17.06.2021
V neděli 27.6. proběhne rozloučení se sezónou
Vážení, rádi bychom Vás pozvali na neformální rozloučení se…
Vážení, rádi bychom Vás pozvali na…
Akce
01.06.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v květnu
Nábory nejmladších florbalistů jsou v plném proudu.    V…
Nábory nejmladších florbalistů jsou v…
Novinky
22.05.2021
Poslední květnový den ve znamení posunu kategorií a návratu do haly
V pondělí 31. května dojde v klubu hned k několika významným…
V pondělí 31. května dojde v klubu hned…
Info
16.05.2021
Rozhovor s novou šéftrenérkou klubu Kateřinou Dvořákovou
Začátkem měsíce května došlo v klubu k několika změnám a role…
Začátkem měsíce května došlo v klubu k…
Novinky
05.05.2021
Konec nudy, přijď na florbal
Náš klub restartoval 12. 4. 2021 svoji činnost a probíhají…
Náš klub restartoval 12. 4. 2021 svoji…
Akce
01.05.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v dubnu
Přinášíme Vám pravidelnou rubriku Novinky z klubu aneb co se…
Přinášíme Vám pravidelnou rubriku…
Novinky
13.04.2021
AKTUALIZACE venkovních tréninků k datu 13. 4. 2021
Vláda opět změnila podmínky pro venkovní sportování. Nově platí,…
Vláda opět změnila podmínky pro…
Info
09.04.2021
Od pondělí 12. 4. můžeme organizovat venkovní tréninky
Přinášíme velmi příznivé zprávy, protože podle nových vládních…
Přinášíme velmi příznivé zprávy,…
Novinky
02.04.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v březnu
Novinky

Přinášíme Vám přehled březnových novinek týkajících se našeho klubu. 

  

Akce pro naše nejmenší členy #jbcmovingkids měla skvělý ohlas

 

Celý měsíc se nesl ve znamení dětských soutěží a výzev a to především v kategoriích přípravky, elévů a mladších žáků. Akce s názvem #jbcmovingkids přinesla hned čtyři týdenní výzvy a jednu celoměsíční aktivitu navíc.V prvním týdnu čekala naše účastníky florbalová výzva. Úkolem bylo provedení nejvíce "driblingů bez dopadu". Mezi nejlepší z nejlepších patřil Patrik Půta a Kryštof Vavříček. Tito mladí borci dokázali překonat hranici 20.000 driblingů bez dopadu. Dobrá práce! Následující týden čekala naše hráče o něco méně florbalová, ale stále sportovní výzva. Úkolem bylo ujít co nejvíce kroků za den a své výkony v rámci týdne zaznamenat. Z účastněných musíme pochválit téměř všechny, protože nikdo nenachodil méně než 60.000 kroků. Třetí výzvou v pořadí byla "pomoc s nádobím". Jsme velmi rádi, že většina kluků se rozhodla pomoci rodičům a dokázala umýt či uklidit v průměru 180 kusů nádobí za týden. Poslední výzvou byla výzva "v nachozených schodech do kopce". Příjemným překvapením bylo zapojení všech přihlášených účastníků. Celoměsíční aktivita zdolávání vrcholů s aplikací Peakpoint nakonec celkový ráz soutěže příliš neovlivnila, ale i tak byla účast nad očekávání. Ceny za umístění čekají pro naše TOP 3 bojovníky v jednotlivých kategoriích v průběhu měsíce dubna.

 

"Úkolem výzvy bylo vytvořit něco netradičního. Chtěli jsme motivovat naše mladé florbalisty k pobybu venku či k aktivitě, která může být přínosná. Velmi mě potěšila celková účast dětí a také aktivní účast našich trénérů. Březnovou akci tedy hodnotíme velmi pozitivně a už teď mohu prozradit, že podobná mimo tréninková akce nás bude čekat i v průběhu měsíce dubna." dodává na závěr šéftrenér mládeže Jakub Daníček.

 

 

Přihlášky na příměstský kemp a letní soustředění jsou spuštěny

 

V tomto měsíci byly spuštěny přihlášky na příměstský kemp, který proběhne ve dnech 1. 7. 2021 a 2. 7. 2021. Následuje volný víkend a dva dny svátků. Poté kemp pokračuje od středu do pátku 7. -  9. 7. 2021. Příměstský kemp je tedy dlouhý 5 pracovních dní a je určen pro děti narozené v letech 2009 až 2015. Přihlásit se mohou členové klubu i široká veřejnost. Veškeré informace naleznete v samostatném článku ZDE.


Klubové soustředění pro kategorie starších žáků, dorostenců a juniorů poté proběhne již tradičně v druhé polovině srpna v Jičíně. Pro letošní rok máme připraveno několik novinek, kterým jsme se snažili soustředění ještě více zatraktivnit. Veškeré podrobnosti včetně odkazu na přihlášky naleznete ZDE.

 

 

Letošní ročník celostátní soutěže mužů bez postupujících a sestupujících. 

 

Výkonný výbor Českého florbalu vydal rozhodnutí, které se týká našeho elitního týmu mužů hrající divizní soutěž. Přestože se Komise soutěží a VV ČF snažili nalézt různé scénáře pro prostupnost soutěží zejména celostátních soutěží, tak s ohledem na současnou epidemiologickou situaci a stav soutěží bylo rozhodnuto o uzavření postupů a sestupů v celostátních soutěžích v probíhající sezoně. V aktuální sezóně tak nebude z DIVIZE žádný z účastníků sestupovat, ani se nepostoupí do Národní ligy. 

 

Klub Florbal Jablonec považuje toto rozhodnutí za logické s ohledem na to, že nemožnost přípravy trvá již 5 měsíců a uspěchaný návrat do ligových klání by s sebou přinesl zvýšené riziko zranění našich hráčů. V Jablonci je navíc záležitost okořeněná vzniklým očkovacím centrem v MSH Jablonec a tak by naši fanoušci museli za týmem cestovat do jiných měst. Náš elitní tým se tedy stále bude zaměřovat na udržování fyzické kondice a plně se budeme soustředit na start nové sezóny, která věříme proběhne bez větších komplikací. 

 

 

Proběhly individuální on-line meetingy se všemi trenéry klubu

 

Za účasti členů Výkonného výboru klubu (Tomáše Berana, Lukáše Javůrka) a šéftrenéra mládeže Jakuba Daníčka, proběhla individuální setkání se všemi klubovými trenéry. Hlavním cílem schůzek bylo získat přehled jakým způsobem pandemie změnila život našim trenérům a zda nastalé skutečnosti mají vliv na jejich práci pro klub. Dále se řešila témata jako vzdělávání, práce s interními materiály a rozdělení kompetencí pro příští sezónu. Získané informace nám pomohou zefektivnit fungování v nadcházející sezóně. 

 

 

 

 

 

 

Zpět