03.12.2019
Muži po víkendu pouze s jedním bodem
během tohoto víkendu čekaly muže hned dvě regionální derby. …
během tohoto víkendu čekaly muže hned…
Zápasy
27.11.2019
Úspěšný domácí turnaj elévů
V neděli 24. 11. 2019 bylo v Městské sportovní hale v Jablonci…
V neděli 24. 11. 2019 bylo v Městské…
Zápasy
25.11.2019
Muži ztratili naději na bod 6 vteřin před koncem
FLORBAL JABLONEC 7:8 FBC Panthers Liberec V sobotu 23.11 čekal…
FLORBAL JABLONEC 7:8 FBC Panthers…
Zápasy
22.11.2019
PREVIEW: FBC Panthers Liberec
Již tuto sobotu čeká svěřence Lukáš Javůrka těžká prověrka.…
Již tuto sobotu čeká svěřence Lukáš…
Zápasy
18.11.2019
Muži po obratu v Lípě za tři body
Nedělní podvečer čekal naše muže souboj s posledním týmem…
Nedělní podvečer čekal naše muže souboj…
Zápasy
13.11.2019
Junioři v oslabené sestavě za 3 body
FBC Liberec B 13:5 FLORBAL JABLONEC Do prvního zápasu jsme…
FBC Liberec B 13:5 FLORBAL JABLONEC Do…
Zápasy
13.11.2019
Muži se po nepovedených výkonech propadají tabulkou
FLORBAL JABLONEC 7:12 Prague Tigers První třetina začala z…
FLORBAL JABLONEC 7:12 Prague Tigers …
Zápasy
04.11.2019
Muži po bojovném výkonu v Kutné Hoře bez bodu
V sobotu 2.11 čekal naše muže v Kutné Hoře nelehký úkol. Porazit…
V sobotu 2.11 čekal naše muže v Kutné…
Zápasy
22.04.2019
Těsná prohra v rozhodujícím zápase sezóny
Zápasy

Dne 19. 4. 2019 se finálová série Regionální florbalové ligy mezi týmy Florbal Jablonec a Florbal Chomutov B vrátila za stavu 1:1 na zápasy zpět do Jablonce.


Jablonecké publikum se tedy mohlo těšit na prestižní zápas, který definitivně určí vítěze letošní ligové sezóny.


Zápas byl od prvních minut vyrovnaný. Oba týmy si plně uvědomovali důležitost tohoto utkání. První velkou šanci zápasu měli ovšem jablonečtí. Po šikovném prostrčení Havla zakončoval z velkého brankoviště jablonecký Matěj Bartoš. Brankář Chomutova Tomáš Patera byl ovšem pozorný.


Když už to vypadalo, že Jablonec získává územní převahu a má více ze hry, zmrazil domácí diváky přesnou střelou Kubeš. Jablonečtí ovšem nenechali své diváky dlouho čekat a za nedlouho vyrovnal nekompromisní střelou z levého křídla Lukáš Jarolímek.


Za necelé dvě minuty dostal jablonecké diváky do varu Jakub Daníček, který pohotovou střelou zvyšoval na 2:1 pro Florbal Jablonec. Bohužel pro domácí stačil Chomutov ještě do přestávky vyrovnat, když proměnil přesilovou hru.


Chomutov se navíc vyrovnávacím gólem dostal do psychické pohody a hned v úvodu druhé třetiny šel do dvougólového vedení, když se prosadili Novotný a Borovička.


Toto se nelíbilo jabloneckému veteránovi Janu Havlovi, který v čase 24:49 snižoval na 3:4 z pohledu domácích. Když minutu na to přidal svůj druhý gól v utkání Jarolímek, byli jablonečtí diváci opět v tranzu.


Bohužel momentální jabloneckou převahu zastavilo vyloučení domácího Havla za nedovolenou vzdálenost. Jablonecký útočník se totiž stejně jako celá jablonecká hala domníval, že se chomutovští již při rozehrávce dotkli balónku a vydal se napadat. Sporný moment zvýšil emoce na hřišti i v hledišti. Florbal Chomutov ovšem trestal i navzdory mohutnému povzbuzování domácích. Na konci druhé třetiny tedy svítilo na ukazateli skóre 4:5.


Když hned v úvodu třetí třetiny zvyšoval na 4:6 pro Chomutov Daniel Kučera, vypadalo to s domácími neslavně. Plné tribuny jablonecké haly ovšem hnali domácí do útoku. To přineslo úspěch v čase 31:50, kdy snižoval svým druhým gólem v zápasu Jakub Daníček. Když poté v čase 38:16 zkompletoval domácí Lukáš Jarolímek hattrick a vyrovnal skóre zápasu na 6:6, jablonečtí diváci byli u vytržení!!!


Naneštěstí jejich radost netrvala dlouho a dvěma slepenými góly vrátil dvoubrankové vedení Chomutovu Daniel Kučera.


Za domácí stihl ještě snížit jablonecký sniper Lukáš Jarolímek, ale i přes mohutný závěr domácích se skóre zápasu již nezměnilo. Florbal Jablonec tedy podlehl týmu Florbal Chomutov B těsně 7:8.


„Jsem na kluky velmi pyšný. Dnes to byl vynikající zápas před ještě lepším publikem,” říká dojatý kapitán domácích Marek Čeřovský. Utkání totiž sledoval na florbalové poměry velmi slušný počet diváků. Konkrétně 176 fanoušků jabloneckého florbalu. Vytvořili tím dosavadní jablonecký rekord.


„Souhlasím s Markem a děkuji všem divákům za vytvoření famózní atmosféry,” dodává Tomáš Beran předseda klubu. „Celá série byla velmi kvalitní. Chomutov měl pro finále na soupisce lídry z jejich elitných týmů, kteří nakonec rozhodli. Rozhodně nechceme brečet. Pouze to ukazuje na to, jak silný máme tým. Můžeme být hrdí na to, že se Chomutov do posledních chvil strachoval o výsledek,” dodává na závěr Tomáš Beran.

 

FLORBAL JABLONEC - Florbal Chomutov B 7:8   (2:2, 2:3, 3:3)


branky: 10. Lukáš Jarolímek, 11. Jakub Daníček, 25. Jan Havel, 26. Lukáš Jarolímek, 32. Jakub Daníček, 39. Lukáš Jarolímek, 44. Lukáš Jarolímek - 6. Marek Kubeš, 13. Tomáš Novotný, 18. Tomáš Novotný, 23. Marek Borovička, 28. Tomáš Novotný, 31. Daniel Kučera, 40. Daniel Kučera, 43. Daniel Kučera; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 176

 

Stav série FLORBAL JABLONEC - Florbal Chomutov B (1:2) - postupuje Florbal Chomutov B

 

FOTOGALERIE k nahlédnutí ZDE

 

VIDEOSESTŘIH ke shlédnutí ZDE

Zpět
Partneři