Zápasy
30.09.2021
Muži o víkendu bez bodu.
Zápasy

Mužský A tým odehrál v sobotu 26. 9. svůj první zápas na domácí palubovce. Jejich soupeřem byl tým z Kutné hory. Tým, který se každoročně pohybuje v horních patrech tabulky. Zápas tedy sliboval příjemnou florbalovou podívanou.

Muži, namotivovaní výhrou v minulém hracím kole, chtěli samozřejmě na bodový zisk navázat. Pomoci jim k tomu měli také domácí fanoušci, kteří, jak je již na domácí zápasy zvykem, dorazili v hojném počtu.

Hned od úvodního buly se však na balonek dostal tým hostů, a jabloneckým nezbývalo nic jiného, než se stáhnout do obrany a počkat si na svou příležitost. V páté minutě však přišel smolný vlastní gól do naší sítě. Byli jsme tak nuceni dohánět jednogólové manko, což však ve florbale není žádným velkým náskokem. Poté následovala hlušší část zápasu, ve které se hra přelévala ze strany na stranu. Jabloneckým se však nedařilo prolomit téměř bezchybnou obranu hostů. Za zmínku však zcela jistě stojí kvalitně ubráněná hra v oslabení.

V 17. minutě zápasu se však po ztrátě na útočné polovině dostali na balonek kutnohorští a z rychlého útoku nekompromisně navýšili skóre ve svůj prospěch. Do konce první třetiny však žádná další branka nepadla a do šaten se tedy šlo za stavu 2:0 pro hosty.

Do druhé třetiny domácí celek vstupoval s instrukcemi, jak nabořit rozehrávku soupeře a hlavně jak se dostat do útoku a ohrozit branku hostujícího brankáře.

Po jabloneckém nabuzení však přišla ledová sprcha v podobě třetího inkasovaného gólu. Nezbývalo nic jiného, než se po obdržené brance rychle oklepat a znovu se vrhnout do útoku. Když už se ale domácí dostali ke střele, skvělými zákroky podržel hosty jejich brankář.

Nicméně Jablonec byl přece jen za svou neutuchající aktivitu odměněn. Po povedené střele se prosadil zkušený útočník Jan Mikula. Vstřelený gól domácí hráče opět nabudil a ti se znovu vrhli do útoku s úmyslem zvrátit utkání v jejich prospěch. Hosté však na inkasovanou branku nalezli včasnou odpověď a po povedené kombinaci tak opět odskočili na rozdíl tří branek.

V tomto momentu se však Kutná hora zklidnila a již se nehnala bezhlavě do dalších útoků. Do konce druhé třetiny se tak skóre již nepohlo.

Poslední třetina se nesla ve snaze jabloneckých hráčů zkorigovat jednoznačně se vyvíjející utkání. Šance domácích však zůstaly neproměněny. Škoda je hlavně dvou přesilových her, kterých domácí celek nedokázal využít.

Do konce třetí třetiny ještě přidali dva góly hosté, hrající s velkým klidem.

Po závěrečném hvizdu rozhodčích tedy svítilo na světelném ukazateli skóre 6:1 pro hosty. Ačkoliv se nejednalo o nejpovedenější premiéru jabloneckých na domácí palubovce, je nutné poznamenat, že všichni hráči dřeli až do poslední vteřiny a nevypustili jediný souboj. Spousty cenných zkušeností také jistě nasbírala družina juniorů, kteří odehráli celý zápas.

Děkujeme všem našim fanouškům, kteří si našli cestu do MSH Jablonec a neúnavně nás podporovali i přes nepříznivý vývoj utkání.

V dalším kole se Florbal Jablonec nastoupí proti týmu Floorball club Falcon. Utkání se odehraje v sobotu 2. 10. v Benátkách nad Jizerou.

Dalším domácím zápasem pak bude 9. 10. duel proti Prague Tigers. Tento zápas však odehrajeme ve Sportovní hale Tanvald. Přesto věříme, že pro naše fanoušky to nebude překážkou a těšíme se na opětovné shledání.