Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Charitativní utkání pro Vojtíška a jeho rodinu
Náš klub se v prvním domácím zápase v novém roce utká v…
Akce
24.11.2021
Muži vyhráli po nájezdech!
Zápasy

V neděli 21. 11. se v MSH Jablonec odehrál další zápas divizní soutěže ve florbalu. Domácí se utkali s týmem z Jičína. Tento celek je přímým sousedem jabloneckých v tabluce, o náboj tedy bylo jistě postaráno.

Hned na úvod zápasu si domácí vyzkoušeli hru v oslabení, a to dokonce dvakrát v krátkém úseku. Obě oslabení však dokázali kvalitně odbránit a ke konci druhého oslabení se dostal do samostatného úniku benjamínek domácího týmu Marek Černý, který chladnokrevně zakončil a poslal tak jablonecký tým do vedení.

O chvíli později odskočil domácí celek dokonce do dvoubrankového náskoku, když se z dorážky dokázal prosadit Najman.

Zbytek první třetiny toho však již mnoho nenabídnul, hra byla velice kouskovaná a obě mužstva se snažila nedostat další branku. O první pauze tak na světelném ukazateli svítilo skóre 2:0.

Třetina druhá se nesla v podobném duchu, jako ta první. Nejzajímavějšími momenty byly zajisté dvě přesilové hry, po jedné na každé straně. Domácí celek nejprve dokázal ubránit početní nevýhodu, aby později ve vlastní početní převaze zvýšil skóre na 3:0. Mezeru v hostujícím bloku dokázal najít Pehlivan, jenž se tak zapsal mezi úspěšné střelce.

Do poslední třetiny vstupovalo domácí mužstvo s jasnými taktickými pokyny, a to sice přidat další branky a nedopustit tak žádným způsobem zdramatizování dobře rozehraného utkání. To se však nepovedlo. Již ve třetí minutě se Jičínu podařilo snížit. Po následném vyloučení na obou stranách, které na hostující straně vyeskalovalo dokonce v červenou kartu se hrálo chvíli 4 na 4. To však nebránilo hostům opět vstřelit branku a dostat se tak na rozdíl pouhé jedné branky. Nervozita v jabloneckých řadách byla snad až hmatatelná.

Na 3:3 se hostům povedlo srovnat ve dvanácté minutě poslední třetiny, když se jim podařilo využít početní výhody.

Následoval timeout domácích, ve kterém přišlo upřesnění taktických pokynů do zbytku zápasu. Úkol byl jasný, a to sice zklidnit hru a vstřelit rozhodující gól. A ten přeci jen přišel. I přes početní nevýhodu domácích se podařilo Kantorovi procedit balonek za záda hostujícího brankáře a domácí se tak opět dostali do vedení.

Toto vedení však netrvalo dlouho. Po dalším zbytečném vyloučení jabloneckých využil Jičín početní výhodu a minutu před koncem řádné hrací doby tak znovu srovnal krok s domácím mužstvem.

Následovalo tedy pětiminutové prodloužení. Oba týmy však hráli opatrně, s vědomím, že inkasovaná branka by znamenala konec zápasu.

Přišla tedy řada na trestná střílení. Za domácí se dokázal prosadit pouze velezkušený Jan Mikula. Jednalo se však o gól rozhodující, jelikož jablonecký brankář Janota dokázal vykrýt všechny pokusy hostí a podepsal se tak velkou měrou pod vítězství domácích 5:4.