13.04.2021
AKTUALIZACE venkovních tréninků k datu 13. 4. 2021
Vláda opět změnila podmínky pro venkovní sportování. Nově platí,…
Vláda opět změnila podmínky pro…
Info
09.04.2021
Od pondělí 12. 4. můžeme organizovat venkovní tréninky
Přinášíme velmi příznivé zprávy, protože podle nových vládních…
Přinášíme velmi příznivé zprávy,…
Novinky
02.04.2021
Dubnová akce - Pojď ven s FLORBALEM JABLONEC je tu!
V rámci měsíce dubna jsme pro Vás připravili další volnočasovou…
V rámci měsíce dubna jsme pro Vás…
Novinky
02.04.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v březnu
Přinášíme Vám přehled březnových novinek týkajících se našeho…
Přinášíme Vám přehled březnových…
Novinky
23.03.2021
Informace k soustředění - srpen 2021
Přinášíme podrobnější informace k plánovanému soustředění…
Přinášíme podrobnější informace k…
Novinky
19.03.2021
Informace k letnímu sportovnímu kempu - červen 2021
Ve spolupráci s DDM Vikýř jsme připravili všesportovní…
Ve spolupráci s DDM Vikýř jsme…
Novinky
08.03.2021
Dvojrozhovor s Adamem Balatkou a Lukášem Lhotou
Dnes jsme si pro vás připravili hned dvojrozhovor s jabloneckými…
Dnes jsme si pro vás připravili hned…
Novinky
05.03.2021
Akce #jbcmovingkids je v plném proudu
Již od 1.3. probíhá volnočasová akce s názvem #jbcmovingkids.…
Již od 1.3. probíhá volnočasová akce s…
Akce
15.11.2020
Klubové osobnosti | 2. díl | Michal Král: "hraní v béčku si užívám"
Info

V dalším díle jsme si pro vás připravili rozhovor s člověkem, kterého nemůžete znát jinak než "Králika". Jedná se o jednoho s nejdéle sloužících hráčů florbalu v Jablonci, momentálního hráče "B" týmu, trenéra dorostu a v neposlední řadě také rozhodčího.


Ahoj Michale, díky za možnost udělat s tebou rozhovor.


Rád bych začal u tvých florbalových začátků. Jak ses vůbec dostal k florbalu v Jablonci a jak jsi prožíval začátky své florbalové kariéry?


Zdravím všechny florbalové nadšence. K florbalu jsem se dostal v 18 letech, poté co jsem ukončil svou soutěžní hokejovou kariéru. Jelikož  jsem znal několik teď už spíše bývalých hráčů jako Gančis, Pelo, Tvrdák a samozřejmě stále aktivního a neúnavného Javora, tak bylo rozhodnutí jasné. 


Mé začátky byli takové trochu humorné. Jelikož jsem byl o rok starší než kluci a my jsme chtěli hrát spolu, bylo potřeba to nějak zařídit  a protože to dříve trochu šlo, tak jsme udělali trochu levou a bylo :-D. To byl dorost, po jedné sezóně jsem se připojil k mužům a tam jsem až do teď. Na veterány jsem ještě stále moc mladý.   


Nepochybně patříš mezi jedny z největších osobností jabloneckého florbalu. Můžeš nám přiblížit, co všechno pro klub děláš?


Tak kromě hráčské kariéry, jsem už skoro stejně dlouho trenérem a nějakých 12-13 let rozhodčím. Také se můžu pasovat do role kustoda klubu, jelikož někteří hráči napříč kategoriemi dosud neumí vyměnit čepel nebo grip. A to ani ti nejstarší ( snad mi to senioři v béčku odpustí ). Ve vedení klubu nejsem, ale řečí mám ke všemu jako kdybych byl :-D. 


Myslím, že každý, kdo se alespoň trochu zajímá o florbal v regionu, zaregistroval tvůj konec v mužském "A" týmu. Nechybí ti to už?


Nyní mi florbal chybí všeobecně, vzhledem k přerušení sezóny. 


Ale zpět k otázce. Abych řekl pravdu, tak jsem si užil léto bez letní přípravy a jelikož jsem ji vždy nesnášel, tak to mi nechybělo. Tuto sezónu jsme založili “béčko” a jelikož jsem říkal už rok, že budu končit, tak jsem s tím dost počítal, tak zatím moc ne. 

 

Působíš jako trenér dorostenců. Letos jste nevstoupili do sezóny úplně ideálně. Čím myslíš, že to může být? Vidíš případně nějaký potenciál do budoucna u jablonecké mládeže?


Máme za sebou teprve 2 turnaje, ale jak říkáš, vstup to byl strašidelný. Vždy se nám celkem daří začátky zápasu, ale pak, jako by hráči byli ukojení, že vše jde a přestanou plnit pokyny.

Bohužel, každý zápas nám toto zlomilo vaz. Chtěli jsme více potrénovat různé herní věci a ukázat našim hráčům, že síla je v kolektivu a ne v individualitách.To je zatím jeden ze základních problémů a důvod našich proher. 

Bohužel, to za této situace nejde, tak musíme vydržet a pak na tom zapracovat.   

 


Jak jsi sám zmínil, tak momentálně hraješ za nově vzniklé jablonecké "béčko". Jak vnímáš momentální sezónu zde a jak si užíváš zasloužený florbalový důchod? 


Užívám si to moc. Chtěl jsem mít víc času na soukromý život, ale nechtěl jsem skončit s florbalem úplně. A tak když jsem se rozhodl pro konec v “áčku” a věděl, že bude končit třeba i Honzik Havel, Mára Škodný a Martin “Čelo“ Novák, bylo jasné, že se musí “béčko” založit.

Obvolali jsme pár hráčů, co chvilku nehráli jako Lukáš Sláma, Honza Sukeník, ale třeba i veterán Tomáš Thér a dal se dohromady tým.

Zatím jsme odehráli jeden turnaj, ze kterého máme 2 vítězství. Tak zatím 100% spokojenost.

 

Florbal je i přes své relativně krátké fungování známý svou oblíbeností. Vnímáš nějaké zvýšení kvality soutěží vzhledem k tomu, jak dlouho florbal aktivně hraješ? Dá se například Národní liga brát už jako relativně kvalitní soutěž?


Soutěže jdou nahoru každý rok. Z mého pohledu nejde žádná celostátní soutěž srovnávat s předchozí sezónou. Do každé vyšší ligy přicházejí každý rok mladí a výborní hráči, kteří si nezahrají v nejvyšších soutěžích a nebo kvalitní hráči, kteří už nechtějí hrát nejvyšší soutěže.

Proto jde kvalita každý rok nahoru. 


Národní liga je za mě kvalitní soutěž, která je na vysoké úrovni a doufám, že se naše áčko brzy podívá zpět do této soutěže.     


V klubu působíš už nějaký ten pátek. Jak vnímáš proměnu klubu za posledních pět let. Můžeme za nějakých pět let bojovat opět o Národní ligu?


Proměna klubu je vidět na první pohled. Více mládeže, trenérů a mnoho procent zlepšená komunikace s rodiči, trenéry a každý rok lepší zázemí. Za to patří velké díky Berymu, Javorovi, Honzikovi a tobě.


Bojovat o ni můžeme každý rok když na to přijde :-D. Myslím, že období pěti let je dost reálné. Máme mnoho šikovných a zapálených hráčů, jak v “áčku”, juniorech i v dorostu a pokud jim toto vydrží a herně se budou chtít zlepšovat, tak by to mělo vyjít


Mám poslední otázku, na kterou se nemůžu nezeptat. Kromě florbalu jsi také proslavený tvojí láskou ke kebabu. Můžeš nám objasnit, kde to všechno vzniklo a jaký dresing nejraději používáš?


To je slušná podpásovka, ale vždy říkám vše, jak mi huba narostla, tak proč ne teď :-D.

Protože už hraju 16 let a vždy nám končily tréninky nejdříve ve 21:30, tak je pak celkem problém sehnat něco k jídlu a tam asi vznikla závislost… A jelikož je potřeba každý trénink a zápas řádně probrat, nikdy jsem v tom nebyl sám. Tímto zdravím Čermise a vždy bylinky. 


Díky za rozhovor


I já děkuji a těším se, až se zase sejdeme na hřišti.

Další rozhovor můžete opět čekat v neděli 22.11. s oporou juniorského týmu, občasným kapitánem elitního družstva a asistentem trenéra starších žákůmi Jendou Koravským.

Zpět