Junioři přivezli z Dubu první body
Zápasy

O víkendu čekaly v Českém Dubu naše juniory dva velmi náročné zápasy.

TJ TURNOV 2:2 FLORBAL JABLONEC

Hned první zápas nás čekal se suveréním lídrem tabulky z Turnova. Naši svěřenci chtěli odvrátit ostudu z prvního zápasu ve kterém podlehli 4:9 zelenobílému celku.

Už od první minuty bylo tempo velmi vysoké. gólové šance byly k vidění na obou stranách. Žádná ze střel ale nenašla svůj vytoužený cíl. Po faulu na našeho hráče Jablonečtí následně nevyužili svou první přesilovku, úvodní třetina tak skončila za stavu 0:0.

V druhé části se už Jablonec prosadil. Nepovedená přihrávka Frkaly se před bránou odrazila za turnovského gólmana. Jablonec kombinoval velmi dobře na balónku a dokázal soupeře dostávat do nepřijemných situací. Do jedné takové se ale dostali i naši hráči a bylo vyrovnáno 1:1. Do konce třetiny si už oba týmy nic nevytvořily.

Do poslední části junioři nastoupili s jasným cílem, a to pokračovat ve stejném tempu a přidat další branky. To se podařilo v 5. minutě třetí třetiny, kdy se po závaru před turnovskou brankou nejlépe zorientoval Kantor a poslal opět Jablonec do vedení. Poté se začal zápas vyostřovat. Dostalo se i na hru 4 na 4. Krátce po skončení oboustranného oslabení se bohužel Turnov opět gólově dotáhl, když využil svou breakovou situaci. Na konci zápasu tedy na tabuli svítilo skóre 2:2.

FLORBAL JABLONEC 7:3 FBC Česká Lípa

Do našeho 6. zápasu sezóny jsme vstoupili s chutí vyhrát a prolomit nepříznivý vývoj sezóny.

Na začátku zápasu nám však soupeři z České Lípy vstřelili 2 rychlé branky. To nás ale nepoložilo a zvýšili jsme tlak na soupeře. Přesnými rychlými přihrávkami jsme do konce třetiny stav otočily po brankách Frkaly, Jaška a Endrleho na 3:2 v náš prospěch.

Během druhé třetiny bylo naším úkolem aktivně bránit a snažit se soupeře nedostat do žádných příloežitostí. To se nám dařilo velmi dobře. Po naší přesilovce se dokázal přesně trefit Pehlivan. Hosté byli mírně zaskočení z naší aktivní hry a vytvářeli zbytečné hrubky ve středním pásmu. Obou naskytnutých příležitostí se uchopili jak Hašlar tak Endrle. Na konci druhé části po korigování skóre svítil na tabuli stav 6:3

Do poslední třetiny jsme vstoupili s cílem skóre ještě navýšit a odnést si první výhru v sezóně. I přes hru v oslabení ke konci zápasu, kdy soupeři hráli bez brankáře jsme jejich tlaku odolali a zvítězili 7:3.

Komentář trenéra juniorů Jakuba Daníčka: "Tento turnaj ukázal, že při dobře naplánovaných trénincích se hra dokáže změnit o 100%. Kluky musím pochválit za nasazení a za plnění daných cílů. Čeká nás ale ještě spoustu práce."