FLORBAL JABLONEC 7:12 Prague Tigers První třetina začala z…
Zápasy
13.11.2019
Zápasy

FBC Liberec B 13:5 FLORBAL JABLONEC

Do prvního zápasu jsme nastoupili ve značně oslabené sestavě proti celku FBC Liberec B.

První třetinu jsme se spíše sehrávali a podle toho to tak i vypadalo, málo střel, hodně ztracených míčků a špatná komunikace. Jediný světlý moment první třetiny byla krásná klička a zakončení do prázdné brány Máry Černého pár sekund před přestávkou.

Do druhé třetiny jsme se chtěli zlepšit, dodržovat rozestavení a víc střílet na bránu. To se nám dařilo jen půlku třetiny, kdy jsme inkasovali už čtvrtou branku. Následně se nám podařilo vsítit dvě branky zásluhou Mikšaníka a Pehlivana, přesto jsme prohráli druhou třetinu 4:2 a celkově jsme prohrávali již 7:3.

Poslední třetinu jsme chtěli odčinit nepovedený závěr druhé třetiny a snížit vedení Liberce, jenže třetí třetina byla nejhorší třetinou z celého zápasu. Čtyři minuty před koncem jsme prohrávali už 12:3. Ani závěrečná snaha s výsledkem něco udělat nevyšla a tak prohráváme celkově 13:5.

Z tohoto zápasu se chceme poučit a příští derby Liberec porazit.

FLORBAL JABLONEC 6:1 SC Podještědí Č. Dub

Náš soupeř ve druhém zápase byl Český Dub. Do zápasu jsme nastoupili s cílem napravit si reputaci po prvním zápase.

V první třetině jsme byli skoro celou dobu v útočném pásmu, drželi si dobře tempo a hráli jsme velmi atraktivní hru, které ale chybělo zakončování. Vsítit gól se nám podařilo až v závěru třetiny, kdy vyzval Ondřej Jašek Marka Černého na souboj s hostujícím golmanem.

Do druhé třetiny jsme naskočili v trochu klidnějším tempu. Stále jsme neměli problém se dostat do útočné poloviny. Bohužel jsme ale začali chybovat a protihráči si vytvářeli více a více šancí, které náš gólman s přehledem likvidoval. Šest minut před koncem druhé třetiny skóroval Ondřej Jašek střelou do pravého horního rohu. O několik vteřin později se z téměř identické situace podařilo skórovat i Matějovi Vedralovi.

Ve třetí třetině jsme během tři minut dali dva góly a na tabuli svítilo skóre 5:0. Ani obdržená branka z nařízeného tresného střílení na našem tempu nic nezměnila. Po chvíli jsme měli ještě několik šancí. Jednu z nich dokázal proměnit Semih Pehlivan. Ke konci zápasu jsme ještě mohli navýšit skóre přesilovkou, kterou jsme nevyužili a tak zápas skončil 6:1 v náš prospěch.

Komentář trenéra juniorů Jakuba Daníčka: "i přes opravdu slabý první zápas musím kluky převážně pochválit. V prvním utkání jsme doplatili na nedůraz a nezkušenost v zakončování. Druhý zápas už byl spíše o nás. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Mám také radost, že nám postupně daří do tréninkového procesu zapojovat také dorostence."

Autoři článku: Marcel Najman a Matěj Vedral