Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Charitativní utkání pro Vojtíška a jeho rodinu
Náš klub se v prvním domácím zápase v novém roce utká v…
Akce
09.11.2022
Béčko 50%
Zápasy

V neděli 6. 11. jsme sehráli 4. kolo liberecké ligy mužů, naší nejnižší regionální soutěže, kde se hrdě ucházíme o spodní příčky tabulky. Tento fakt nám však úsměvy na tvářích nekazí, neboť jsme většina z nás starší ročníky a tento sport provozujeme již jen z čisté lásky k pohybu, díky kterému vznikne žádoucí žízeň a tu mile rádi uhasíme společně u zlatavého moku.

Aby to však nevypadalo, že jsme jen banda mastných dědků, co nemají na práci nic jiného, než se každou druhou neděli valit za dírkovaným balónkem (ne, my se opravdu za balónkem nehoníme), tak bych rád uvedl, že náš záložní tým tvoří také nadějní, nezkažení a mladí jedinci, kteří ještě mají budoucnost. V našem týmu tedy panuje taková rovnováha mezi mládím a zkušenostmi, kdy ti zkušenější učí ty mladší chytrý jablonecký florbal a mladí zase do týmu vnesou potřebný pohyb a elán.

Opět jsme se sešli v dobré náladě, což bylo ihned poznat na klasických poznámkách všech přítomných, kdy se popichoval každý s každým a hodnotil se především ranní vzhled všech přítomných. Přední pozice v této disciplíně obsadili naše posily z A teamu Zbynďa a Kočka, kteří předešlý večer navštívili restaurační zařízení a při nedělním ránu vypadali, jako kdyby šli spíše do včelína pro med a včelky je trochu pozdravily. Nicméně zde byla přítomna i módní policie, která měla poplach, jakmile přišel na scénu Théris. Théris se rozhodl si vzít slušivou, a nutno říci i přiléhavou, teplákovou soupravu (ano, na jeho tenoučkou horolezeckou postavu existuje přiléhavá souprava), kde si Théris říkal, jak oceníme jeho sportovní vzhled. Avšak opak byl pravdou, módní policie tento outfit ohodnotila jako pozdní pokus o Halloween a šedivá kapuce na Thérisově hlavě ve tvaru kuželu vnukla přirovnání ke kostýmu svíčky.

Nicméně to nebudu dál natahovat a přesuneme se k samotným zápasům. Čekaly nás souboje s celky FBC Liberec C a FBC Bestie Česká Lípa D. První zápas jsme sehráli s týmem z Liberce, se kterým máme přátelské vztahy a naše klání se nesou spíše v duchu přátelského utkání, avšak to neznamená, že si něco darujeme. Utkání to jen potvrdilo a na palubovce jsme si nedarovali ani kus podlahy, která díky nadměrné zátěži, kterou způsobili přítomní těžkotonážní sportovci, musela být pořadateli opravována. Do utkání jsme nicméně vstoupili úspěšněji my, kdy již po 21 vteřinách Novis rozvlnil krom pár svých zbytků vlasů, schovaných za čelem, také soupeřovu síť (Novisovi nabízel placenou spolupráci Alpecin, avšak Novis hrdě odmítl). Soupeř však s naším vysokým tempem neměl problémy a pohotově v čase 1:48 vyrovnal. Utkání pro ty odvážné diváky, kteří si našli cestu do Liberecké arény, muselo být oku lahodící, neboť byly k vidění časté osobní souboje, ztráty balónku, časté nepřesnosti v přihrávkách a zpracování balónku zde taky nikdo nemohl vyučovat. To však mělo za následek, že utkání bylo velmi těžko predikovatelné a sázkové kanceláře si lámaly hlavu s vypsáním kurzu na tento zápas. Toto dilema však vyřešil Javor, který přísnou ranou udělil soupeři gól navyšující skóre. Do konce první třetiny ještě stihl Dáňa vstřelit branku do šatny a skóre ukazovalo stav 3:1 v náš prospěch.

Druhá třetina se nesla ve stejném tempu. Zde se stalo něco nevídaného, kdy Théris vstřelil po dlouhé době vytoužený gól, když Théris využil jednu z mnoha Novisových přihrávek. Dnes se Novis výjimečně pasoval do role nahrávače a rozdával přihrávky na všechny strany. Dále dnes bylo také možno vidět, jak spolu umíme krásně komunikovat a řešit standartní situace, a to nám ukázal Zbynďa s Hornisem, kdy Hornis zaklekl do zdi a přišel Zbynďa s tím, jestli si vezme volného hráče na středu, Hornis dělal, že tam není a jen nechal své šedivějící vousy vlát a situaci nechal volný průběh, načež Zbynďa zkusil ze své pozice posily z A teamu klubové legendě tento úkol dát příkazem, opět bez úspěchu a v hale bylo hrobové ticho a jen se čekalo, kdy to Zbynďovi dojde. Nakonec tedy Hornisovi oznámil, že toho hráče jde obsadit a mohlo se pokračovat ve hře. V dnešním utkání se opět činil náš golman Denis, který i dnes měl co hasit. Likvidoval všechny pokusy soupeře o zvrat, toho náš tým dokonale využil a odskočil do konce druhé třetiny po gólech Máry Kujana a kapitána Honzika na vyšší rozdíl v poměru 6:1 pro nás.

Ani ve třetí třetině se scénář neměnil. Další gól přidal Hornis po Zbynďově asistenci, který se již konečně dostal do provozní teploty a alkohol zdařile vypařoval. V čase 42:23 vstřelil další branku Ondra Kujan a stav utkání byl 8:1 v náš prospěch, zde nastal náš klasický výpadek ze zápasového tempa s tím, že máme již vyhráno, a tak jsme se místo hry věnovali vtipkování a nesmyslným poznámkám typu, že umíme transformovat naše výhody v nevýhody a tak dále. Toho soupeř zkušeně využil a dostal nás pod tlak, díky kterému vstřelil dva rychlé góly. Naštěstí nás zachránila časomíra a soupeř toho více nestihl, a tak utkání skončilo v poměru 8:3 pro nás a my si opět mohli vydechnout, že se nám podařilo urvat 3 body do tabulky. Hráčem utkání byl zvolen Denis, jenž chytal opravdu spolehlivě a díky jeho výkonu především z druhé třetiny, jsme se mohli radovat z cenné výhry.

Nyní jsme měli jedno utkání pauzu, kterou každý využil po svém, někdo šel potrápit své růžové plíce oblíbenými tabákovými výrobky s tím, že se jde „prodejchnout“ na čerstvý vzduch. Jiní si ustlali v naší průchozí šatně, jiná skupina se šla vydat hledat restauraci, která nabízela polévku. Já společně s Králikem a hráčem 88 z Libereckého celku, který je ještě o něco vyšší a těžší než já (ano, je to možné), jenž si patřičně říká Kudla. V tomto složení jsme se rozhodli vydat na fitness svačinku v podobě sekané z Globusu. Svým vzezřením jsme určitě nepřipomínali sportovce, kteří si šli pro lehké občerstvení, nýbrž pro kolemjdoucí děti jsme byli spíše výstrahou, a tak se dítka u svých rodičů ubezpečovala, zda je ještě čas napravit své hříchy, než přijdou čerti z pekla. Někteří návštěvníci nám ochotně ukazovali obsahy košíků a kapes, patrně si mysleli, že obchodní dům investoval do security. Nicméně jsme je museli odkázat na staršího pána v obleku pana Taua se sluchátkem v uchu, které měl patrně půjčené od Nea z Matrixu.

Všichni tedy občerstvení a odpočatí jsme se sešli na druhé utkání. Zde jsme rozhodně nebyli v roli favorita, a to bylo na rázu utkání znát, soupeř měl nad námi převahu a diktoval tempo hry. Nedařilo se nám patřičně dostat do utkání, a tak se většina první třetiny odehrávala v našem obranném pásmu, avšak díky naší precizní defenzivní práci jsme udrželi do první přestávky bezbrankovou remízu, a to i přesto, že nás soupeř značně přestřílel. Náš obranný val však soupeř ihned po 38 sekundách druhé třetiny prolomil a dostal se ještě více do herní pohody a my tím pádem do ještě větší herní nepohody. Z této nepohody nás však dostalo naše bratrské duo v podání Máry a Ondry, kteří si oba góly rozdělili, kdy jeden nahrával tomu druhému a poté si role spravedlivě vyměnili. Tento krásný obrat nám dodal vítr do plachet. Bohužel však severní vítr nefouká věčně a soupeř přesně za dvě minuty v čase 26:22 započal další obrat ve skóre, na který jsme nedokázali najít odpověď, a tak jsme do šaten šli za stavu 3:2 z pohledu soupeře.

Během přestávky jsme se rozhodli, že to nevzdáme a ze svých unavených a časem ošlehaných těl vykřesáme poslední zbytky sil. To dokonale splnil v čase 33:36 Hornis, který svou klasickou nenucenou a znuděnou střelou dostal míček za záda soupeřova gólmana, asistenci si připsal Waldéz. Ten je znám svým exotickým mexickým vzhledem a spousta fanoušků se ho místo podpisu dožaduje ochutnávky pálivého burrita. Když jim odvětí, že opravdu není mexické národnosti a že v občanském průkazu má uvedené jméno František Tománek, tak spousta lidí se jen utvrdí v tom, že Mexičané jsou mistry ve falšování dokladů. Nyní ale zpět do Čech, v čase 40:10 jsem za svá záda pustil další balónek a soupeř nám tak zasadil finální ránu, na kterou jsme do konce utkání nedokázali najít odpověď, a tak jsme si bohužel odnesli další prohru rozdílem jediné branky v poměru 4:3 pro soupeře. I přesto, že mi kluci po zápase říkali, že dnešním výkonem jsem po několika letech připomínal opravdového florbalového gólmana, tak prohra dnes opravdu bolela, neboť i přes velikou převahu soupeře jsme svým výkonem byli hodni bodového přídělu.

Následující 5. kolo této soutěže odehrajeme 27. 11. opět v naší domácí Kebab aréně na Smržovce, tak určitě neváhejte přijít nás podpořit. Nebudete litovat, odnesete si spoustu zážitků z florbalové přehlídky parád a umění a rovněž místní bistro s rychlým občerstvením McBerry si najde své příznivce. Budeme se na vás těšit a vy se těšte na nás.