26.09.2023
Historický moment! Livesport Superliga poprvé v Jablonci
V neděli 15.10. od 14:00 čeká jabloneckou halu premiéra…
V neděli 15.10. od 14:00 čeká…
Akce
04.08.2023
Jablonecké Áčko již zná trenérské složení na nadcházející sezonu
Po dlouhých letech, kdy elitní tým vedl Lukáš Javůrek, přichází…
Po dlouhých letech, kdy elitní tým vedl…
Novinky
20.07.2023
Realizační tým elitního týmu opouští dlouholetá ikona
V klubu začal v roce 2000. V sezoně 2010/2011 chytal za Jablonec…
V klubu začal v roce 2000. V sezoně…
Novinky
18.06.2023
Naši dorostenci po několika letech opět v 1. lize dorostenců.
Dorostenci začínají celostátní soutěž o víkendu 9.-10. září 2023…
Dorostenci začínají celostátní soutěž o…
Info
14.06.2023
S kým budou hrát muži v Divizi C?
Losovací aktiv Českého florbalu přinesl nové složení…
Losovací aktiv Českého florbalu přinesl…
Info
07.06.2023
Pět našich družstev vyrazilo na Českolipské florbalové války
Celkem pět družstev v kategorích přípravka, elévové, mladší a…
Celkem pět družstev v kategorích…
Zápasy
05.06.2023
Florbal Jablonec se vrací do DIVIZE
Po ročním působení v Regionální lize mužů se elitní tým mužů…
Po ročním působení v Regionální lize…
Info
17.04.2023
Důležitá změna tréninkového režimu nastane v úterý 2. května
  Tento víkend odehráli poslední kategorie své finální zápasy…
  Tento víkend odehráli poslední…
Info
13.04.2023
Zazvonil zvonec a béčko má sezóny konec
Po velmi dlouhé době se náš víkendový a zároveň poslední turnaj…
Po velmi dlouhé době se náš víkendový a…
Zápasy
21.03.2023
Příměstský kemp na konci letních prázdnin je otevřen
Hledáte nadupaný sportovní program pro Vaše děti na úplný konec…
Hledáte nadupaný sportovní program pro…
Novinky
12.03.2023
Přihlášky na letní soustředění Jičín 2023 spuštěny
Přinášíme podrobnější informace k letnímu soustředění v Jičíně a…
Přinášíme podrobnější informace k…
Info
14.02.2023
Béčkový report (naposledy zdarma?)
V neděli 12. 2. jsme sehráli již 9. kolo nejnižší ligy, kterou…
V neděli 12. 2. jsme sehráli již 9.…
Zápasy
16.01.2023
Napůl úspěšný vstup do nového roku
Sezóna se nám neúprosně převaluje do své druhé poloviny, a tak…
Sezóna se nám neúprosně převaluje do…
Zápasy
10.01.2023
Elévové s přípravkou na Prague Floorball Cup MINI
Uplynulý víkend se ročníky 2013 zúčastnili mezinárodního…
Uplynulý víkend se ročníky 2013…
Zápasy
30.11.2022
Tak trochu suchá neděle
V neděli 27. 11. se odehrálo 5. kolo Liberecké ligy mužů v naší…
V neděli 27. 11. se odehrálo 5. kolo…
Zápasy
09.11.2022
Béčko 50%
V neděli 6. 11. jsme sehráli 4. kolo liberecké ligy mužů, naší…
V neděli 6. 11. jsme sehráli 4. kolo…
Zápasy
29.09.2022
Béčko načalo sezonu
Zápasy

Léto nám skončilo a s ním také letní přípravy, grilovačky, koupačky a vůbec všechny ostatní fyzické aktivity, při kterých se sportovní týmy, jako my, připravují na nadcházející sezónu.

Náš záložní tým Jablonce měl fyzickou přípravu opět pod vedením zkušeného kondičního trenéra Králika, který naordinoval pár popíjecích soustředění, kde jsme byli nuceni pracovat na jeho chatě, a odměnou nám byl nespočet chutných kalorií, které nás budou doprovázet letošním ročníkem Liberecké ligy mužů. Musím říci, že od doby, co naší fyzickou přípravu vede Králik, jsme se všichni značně fyzicky zlepšili – více toho sníme a méně naběháme. Jedná se o úspornou taktitku, která je založena na snížení spotřeby fyzických sil při ostrém utkání. A tato taktika nám také s přibývajícím věkem stále více vyhovuje.

V neděli 25. 9. nám odstartoval nový ročník naší nejnižší regionální soutěže a právě úvodní 1. a 2. kolo se sehrálo v naší domácí Smržovské Kebab aréně. Čekal nás tedy tzv. „Home opener“. Nutno ještě dodat, že v této multifunkční aréně byl k dispozici také stánek s občerstvením „McBerry“, který zajistil prezident klubu Tomáš Beran, který již tak má plné ruce práce s chodem klubu a v těch jeho málo volných chvílích se věnuje dodání občerstvení na naše domácí utkání, za což mu velice děkujeme. S děkováním by jistě přispěchali i fanoušci a diváci, jelikož jeho „McBerry menu“ s Royal Crown colou navíc mělo veliký úspěch a dle marketingových ukazatelů se ujal vedení v tabulce stánkového prodeje v celé lize.

Nyní se už ale přesuneme na palubovku, kde jsme své první utkání sezóny sehráli s týmem FBK Gladiators Česká Lípa. Začátek byl pro oba týmy nervózní a na palubovce probíhalo lehké oťukávání soupeře se snahou nezpůsobit chybu a soupeři tak ulehčit vstup do sezóny. Ten nakonec měli šťastnější borci z České Lípy, kdy mě v čase 10:16 překonal Jan Krejčí ranou z parkoviště. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, jelikož Honzik pohotovou střelou snížil stav utkání. Na předešlý gól si připsal asistenci Králik a při obratu stavu skóre si kluci role vyměnili a stav utkání byl tedy 2:1 v náš prospěch. Do konce první třetiny však soupeř stihl ještě vyrovnat a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Druhá třetina se nesla v duchu klasického kolotoče nahoru – dolu, kdy jsme se přetahovali o každý kousek hřiště. V čase 15:42 se soupeř ujal vedení a poté začal kolovrátek, kdy se nám povedlo srovnat stav utkání, avšak hned vzápětí soupeř opět odskočil o jednu branku. Stav utkání po konci druhé třetiny byl 8:6 pro soupeře.

Tato třetina byla nejdelší v sezóně, jelikož padalo hodně branek, a to také díky mně, kdy jsem nebyl schopen tým podržet. V kuloárech se mluví o tom, že rozhodčí za můj výkon podali podnět na unii českého florbalu s tím, že hanobím florbal jako sport a svými výkony znevažuji brankařské řemeslo a požadují odebrání hráčské licence bez možnosti odvolání. Pevně věřím, že k tomuto kroku nedojde, jelikož si říkám, že dokud člověk, jako je Théris, disponuje licencí, tak já mohu být v klidu.

Na začátku třetí třetiny své pískavé umění předvedl pan Pohunek a soupeři přisoudil trestné střílení, které jsem nečekaně chytil, to nás povzbudilo, a tak si Novis namazal čelo hřejivým gelem a v čase 36:11 po Hornisově nahrávce snížil stav utkání na 8:7 z pohledu soupeře. Neuběhla ani minuta a rozhodčí Pohunek pískl další trestné střílení proti nám. I to jsem zlikvidoval a celý florbalový svět jsem si získal zpět na svou stranu. V mé mysli jsem aktivoval nesmrtelný mód a po dvou zlikvidovaných nájezdech mi narostl hřebínek, načež jsem zjistil, že ten hřebínek asi patřil Novisovi, jelikož jsem si opět po nečekané střele svérázně srazil balonek za svá záda a byl jsem opět celé hale pro smích, kdy i nezaujatí diváci, kteří přišli jen kvůli Beryho menu, si říkali, proč se ta oblečená obluda v kostýmu včelaře válí po zemi.

Tím se potvrdilo pravidlo, že bez gólmana zkrátka nemůžete vyhrát, a tak soupeř tohoto kolapsu využil a přidal navrch další gól. Poté jsme sebrali ještě zbytky sil a vynutili si tlak na polovině soupeře, ten však skončil, když soupeř čistě srazil tělem Novise na zem, ten si však myslel, že je Cristiano Ronaldo, kterého nikdo srážet na zem nebude, a tak rozhodně vstal a do soupeře mužně strčil s dotazem, co dělá. Rozhodčí Pohunek nemá pro tyto divadelní intermezza pochopení, a tak ocenil toto chování dvouminutovým trestem za hrubost. To však přišel na scénu Théris, který nemá pochopení pro karetní salát pana Pohunka, a tak opět po roce panu rozhodčímu řekl svůj názor, načež krom klíčenky jako poděkování za názor dostal také dvouminutový trest za nesportovní chování. Do konce utkaní stačil už jen snížit Dáňa na konečný stav utkání 10:8 pro gladiátory z České Lípy.

Hráčem utkání byla zvolena naše nová akvizice, která s námi však už nějakou dobu pilně trénuje, a sice Simča Ružanská, která prožila svůj debut v mužské soutěži a podala velmi působivý a spolehlivý výkon. Tímto gratulujeme k výkonu a také k úspěšnému složení maturitní zkoušky.

Ve druhém utkání nás čekal soupeř z týmu FBC Liberec C. Pozitivní vzpruha pro tým přišla v tom podání, že na toto klání již dorazil gólman Denis, který si kromě krvavých očí přivezl také nepřítomný úsměv, který značil, že včerejší večer leccos požil. I tak však jeho nasazení se zdálo být lepší volbou, než tam dát mě, jelikož mi po předešlém utkání dělalo problém přelézt i mantinel. Utkání se ovšem zeptalo Denise, co dělal v sobotu večer místo předzápasové meditace a než Denis stačil odpovědět, tak ze tří střeleckých pokusů jediné, co chytil, byl Králikův naštvaný pohled plný zloby s dipem navíc.

Za stavu 3:0 tedy disponoval 100% neúspěšností zákroků. S tímto stavem se však opět nemohl ztotožnit Javor, který založil akci krásnou rozehrávkou, náběhem, za který by se nemuselo stydět ani obtloustlé dítko, jdoucí si ve školní jídelně přidat další vdoleček, a když už Javor tu akci tak krásně založil, tak ji také krásně zakončil střelou do horního rohu soupeřovy branky. Do šaten tedy platil stav 3:1 pro soupeře. Během přestávky se z Denise všechen alkohol vypařil, oči si nabarvil bělidlem a již podával své standardní a spolehlivé výkony. To tým nastartovalo natolik, že jsme konečně přestali chybovat ve středu hřiště, získali sebedůvěru a Králik nemusel tolik řvát. To mělo za následek, že jsme utkání po trefách našeho kapitána Honzika srovnali stav utkání na 3:3.

Pozornost kamer upoutal také Mára Kujan, který jindy tak známý svými fintami a michiganskými závěsy do horních rohů zpoza branky, dnes bohužel neměl svůj den a spíše to vypadalo, že si místo své kouzelné hokejky vzal vařenou špagetu a jak všichni víme, tak Panzani nikdy nelepí. To nás ale nezastavilo, a tak po trefách Dáni a Hornise jsme utekli na rozdíl dvou branek. Poté se soupeř zmohl na snížení stavu, to ale mělo na průběh utkání vliv asi jako když Zbynďa vstane v Exu ze židle. Ve třetí třetině jsme po dalších dvou trefách Honzika a Dáni dovedli utkání do konečného stavu 8:4 v náš prospěch, a tak jsme se mohli radovat z první výhry v sezóně a udělat tak radost fanouškům v domácím utkání.

Hráčem zápasu se stal Honzik, který jako správný kapitán vedl náš tým k vítězství, ke kterému přispěl hattrickem a asistencí.

Další utkání nás čeká 9. 10. v Českém Dubu, tak se na vás budeme těšit.

Čermis

 

Zpět