17.06.2021
V neděli 27.6. proběhne rozloučení se sezónou
Vážení, rádi bychom Vás pozvali na neformální rozloučení se…
Vážení, rádi bychom Vás pozvali na…
Akce
01.06.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v květnu
Nábory nejmladších florbalistů jsou v plném proudu.    V…
Nábory nejmladších florbalistů jsou v…
Novinky
22.05.2021
Poslední květnový den ve znamení posunu kategorií a návratu do haly
V pondělí 31. května dojde v klubu hned k několika významným…
V pondělí 31. května dojde v klubu hned…
Info
16.05.2021
Rozhovor s novou šéftrenérkou klubu Kateřinou Dvořákovou
Začátkem měsíce května došlo v klubu k několika změnám a role…
Začátkem měsíce května došlo v klubu k…
Novinky
05.05.2021
Konec nudy, přijď na florbal
Náš klub restartoval 12. 4. 2021 svoji činnost a probíhají…
Náš klub restartoval 12. 4. 2021 svoji…
Akce
01.05.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v dubnu
Přinášíme Vám pravidelnou rubriku Novinky z klubu aneb co se…
Přinášíme Vám pravidelnou rubriku…
Novinky
13.04.2021
AKTUALIZACE venkovních tréninků k datu 13. 4. 2021
Vláda opět změnila podmínky pro venkovní sportování. Nově platí,…
Vláda opět změnila podmínky pro…
Info
09.04.2021
Od pondělí 12. 4. můžeme organizovat venkovní tréninky
Přinášíme velmi příznivé zprávy, protože podle nových vládních…
Přinášíme velmi příznivé zprávy,…
Novinky
16.05.2021
Rozhovor s novou šéftrenérkou klubu Kateřinou Dvořákovou
Novinky

Začátkem měsíce května došlo v klubu k několika změnám a role šéftrenéra se nově ujala trenérka starších žáků Kateřina Dvořáková. Kačka má mnoho golmanských zkušeností s ženskou soutěží, kde nastupovala za mládežnícké kategorie Chodova a následně okusila superligu v dresu FBC Liberec. Více o Kačce a jejích začátcích v klubu i ve florbale se můžete dozvědět v rozhovoru ZDE.


Na začátku května jsi se stala novou šéftrenérkou klubu. Co to pro tebe znamená?

Šéftrenér mládeže je vlastně taková spojka mezi trenéry a vedením klubu. Pro mě to znamená více práce vůči klubu, než jsem doposud dělala, ne ale o moc  jinou. Je to pro mě šance sjednotit klub podle mých představ. Těším se na tu zkušenost. Věřím, že na mě ze začátku budou všichni hodní. :)


Co tě vedlo k převzetí role šéftrenéra?


Dostala jsem nabídku, kterou jsem nechtěla nechat utéct. Bude to zajímavá zkušenost.

Jaká je tvá šéftrenérská vize? Co bys ráda v klubu dokázala?

Do budoucna bych v našem klubu chtěla zlepšit práci s mládeží a posunout ji o kousek výše tak, aby se celkově podařilo lépe provázat mládež s muži. Abychom si vychovávali budoucí hráče A týmu a ne pouze individuálně schopné hráče, což se momentálně daří pouze u několika málo jedinců. 

Možná je to dáno i dobou a pohodlností dnešních dětí, kteří nejsou zvyklí o něco bojovat a všechno chtějí mít zadarmo (a mnohdy také mají). Chtěla bych také k florbalu dostat co nejvíce dětí. V některých kategoriích je jich opravdu málo a někde kategorie chybí úplně.

Dalším cílem je také děti naučit starat se o své tělo. Nezanedbávat protažení a posilování po tréninku, aby nebyly svaly jednostranně zatěžovány pouze pohybem za míčkem.


Připravuješ pro trenéry nějaké novinky ještě ke konci sezóny?

Zatím se s tím spíše sžívám. Momentálně kontaktuji potencionální trenéry, připravujeme novou sezónu, zjišťujeme stavy, počítáme odpadlíky. Vyložené novinky zatím nabídnout nemůžu. Vše naplno začne až od srpna, od soustředění a nové sezony. Plánujeme trenérská trička, abychom trochu vypadali. Sepsala jsem také dokument o sportovní přípravě mládeže, víc ale až od září. 

Co se spokojenosti s prací trenérů týče, ráda bych alespoň 1-2x za měsíc realizovala trenérské schůze. I přesto že je to v této době složitější, věřím, že se vše brzy k lepšímu obrátí. 


V čem si myslíš, že má klub největší rezervy? Na čem je potřeba nejvíce zapracovat?

Klub se v posledn dobou dost zmodernizoval. Máme členskou sekci, čím dál více kvalitních trenérů, soustředění, kempů. Problémem je ale stále to, že nás rodiče vnímají jako kroužek a ne jako sportovní klub. Ve větších klubech všichni rodiče se svými dětmi florbalem žijí, jezdí podporovat elitní týmy na většinu zápasů a tráví florbalem volný čas.  U nás je mentalita bohužel zatím jiná. Věci, které by měly být pro každého sportovne prioritní, jsou u místních dětí až na spodních příčkách. Bude těžké to změnit, ale uvidíme co se dá dělat. 


V čem naopak můžeš klub pochválit?

Jak už jsem zmiňovala, klub se za poslední roky zmodernizoval. Je spousta věcí, které se nám daří. Jednoznačně bychom měli všichni a stále chválit Beryho s Javorem (předseda klubu a trenér elitního týmu mužů), protože bez nich by klub nebyl tam, kde momentálně je. 

 

Tento týden začaly nábory. Jak se aktivně do těchto aktivit zapojíš? Chystá se klub inovovat náborou činnost?

Rozjeli jsme nábory školek. Já osobně se účastnit nemůžu, protože mě čekají zkoušky. Jsem si ale jistá že nábory společně s maskotem Floriánem dopadnou parádně! Máme seznam asi třiceti školek a dvaceti škol. Doufám, že nábory děti zaujmou a budeme moci otevřít dlouho nesamostatnou přípravku, na kterou se moc těším.


Co na závěr? 

Závěrem bych ráda popřála všem hodně zdraví, protože bez toho to ve sportu nejde. Dále aby co nejdříve přešla tato ,,divná'' doba a my všichni se zase spolu sešli v hale a začali zase trénovat, hrát zápasy, bavit se a makat. 


Děkuji za rozhovor ať se ti daří v nové roli!


Také děkuji a snad co nejdříve naviděnou.

 

Zpět