Klubové osobnosti | 6. díl | Jakub Daníček: "V týmu se snažím tvořit pozitivní atmosféru"
Novinky
18.10.2019
Muži během dvou víkendů utrpěli dvě těsné prohry
Zápasy

Se zpozděním přinášíme článek z posledních dvou zápasů našich mužů. Ti po dvou těsných porážkách spadli na průběžnou sedmou pozici v tabulce a mají co napravovat.

Start98 Praha- Kunratice B 7:6 FLORBAL JABLONEC

Muži po zápasech v Liberci a Jablonci konečně mohli vyjet i do jiného regionu, který divizní soutěž naskýtá. Zápas je čekal v Praze, proti nevyzpytatelnému soupeři Startu98 "B".

Dle tempa zápasu už se dalo od začátku předpokládat, že se bude jednat o zápas, který rozhodne jakákoliv nepřesnost. Oba týmy dokázali trestat chyby soupeřů. První z nich dokázál využít náš Jan Malinovský po přesné dorážce. Start však výborně rozehrával a díky dobře provedenému pohybu na hřišti dokázal vsítit tři velmi rychlé branky. Na konci první třetiny svítil na tabuli stav 3:1.

Druhá třetina nabízela podobný scénář na hřišti. Jablonečtí dokázali lépe číst hru a využívat volných oken v domácí obraně. Již po třech minutách se dokázal přesně trefit navrátilec do sestavy Daniel Měkota. Hra poté nabrala spíše klidného tempa, kterou dokázal až po hluchých deseti minutách přerušit David Podhráský v žluto-černých barvách. Ihned po buly ale dokázal korigovat skóre hbitý Matěj Bartoš

Do třetí třetiny nastoupili naši borci velmi aktivně trefil se napřed opět Matěj Bartoš a poté dokázal domácího golmana překonat také Jakub Daníček. Bohužel v tuto chvíli nastala slabší část zápasu, kdy muži nepochopitelně ztratili koncentraci a obdrželi 3 góly v rozmezí čtyř minut. Na konečných 7:6 pro domácí dokázal už pouze korigovat po přesné nahrávce už pouze junior Petr Frkala

Góly: Bartoš 2x, Malinovský 1x, Daníček 1x, Měkota 1x, Frkala 1x

FLORBAL JABLONEC 2:3 FBŠ Všestary

Velmi zajímavý souboj čekal naše muže proti neznámemu soupeři z Královehradeckého kraje.

Již od první minuty hrála obě mužstva velmi opatrně. Míček na balónku však drželi převážně domací. V šesté minutě se dokázal trefit již tradiční střelec Jan Malinovský. Díky změně skóre se dokázala hra trochu pootevřít. Jablonec hrozil z mnoha příežitostí, které však nebyl schopný proměnit ve vysněný gól. Ve 14. minutě dokázal z brejku proměnit šanci hostující Hellmann. Na konci první třetiny se ale podařilo prolomit střeleckou smůlu legionářovi Janu Havlovi a ukončit první třetinu v náš prospěch.

Prostřední třetina nabyla opatrného tempa, žádný tým si nevytvořil prakticky žádnou šanci. Týmy zbytečně ztrácely balonky na polovině hříště. Obrana však vždy dokázala zneškodnit vzniklé šance na obou stranách. Po sérii několika dorážek se radoval opět hostující Hellmann a oba týmy odcházely do šaten se shodným skóre 2:2

Poslední dvacetiminutovka nabízela velmi podobný florbal jako v druhé třetině. Jablonec však více napadal a dostával mnohokrát hostující hráče pod nebezpečný tlak. Naši muži však nedokázali ani při situcích dva na jednoho vsítit gól. Bohužel pro domácí se podařilo necelé dvě minuty před koncem trefit hostujícímu hráči. Muži se už k brance
nezmohli a prohráli zápas plný nepřesností a chyb 2:3

Góly: 1x Havel, 1x Malinovský