Béčkoví Galacticos válcují všechny soupeře
Jablonečtí Galacticos udeřili druhý turnaj po sobě  Po letní…
Zápasy
25.02.2019
Muži stále bez porážky a první místo mají jisté
Novinky

O uplynulém víkendu se zraky fanoušků jabloneckého florbalu upínaly na důležité dvojutkání mužů FLORBAL JABLONEC. V případě vítězství v obou utkáních si mohli jablonečtí v předstihu zajistit vítězství ve své skupině Regionální florbalové ligy mužů.

V novoborské hale nastoupil Jablonec proti týmům Fbc Sršni Ralsko a Vlci SFbK Frýdlant. Zápas proti Ralsku se rozhodně nevyvíjel dle představ jabloneckých. Skóre zápasu sice otevřel ve třetí minutě jablonecký Jan Mikula po krásném pasu Hujera, nicméně necelé tři minuty poté srovnal přesnou střelou Josef Pobuda.

Následný průběh utkání byl velmi vyrovnaný a ani jednomu z týmu se nedařilo odskočit o více jak jednu branku. V zápase jsme též mohli pozorovat nezvykle vysoký počet vyloučení na obou stranách. „Nemyslím si, že utkání bylo nějak výrazněji tvrdší než jiná utkání v naší lize. Rozhodčí ovšem nastavili laťku trestů velmi nízko a těžko jsme si na to zvykali,” vysvětluje Michal Král dlouholetý hráč Jablonce. Ten dokonce vyfasoval za jeden z obranných zákroků vyšší, pětiminutový trest. „Faul to zřejmě byl, ale vyšší trest mi přišel celkem přísný,” dodává Král.

Vysoký počet oslabení také významně oslabil tradiční jablonecký brankostroj. Po dvou třetinách prohrával FLORBAL JABLONEC 3:4 a vypadalo to, že na oslavu mistrovského titulu si bude muset ještě počkat.

Ve třetí třetině se ráz utkání nezměnil. Oba týmy se přetahovali o vedení, ale vždy byl soupeř na dostřel jedné branky. Když byl poté čtyři minuty před koncem utkání vyloučen jablonecký Jan Havel za sekání, vypadlo z Jabloneckým týmem bledě.

K radosti jabloneckých příznivců se ale podařilo bodavé Sršně z Ralska ubránit. Navíc v závěru oslabení utekl rychlonohý Zbyněk Hujer a vteřinu před návratem Havla do hry upravil na 7:6 pro Jablonec!!! Ralsko poté zkoušelo s prázdnou bránou a šesti muži v poli vyrovnat, ale psychickou výhodu měl Jablonec. Zkušeně power-play ubránil a v čase 44:59 potvrdil vítězství do prázdné brány zkušený Jan Havel.

Fbc Sršni Ralsko - FLORBAL JABLONEC 6:8 (2:2, 2:1, 2:5)

branky: 6. Josef Pobuda, 15. Tomáš Böhme, 20. Pavel Carboch, 25. Tomáš Böhme, 37. Dušan Račák, 41. Pavel Carboch - 3. Jan Mikula, 11. Zbyněk Hujer, 20. Lukáš Jarolímek, 36. Lukáš Jarolímek, 39. Vojtěch Čivrný, 40. Michal Král, 43. Zbyněk Hujer, 45. Jan Havel; rozhodčí: Jakub Mauer - Jan Pondělíček; vyloučení: 5 + Pavel Carboch ČK 1, 5 + Michal Král 5 min.; využití: 2:0

Druhé utkání bylo z pohledu FLORBAL JABLONEC výrazně klidnější. Ostatně pohled do tabulky soutěže naznačoval, kdo byl favoritem utkání. Jablonec opanoval první místo a to bez jakékoliv ztráty bodu. Frýdlant se naopak krčil na samém konci tabulky s pouhými 4 body z 15 zápasů.

Vlci z Frýdlantu drželi vyrovnané skóre jen pár minut. V čase 3:30 vstřelil první branku zápasu jablonecký Martin Novák. Následně se prosadili další střelci FLORBAL JABLONEC a ve dvanácté minutě první třetiny do bylo již 6:0 pro vedoucí tým soutěže. Jablonec má v řadách mnoho hráčů pamatující 1. florbalovou ligu a tak si tento náskok již nenechal vzít a došel si pohodlně pro vítězství v poměru 12:3.

FLORBAL JABLONEC - Vlci SFbK Frýdlant 12:3 (6:1, 3:0, 3:2)

branky: 4. Martin Novák, 6. Lukáš Jarolímek, 6. Martin Novák, 6. Daniel Měkota, 11. Daniel Měkota, 12. Daniel Měkota, 17. Jan Havel, 27. Lukáš Jarolímek, 29. Jan Mikula, 35. Lukáš Jarolímek, 42. Zbyněk Hujer, 43. Matěj Bartoš - 13. Jan Piroch, 33. Tomáš Křiklava, 34. Tomáš Křiklava; rozhodčí: Jakub Mauer - Jan Pondělíček; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 15; zásahy brankářů: Tomáš Čermák 21 - Stanislav Smižík 23.

Muži FLORBAL JABLONEC si tedy již 4 kola před koncem soutěže zajistili vítězství v lize a tím i účast v play off Regionální ligy. Ta je totiž rozdělena na 2 skupiny - Libereckou a Ústeckou. Vítězové těchto skupin si to rozdají v boji na dva vítězné zápasy o jediné postupové místo do vyšší soutěže. „Máme velký zájem pořádat zápasy play-off v Městské sportovní hale v Jablonci,” říká Tomáš Beran předseda výkonného výboru klubu. „Bohužel se přidělený termín 1. zápasu kryje s jinou velkou akcí pořádanou ve stejném sportovišti jiným subjektem. Až budeme znát soupeře z druhé skupiny, budeme s ním intenzivně vyjednávat o změně hracího termínu. Hrát zápasy v jiném městě je pro nás krajní varianta,” dodává Tomáš Beran.

Fanoušci, kteří nechtějí čekat na potvrzení dubnového termínu zápasu play-off, mohou přijít podpořit mužský tým FLORBAL JABLONEC již v sobotu 9. března do Městské sportovní haly. Začátky zápasů jabloneckého týmu jsou plánované na 9:00 a 12:00 hodin. „Určitě budeme chtít udržet letošní neporazitelnost a potěšit fanoušky útočnou hrou,” zmiňuje na závěr Tomáš Beran.