Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Novinky
05.10.2021
A-tým mužů cestoval v sobotu do Benátek nad Jizerou
Zápasy

Mužský A-tým čekal v sobotu 2. 10.  další venkovní zápas. Jejich soupeřem byl Floorball Club Falcon. Falcon hraje své zápasy v Benátkách nad Jizerou, takže se jednalo o první delší výjezd.

Do zápasu nastoupil Jablonec v poněkud okleštěné sestavě. Nejcitelnější ztrátou byla absence trenéra Lukáše Javůrka a kapitána Marka Čeřovského. Role kapitána se tedy výjimečně zhostil Jan Koravský.  Avšak i přes toto oslabení chtěl tým jabloneckých naplno bodovat a přidat tak další důležité body do divizní tabulky.

Hosty však nečekal jednoduchý úkol. Do zápasu Jablonec nastoupil ve vysokém tempu s cílem vstřelit rychlý gól. To se však nepodařilo. Mrzet je může především nevyužitá přesilová hra a neproměněný nájezd. Falcon však jednu ze svých šancí využil a po deseti minutách hry se tak dostali do vedení. Půl minuty před koncem první třetiny navíc přidali i druhý gól.

Ve druhé třetině tak museli hosté dohánět dvougólovou ztrátu. S pokusy jabloneckých o přechod do útoku si však obrana domácích vždy dokázala poradit. Po necelých sedmi minutách hry odskočili domácí na rozdíl tří branek. Hosté však na obdrženou branku dokázali okamžitě zareagovat. Na 1:3 snižoval svým premiérovým gólem za muže Semih Pehlivan. Poté následovala série vyloučení na obou stranách. Po úspěšně ubráněném oslabení využil přesilovou hru Ondřej Faltus. I pro něj to byl premiérový gól za muže. Stav po konci druhé třetiny byl tedy 3:2 pro domácí.

Do poslední třetiny vstoupili jablonečtí aktivněji a cíl byl jasný, otočit utkání ve svůj prospěch. Hned v první minutě však Jablonec inkasoval a cesta za obratem se značně zkomplikovala. Po zbytek třetiny navíc Falcon ukázal svoji sílu a postupně navyšoval skóre. Na konečných 3:7 pouze snižoval jablonecký Jarolímek po pohledně sehrané akci v přesilové hře.

Muži tak po 4 zápasech zůstávají s 2 body na 10. místě divizní tabulky.

O další body se poperou již v sobotu 9. 10. ve Sportovní hale Tanvald. Soupeřem jabloneckých budou Prague Tigers, celek z horní poloviny tabulky. Zápas začíná v 17:30 hodin. Těšíme se na Vás a Vaší podporu.