17.06.2021
V neděli 27.6. proběhne rozloučení se sezónou
Vážení, rádi bychom Vás pozvali na neformální rozloučení se…
Vážení, rádi bychom Vás pozvali na…
Akce
01.06.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v květnu
Nábory nejmladších florbalistů jsou v plném proudu.    V…
Nábory nejmladších florbalistů jsou v…
Novinky
22.05.2021
Poslední květnový den ve znamení posunu kategorií a návratu do haly
V pondělí 31. května dojde v klubu hned k několika významným…
V pondělí 31. května dojde v klubu hned…
Info
16.05.2021
Rozhovor s novou šéftrenérkou klubu Kateřinou Dvořákovou
Začátkem měsíce května došlo v klubu k několika změnám a role…
Začátkem měsíce května došlo v klubu k…
Novinky
05.05.2021
Konec nudy, přijď na florbal
Náš klub restartoval 12. 4. 2021 svoji činnost a probíhají…
Náš klub restartoval 12. 4. 2021 svoji…
Akce
01.05.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v dubnu
Přinášíme Vám pravidelnou rubriku Novinky z klubu aneb co se…
Přinášíme Vám pravidelnou rubriku…
Novinky
13.04.2021
AKTUALIZACE venkovních tréninků k datu 13. 4. 2021
Vláda opět změnila podmínky pro venkovní sportování. Nově platí,…
Vláda opět změnila podmínky pro…
Info
09.04.2021
Od pondělí 12. 4. můžeme organizovat venkovní tréninky
Přinášíme velmi příznivé zprávy, protože podle nových vládních…
Přinášíme velmi příznivé zprávy,…
Novinky
01.05.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v dubnu
Novinky

Přinášíme Vám pravidelnou rubriku Novinky z klubu aneb co se dělo v měsíci dubnu. 

 

 

Proběhl dlouho očekávaný restart tréninkové činnosti 

 

Po delší době nám bylo umožněno sportovat a odstartovali jsme tedy venkovní tréninky všech kategorií. Máme zprávy od rodičů, že děti jsou zahájením tréninkové činnosti potěšeni a my děkujeme za všechny pozitivní reakce. Jsme rádi, že nám většina členů zachovala přízeň a věříme, že se blízké době vrátíme i do vnitřních prostor. Florbal je přeci jen halovým sportem. 

 

 

Přihlášky na letní soustředění mládeže je možné podávat do pátku 14. května 

 

Hráči starších žáků, dorostenců a juniorů mají stále možnost se přihlásit na letní florbalové soustředění, které proběhne tradičně v Jičíně v druhé polovině srpna. Soustředění se mohou zúčastnit i hráči narození v roce 2008, kteří budou spadat do kategorie starších žáků v příští sezóně. Se současnou zlepšující se pandemickou situací věříme v hladké uspořádání akce. Veškeré informace jsou k dispozici v samostatném článku ZDE. Mladší ročníky se poté mohou zúčastnit příměstkého kempu. Přihlášky jsou prozatím bez termínu uzavření, ale určitě neváhejte využít aktuálně volné kapacity. Informace naleznete v článku ZDE.

 

 

Dubnová akce "Pojď ven s FLORBAL JABLONEC" je za námi

 

V polovině dubna jste měli možnost projít pěší okruh v blízkosti jablonecké přehrady, který byl lemován soutěžními otázky s florbalovou tématikou. Byly připraveny též dva sportovní úkoly (běh, koordinace). V průběhu trvání akce nám silně nepřálo počasí a část našich členů se celkem neočekávaně vrátilo do školních lavic. Kombinace těchto dvou faktorů stála za nižším počtem celkových účastníků. Děkujeme tedy všem, které neodradilo špatné počasí a využili možnosti pěkné procházky. Nejlepší z účastníků obdrží drobné ceny z našeho fanshopu. 

 

 

Snažíme se zlepšit podmínky pro venkovní hraní florbalu v Jablonci

 

Současná doba nás motivovala se více zajímat o neutěšený stav venkovního hřiště na sídlišti Šumava. Toto hřiště je mezi florbalisty populární, protože je zde položen plastový povrch. Ten sice vydržel několik desítek let, ale v kombinaci s rozpadajícím se podkladem již pomalu dosluhuje. Vstoupili jsme tedy v jednání s majitelem hřiště, Magistrátem města Jablonec n. N. Bylo zjištěno, že hřiště je zahrnuto do projektu kompletní revitalizace sídliště Šumava, které je rozděleno do několika etap. Rekonstrukce hřiště přezdívaného mezi florbalisty jako "Gumák" má přijít na řadu v roce 2023. K našemu překvapení mělo v rámci rekonstrukce dojít k položení pouze asfaltového povrchu. V reakci na toto proběhlo jednání s náměstkem primátora, panem Petrem Roubíčkem, kterého jsme požádali o přehodnocení projektu s důrazem na zachování současného povrchu vhodného pro náš sport. Našli jsme shodu v tom, že asfaltový povrch není obecně vhodný pro jakékoliv sportování a víceúčelovost hřiště by se s plastovým povrchem umocnila. V současné době probíhá příprava změny projektové dokumentace, která bude podkladem pro nové vyrozpočtování celé akce. Věříme tedy, že i v budoucnu si bude moci široká veřejnost zahrát florbal na víceúčelovém, venkovním hřišti s vhodným plastovým povrchem. 

 

 

 

Zpět