skórovat a tak oba týmy odcházely do šaten za stavu 2:4.

Druhá třetina začala ještě ve vyšším tempu než ta druhá. Oba týmy nevypustily jediný souboj. Po přečíslení 3 na 2 vyzval Král Jarolímka který se nemýlil a už to bylo pouze o jednu branku. Hosté ale dokázali opět využít drobné nekompaktnosti v obraně a na tabuli svítil stav 3:5. Skóre však nemělo dlouhého trvání. Nejprve se po ukázkové přihrávce Havla prosadil Daníček a poté využil přesilovku Král. Poslední pětiminutovka třetiny se ale domácím příliš nepovedla. Po přesné střele rozjásal hostující fanoušky Szabo, který sám o tři minuty později využil početní výhodu.

Poslední dvacetiminutovka začala téměř identicky jako ta předešlá. Svým desátým gólem v sezóně se prosadil opět Jarolímek. V nadcházejících minutách muži nejprve dokázali přežít přesilovku hostů a poté získat přesilovku svou. V té nás po velké chybě Daníčka dokázal gólman Maňák několikrát zachránit. Daníček ale dokázal v posledních vteřinách přesilovky před brankou svou chybu odčinit a bylo vyrovnáno. Poslední minuty zápasu byly opravdu vyrovnané. Naději na bod ale dokázal 6 vteřin před koncem domácím zhatit Špak.

Po opravdu vyrovnaném a bojovném zápase tak odchazí domácí bez jediného bodu.

Během utkání se o přestávce střetly naše kategorie elévů a mladších žáků, proti stejným kategoriím v dresu Pantherů. Děkujeme všem rodičům a dětem za úžasnou reprezentaci.

Další domácí zápas čeká naše muže hned 30.11. Od 17:30 vyzvou v dalším pojdeštědském derby B tým FBC Liberec, který už během sezony dokázali porazit 6:5.