05.02.2019
Bojovný výkon starších žáků na Smržovce
Zápasy

Dne 2 .2. 2019 pořádal náš klub turnaj starších žáků v hale na Smržovce.

V prvním zápase jsme nastoupili proti FBC Liberec B. Bohužel máme poslední dobou špatné začátky úvodních zápasů turnajů. Toto se potvrdilo i proti Liberci a 8. minutě zápasu jsme prohrávali 0:3. Začátek druhé poloviny se i po změnách sestavy moc nelišil od první. Naštěstí tým povzbudil vstřelením našeho prvního gólu kapitán Marcel Najman. Poté ho následovali další naši střelci. Konkrétně ve 22. minutě zápasu Jan Vlasák a minutu na to Jakub Koller. Bohužel pro nás to na otočení nepříznivého skóre zápasu nestačilo a konečný výsledek zápasu byl 3:7 z pohledu Jablonce.

FLORBAL JABLONEC - FBC Liberec B 3:7 (0:3, 3:4)

Branky: 21.Marcel Najman, 22. Jan Vlasák, 23. Jakub Koller - 2. Adam Zoubek, 7.Lukáš Westfal,  8. Jan Dlouhý, 12. Dominik Klimeš, 15. Dominik Klimeš, 17. Adam Zoubek, 22. Dominik Klimeš

Vyloučení; 0:0 Využití: 0:0 Střely: 10:25

Po přestávce jsme sehráli druhý zápas s ASK Lovosice – LFP. Do zápasu jsme vstoupili s novou taktikou. Ta se trenérům povedla, protože už v 3. minutě utkání otevíral skóre Jan Vlasák. Na 2:0 poté zvyšoval v 8. minutě Jakub Koller a za tohoto stavu skončil i první poločas. Ve 2. části se však jako první, po necelých čtyřech minutách hry, prosadil lovosický hráč Tomáš Hladký. Stejného hráče jsme neuhlídali i v 22. minutě a stav zápasu tak byl 2:2. Naštěstí po pouhých 54. sekundách vrátil vedení na naši stranu Michal Blažek. Tento náskok jsme již udrželi do konce zápasu mohli se tak zaslouženě radovat z vítězství.

FLORBAL JABLONEC - ASK Lovosice – LFP 3:2 (2:0, 1:2)

Branky: 3. Jan Vlasák, 8. Jakub Koller, 23. Michal Blažek - 22. a 23. Tomáš Hladký

vyloučení: 1:0; využití; 0:0

Ve třetím zápase jsme hráli s FBC Šluknovsko Česká Lípa. První polovinu zápasu se nám příliš nedařilo. Dostali jsme dva góly hned v prvních pěti minutách a navíc jeden těsně před koncem poločasu. Do šatny jsme tedy odcházeli za stavu 3:0 pro soupeře. O přestávce jsme proto obdrželi důrazné rady trenérů. Bohužel hned v první minutě 2. poločasu zvyšoval na 4:0 z pohledu České Lípy nezadržitelný Fanderlik. Poté ovšem přišel mocný závěr jabloneckých. V rozmezí pouhých čtyř minut jsme se prosadili hned 4x a rázem bylo vyrovnáno!!! V závěru utkání pak kralovali oba gólmani a tak zápas skončil zaslouženou remízou 4:4.

FBC Šluknovsko Česká Lípa - FLORBAL JABLONEC 4:4 (3:0, 1:4)

Branky: 4. Matyáš Fanderlik, 5. Matyáš Fanderlik, 12. Matyáš Fanderlik, 13. Matyáš Fanderlik - 16. Marcel Najman, 17. Denis Hušek, 19. Michal Blažek, 19. Petr Faltus;

vyloučení: 0:0; využití; 0:0

Na tomto turnaji jsme tedy zkompletovali všechny možné výsledky utkání. V celkovém shrnutí jde o úspěch, protože se na turnaji střetly celky z vyššího výkonnostního koše. FLORBAL JABLONEC tedy potvrdil, že se může měřit i s papírově silnějšími soupeři. Věříme, že na tyto výsledky navážeme 16. 2. 2019 na dalším turnaji. Tentokrát vyrážíme do města Most, které je v současné době populární z důvodu premiéry stejnojmeného televizního seriálu. Zde se utkáme opět s týmem FBC Šluknovsko Česká Lípa. Nově poté s týmy Florbal Chomutov B a FBC Vipers Most.