Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Novinky
20.09.2021
Muži vezou cenné body ze hřiště soupeře.
Zápasy

Ve dnech 18. a 19. 9. sehrál elitní tým mužů své první divizní zápasy. V sobotu jsme poměřili síly s Libereckými FBC Panthers a v neděli jsme zavítali do Železného Brodu, kde své domácí zápasy hraje tým TJ Sokol Koberovy.

V prvním zápase nás čekala opravdová zkouška. Proti našemu velice omlazenému týmu se postavil tým Panthers, posilněný o několik dlouholetých opor ze Superligového týmu FBC Liberec.

Start do zápasu nám nevyšel zcela podle představ. Do šatny jsme však díky proměněné přesilové hře ke konci třetiny šli za stavu 2:2. Zlomová však byla třetina druhá. V té jsme inkasovali rovnou třikrát a do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 2:5. Naše snaha o zdramatizování zápasu byla zcela evidentní, ale zkušený liberecký celek si však své vedení pohlídal. Zápas tak i přes náš bojovný výkon skončil naší prohrou v poměru 7:10.

Za zmínku však stojí povedené akce našich talentovaných juniorů, Jakuba Kollera a Marcela Najmana, kteří nastoupili na poslední desetiminutovku zápasu. To jim ale nezabránilo ve skórování prvních gólů v mužské kategorii. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších gólů v jabloneckém dresu.

Góly Jablonce: 2x Najman, 2x Kantor, 2x Jarolímek, Koller

Do nedělního zápasu jsme nastupovali povzbuzeni sobotním výkonem. Náš cíl byl jednoznačný: bodovat. Po deseti minutách, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, jsme však inkasovali smolný gól. Situace se po chvíli ještě zhoršila, když ve 14. minutě zvýšil na 2:0 domácí kapitán Reczai. Krev do žil nám však vlil gól Malinovského, který přišel přesně 1 vteřinu před koncem první třetiny.

Start do druhé třetiny nám vyšel přesně podle představ. Po dvou minutách hry se šikovně prosadil Koravský. Jen o pár minut později domácím pláchl Jarolímek a po jeho individuální akci jsme se poprvé v zápase dostali do vedení.  Ke konci druhé třetiny však domácí využili přesilové hry a do šaten se šlo za stavu 3:3.

Poslední třetina zápasu byla z obou stran opatrná. Devět minut před koncem zápasu se však domácím podařilo vstřelit vedoucí gól. Vypadalo to, že gól to bude rozhodující. Proti byl však Jakub Daníček, který ukázkovým důrazem před brankou soupeře srovnal na 4:4. Do konce třetiny gól již nepadl a šlo se tedy do prodloužení. Půl minuty před koncem prodloužení již většina hráčů i fanoušků počítala s nájezdy. Avšak k balonku se na soupeřově polovině dostal Jakub Horčička, který míček pohotově usměrnil za záda bezmocného brankáře. Tento sváteční střelec tak rozhodl o naší výhře 5:4, díky které si ze zápasu odnášíme dva cenné body do divizní tabulky.

Góly Jablonce: Malinovský, Koravský, Jarolímek, Daníček, Horčička

Děkujeme skvělým fanouškům, které neodradila ani cesta do Železného Brodu a celý zápas nás hnali za vítězstvím.

Navázat na nedělní výhru se pokusíme již tuto sobotu 25. 9. v MSH Jablonec od 17:30. Naším soupeřem bude tým FBC Kutná Hora a to znamená, že bude k vidění kvalitní florbal.

Věříme, že za naší další výhrou nás fanoušci poženou v hojném počtu i tentokrát.