22.11.2020
Klubové osobnosti | 3. díl | Jan Koravský: "trénování mě naučilo větší trpělivosti"
V dnešním díle Klubových osobností jsme se rozhodli vyzpovídat…
V dnešním díle Klubových osobností jsme…
Novinky
15.11.2020
Klubové osobnosti | 2. díl | Michal Král: "hraní v béčku si užívám"
V dalším díle jsme si pro vás připravili rozhovor s člověkem,…
V dalším díle jsme si pro vás…
Info
12.11.2020
EXE SPORT - BLACK NOVEMBER 2020
Black November 2020 Největší slevová akce je zase po roce zpět.…
Black November 2020 Největší slevová…
Info
07.11.2020
Klubové osobnosti | 1. díl | Marek Čeřovský: "Z týmu cítím větší motivaci a nasazení"
Během nucené pauzy jsme si pro Vás připravili sérii rozhovorů  s…
Během nucené pauzy jsme si pro Vás…
Novinky
11.10.2020
Rozpis tréninků během nucené pauzy
Kvůli momentálním nařízením vlády jsme bohužel nuceni zrušit…
Kvůli momentálním nařízením vlády jsme…
Info
01.10.2020
Rezervní tým mužů o víkendu vstoupí do soutěže
Jedna z letošních novinek v našem klubu je opětovné založení…
Jedna z letošních novinek v našem klubu…
Novinky
29.09.2020
Muži během prodlouženého víkendu bez bodů
Během prodlouženého víkendu čekaly naše muže dva velmi náročné…
Během prodlouženého víkendu čekaly naše…
Novinky
23.09.2020
Přehled letošních domácích zápasů elitního mužského týmu
Přinášíme Vám grafický přehled letošních domácích zápasů…
Přinášíme Vám grafický přehled…
Info
16.12.2018
Vánoční turnaj nejmenších se povedl
Akce

V sobotu 15. 12. 2018 náš klub pořádal v Městské sportovní hale Jablonec nad Nisou tradiční Vánoční turnaj pro elévy a přípravku. Zahrát si na něm mohli florbalisti narozeni v letech 2012 až 2008. Letos se jednalo o již 8. ročník turnaje.


„Tento rok byl turnaj enormní zájem a museli jsme několik týmů, které měli zájem o start na turnaji, odmítnout” říká hlavní organizátor Tomáš Beran. „Bohužel se akce termínově překrývala s další velkou akcí v jablonecké hale a tak jsme nemohli turnaj více rozšířit. Nicméně zájem o účast na turnaji nás velmi těší. Je to vysvědčení za naši práci v minulých ročnících a příští rok máme v plánu otevřít turnaj pro více družstev,” dodává Tomáš Beran.


Vánočního turnaje 2018 se tedy nakonec zúčastnilo 7 týmů z Jablonce nad Nisou, Liberce a blízkých Koberov. Do bojů zasáhlo přes 80 malých florbalistů a turnaj provázela též solidní divácká kulisa.


Týmy se potkali v jedné sedmičlenné tabulce a hrálo se systémem každý s každým. Zápas trval vždy 2 x 7 minut a za vítězství se do tabulky připisovali 3 body.


Turnaj byl velmi vyrovnaný. O pořadí na stupních vítězů nakonec rozhodovali až vzájemné zápasy. Celkové prvenství urval tým TJ Sokol Koberovy Vosy, který měl stejný počet bodů jako v pořadí druhý tým FLORBAL JABLONEC Blue. Ve vzájemném zápase Vosy porazili FLORBAL JABLONEC Blue v poměru 7:4 a mohli se tak radovat z celkového vítězství na turnaji. Na 3. místě skončil tým FBC Panthers Liberec Black, který ve vzájemném zápase porazil tým FLORBAL JABLONEC Yellow 6:5 a odsunul tak druhý domácí tým na čtvrtou pozici.


„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, hráčkám a trenérům za naprosto skvělé sportovní výkony a férové souboje,” říká trenér domácích Lukáš Jarolímek. „V zápasech elévů a přípravky neklademe důraz na výsledky. Důležité je, aby děti sportování bavilo a dnes bylo na všech vidět obrovské nadšení. Gratulujeme týmu TJ Sokol Koberovi Vosy k celkovému vítězství a my jsme velmi rádi za 2. a 4. místo na turnaji,” dodává Jarolímek.


Jablonecký klub Florbal Jablonec drží dlouhodobě koncepci nepřetěžovat mládežnické kategorie předčasným tlakem na výsledky jednotlivých zápasů a zaměřuje se především osobní rozvoj mladých svěřenců. 


„Souhlasím s Lukášem Jarolímkem a chtěl bych ještě na závěr poděkovat městu Jablonec nad Nisou, že tento turnaj podpořilo v dotačním programu roku 2018. Velké díky patří též náměstkovi primátora panu Mgr. Davidovi Mánkovi, který si našel čas zúčastnit se slavnostního ceremoniálu a přišel florbalistům předat medaile, poháry a pogratulovat k předvedeným výkonům. Jménem klubu FLORBAL JABLONEC přeji všem pohodové Vánoce a těším na shledání na příštím ročníku turnaje,” dodává na závěr hlavní organizátor turnaje a zároveň předseda Výkonného výboru klubu FLORBAL JABLONEC Tomáš Beran.

 

 

Konečné pořadí turnaje:

Pořadí Název družstva Skóre Body
1. TJ Sokol Koberovy Vosy 56:10 15
2. FLORBAL JABLONEC Blue 45:19 15
3. FBC Panthers Liberec Black 34:30 12
4. FLORBAL JABLONEC Yellow 38:17 12
5. DDM Vikýř Jablonec 31:35 6
6. FBC Panthers Liberec Orange 13:50 3
7. TJ Sokol Koberovy Kobry 7:63 0


 

 

Zpět
Partneři