26.09.2023
Historický moment! Livesport Superliga poprvé v Jablonci
V neděli 15.10. od 14:00 čeká jabloneckou halu premiéra…
V neděli 15.10. od 14:00 čeká…
Akce
04.08.2023
Jablonecké Áčko již zná trenérské složení na nadcházející sezonu
Po dlouhých letech, kdy elitní tým vedl Lukáš Javůrek, přichází…
Po dlouhých letech, kdy elitní tým vedl…
Novinky
20.07.2023
Realizační tým elitního týmu opouští dlouholetá ikona
V klubu začal v roce 2000. V sezoně 2010/2011 chytal za Jablonec…
V klubu začal v roce 2000. V sezoně…
Novinky
18.06.2023
Naši dorostenci po několika letech opět v 1. lize dorostenců.
Dorostenci začínají celostátní soutěž o víkendu 9.-10. září 2023…
Dorostenci začínají celostátní soutěž o…
Info
14.06.2023
S kým budou hrát muži v Divizi C?
Losovací aktiv Českého florbalu přinesl nové složení…
Losovací aktiv Českého florbalu přinesl…
Info
07.06.2023
Pět našich družstev vyrazilo na Českolipské florbalové války
Celkem pět družstev v kategorích přípravka, elévové, mladší a…
Celkem pět družstev v kategorích…
Zápasy
05.06.2023
Florbal Jablonec se vrací do DIVIZE
Po ročním působení v Regionální lize mužů se elitní tým mužů…
Po ročním působení v Regionální lize…
Info
17.04.2023
Důležitá změna tréninkového režimu nastane v úterý 2. května
  Tento víkend odehráli poslední kategorie své finální zápasy…
  Tento víkend odehráli poslední…
Info
25.04.2022
Strži se loučí vítězně a dorost bez porážky!
Zápasy

V uplynulém víkendu zakončovaly svou sezónu dvě kategorie. Dorostence čekal druhý dvojzápas v nadstavbě druhé ligy dorostenců a starší žáci se porvali o postup do třetího výkonnostního koše. 

 

 

DOROSTENCI 

 

Florbal Jablonec vs ASK Lovosice LFP 8:8

Florbal Jablonec vs FBC Lomnice 7:7 

 

 

Komentář trenéra, Lukáše Javůrka: 

 

Dorostenci cestovali ke druhému kolu nadstaby do nedaleké Lomnice nad Popelkou, kde sehráli vyrovnané bitvy s domácími FBC Lomnice a ASK Lovosice LFP. 

 

Lomničtí vyhráli základní část liberecké skupiny a očekávala se tak velká bitva. Průběh utkání to potvrdil. I přes absenci nejlepšího hráče soupeře hráči sehráli velmi atraktivní duel plný obratů. Konečné skóre 7:7, v utkání jsme doplatili na nedisciplinovanost a individuální chyby. 

 

Do druhého zápasu, naopak proti vítězi ústecké skupiny, jsme vstupovali s jasným cílem hrát jednoduchý, útočný florbal podpořený celoplošným napadáním. I v tomto zápase jsme se však nevyvarovali individuálních chyb, kdy jsme v závěrečném laufu dovolili soupeři přesilovou hru, kterou 16 vteřín před závěrečnou sirénou zužitkoval. 

 

 

 

STARŠÍ ŽÁCI 

 

Florbal Jablonec vs FBC Vipers Most 8:1 

Florbal Jablonec vs FBC Česká Lípa 4:4 

Florbal Jablonec vs Florbal Ústí B 9:0 

 

Komentář trenéra, Jendy Koravského: 

 

Za mě osobně nejpovedenější turnaj letošní sezóny. Do Ústí jsme kvůli současně hrané dorostenecké nadstavbě jeli bez dvou velkých opor. I tak ale byl naším cílem plný bodový zisk, což se téměř podařilo. 

 


Proti Mostu jsme však do utkání nevstoupili nejlépe, když jsme po špatně rozebrané standardní situaci na konci třetí minuty dostali úvodní gól. Podařilo se nám ale okamžitě zareagovat a první polovinu zápasu jsme vyhráli 3:1. Druhý poločas už byl o poznání jednoznačnější. Převzali jsme otěže zápasu a dokráčeli si tak pro pohodlnou výhru 8:1.

 

Do druhého zápasu, proti České Lípě, se nám podařilo vstoupit na jedničku, když jsme ve čtvrté minutě vedli 2:0. V osmé minutě ale přišlo opětovné nedorozumění v předbrankovém prostoru a soupeř tak po standardní situaci snížil. I když první polovina zápasu skončila 3:1 v náš prospěch, Lípa ani zdaleka nesložila zbraně a do druhé poloviny na nás patřičně vlítla a srovnala skóre na 3:3. Dvě minuty před koncem zápasu se nám sice podařilo skóre překlopit v náš prospěch, důsledkem individuální chyby v úplném závěru nás ale soupeř opět dohnal a zápas tak skončil remízou. Je to škoda, zápas jsme měli hezky rozehraný, ke konci nám ale chyběla šťáva, což bylo nejspíš způsobeno tím, že jsme hráli dva zápasy rovnou po sobě. 

 

Třetí zápas byl určitě nejjednoznačnější. Ústí jsme po celý zápas téměř k ničemu nepustili a v posledním zápase sezóny jsme si tak připsali vítězství 9:0. 

 


Všichni zúčastnění podali vynikající výkony a věřím, že si turnaj užili i skvěle fandící rodiče, kterým děkujeme za neustálou a pořádně hlasitou podporu v průběhu celé sezóny. A i když všichni hráli téměř perfektně, já tu musím vyzdvihnout dva kluky, kteří i tak vynikali. Prvním je Kryštof Vavříček, prvním rokem mladší žák, který se k nám připojil až v průběhu sezóny a na sobotním turnaji si připsal bilanci sedmi gólů a dvou asistencí. Druhé jméno je Štěpán „Stanley“ Štorek, obránce, který se v průběhu sezóny vypracoval z týmu yellow až do stabilního člena blue a na sobotním turnaji se v něm probudil suverénní lídr obrany. 

 


Klukům náleží obrovská pochvala, nejen za sobotní turnaj, ale také za celou sezónu. Všichni v týmu udělali velký pokrok po všech stránkách, nejen florbalových, ale i lidských. Vytvořila se tu skvělá parta, která toho má ještě spoustu před sebou. Máme se na co těšit. 

Zpět