13.04.2021
AKTUALIZACE venkovních tréninků k datu 13. 4. 2021
Vláda opět změnila podmínky pro venkovní sportování. Nově platí,…
Vláda opět změnila podmínky pro…
Info
09.04.2021
Od pondělí 12. 4. můžeme organizovat venkovní tréninky
Přinášíme velmi příznivé zprávy, protože podle nových vládních…
Přinášíme velmi příznivé zprávy,…
Novinky
02.04.2021
Dubnová akce - Pojď ven s FLORBALEM JABLONEC je tu!
V rámci měsíce dubna jsme pro Vás připravili další volnočasovou…
V rámci měsíce dubna jsme pro Vás…
Novinky
02.04.2021
Novinky z klubu aneb co se dělo v březnu
Přinášíme Vám přehled březnových novinek týkajících se našeho…
Přinášíme Vám přehled březnových…
Novinky
23.03.2021
Informace k soustředění - srpen 2021
Přinášíme podrobnější informace k plánovanému soustředění…
Přinášíme podrobnější informace k…
Novinky
19.03.2021
Informace k letnímu sportovnímu kempu - červen 2021
Ve spolupráci s DDM Vikýř jsme připravili všesportovní…
Ve spolupráci s DDM Vikýř jsme…
Novinky
08.03.2021
Dvojrozhovor s Adamem Balatkou a Lukášem Lhotou
Dnes jsme si pro vás připravili hned dvojrozhovor s jabloneckými…
Dnes jsme si pro vás připravili hned…
Novinky
05.03.2021
Akce #jbcmovingkids je v plném proudu
Již od 1.3. probíhá volnočasová akce s názvem #jbcmovingkids.…
Již od 1.3. probíhá volnočasová akce s…
Akce
23.09.2020
Rozhovor s předsedou klubu Tomášem Beranem
Info

Přinášíme Vám rozhovor s předsedou klubu Tomášem Beranem, ve kterém se dozvíte o novinkách letošní sezóny a nechybí ani informace týkající se komplikací v souvislosti s koronavirem. 

 


Ahoj Tomáši. Díky za Tvůj čas a pojďme rovnou na otázky.  


Zdravím všechny příznivce jabloneckého florbalu a těším se na rozhovor :)


Jak se klubu dotkla nařízení při první vlně pandemie? 


Nás nucená přestávka zastihla na konci sezóny, protože ligové soutěže se hrají od října do začátku dubna. Bylo to vlastně tak, že jsme si šli odpočinout na jarní prázdniny, a po nich jsme mohli začít trénovat až v květnu. 


Jak složitá to byla situace? 


Organizačně to bylo velmi náročné. Všichni víme, že nařízení přicházela ze dne na den a tak nějak nekoordinovaně. Velké díky patří našim trenérům, kteří se museli rychle přizpůsobit nové situaci. Tréninky mohly být zpočátku pouze venkovní, a tak jsme se myslím i obohatili o nové zkušenosti. 


Přistoupil klub k nějakým kompenzacím za nucenou pauzu? 


Vzhledem k tomu, že drtivá část florbalové sezony proběhla, tak tomu odpovídaly i naše náklady. Ušetřili jsme samozřejmě malou část nákladů za pronájem tréninkových prostor v měsíci březnu a dubnu. Proto jsme také v okamžiku, jakmile to bylo možné, navýšili všem kategoriím počet tréninkových jednotek ze standardních 2 na 3 za týden. Zbylé ušetřené náklady jsme použili na dřívější start letošní sezóny, která oproti minulým rokům začala již 1. srpna. 


Chystají se nějaké další novinky?


Asi nejdůležitější změna je zavedení interní členské sekce. Každý náš člen dostane přístup do online aplikace a zde bude moci spravovat své osobní údaje. Od kategorie starších žáků poté plánujeme členskou sekci využívat i pro sledování docházky na tréninky a organizaci odjezdů na ligové zápasy. 

 

Co klub k zavedení členské sekce vedlo?


Již v minulých letech jsme o ní uvažovali, inspiroval nás zejména Florbal Chomutov. Hlavním důvodem pro zavedení členské sekce je náš neustálý růst a s ním spojená zvyšující se administrativní náročnost. Hledali jsme něco přehledného, nenáročného na správu i jednoduchého pro uživatele. Bonusem pak byla možnost mobilní aplikace. Věřím, že nás to posune opět dále směrem k plně profesionálním klubům. 


Mluvíš o dnešní zvláštní době. Máte vytvořený plán pro případné celoplošné vládní restrikce? 


Tak všichni víme, že opatření přicházejí často ze dne na den a nekoordinovaně. Každopádně uděláme všechno pro to, abychom fungovali v co možná nejstandardnějším režimu. Respektive je naší prioritou zajistit hladký chod klubu za aktuálně platných podmínek. Z května máme vyzkoušený rezervační systém, který můžeme opět použít při případném omezení počtu osob na tréninku. Pevně věřím, že sezonu dokončíme i v případě nestandardních, nebo dokonce nepříznivých podmínek.

 

Existují nějaká preventivní opatření, která je třeba dodržovat?


Kromě standardně platných pravidel pro nošení roušek a hygienických pravidel věřím, že nikdo v současné době nepřijde na trénink s viditelnými příznaky respiračního onemocnění nebo horečkou. Trenéři mají instrukce viditelně nachlazené hráče z tréninku vyloučit. Stejně tak platí pravidlo, že pokud byl někdo z hráčů testován na COVID-19 a čeká na výsledky tohoto testu, tak do obdržení výsledků na trénink nepůjde. V současné době se totiž již objevují případy, kdy je testovaná např. celá škola a čekání na test zákonitě neznamená pro dotyčného karanténu. Přesto bych chtěl v zájmu zachování našeho fungování poprosit, aby v takovém případě hráč na trénink do obdržení výsledků nechodil. 

 

Další otázka se týká členských příspěvků. Pokud by se i přes veškerou snahu musela sezóna předčasně ukončit, jak by to bylo s případným vracením členských příspěvků?


Samozřejmě by záleželo na termínu a rozsahu ukončení činnosti. V tuto chvíli jsou zaplacené veškeré soutěže, školení, soupisky aj. Další velkou položkou jsou nájmy a zde se také začínají majitelé sportovišť smluvně ochraňovat proti případnému předčasnému ukončení pronájmu. Nicméně pokud bychom například nemohli pořádat zápasy či trénovat v nejnákladnějších měsících sezóny (říjen až únor), bude na místě tento fakt zohlednit v členských příspěvcích ať už vrácením části platby za I.pololetí či snížením platby pro II. pololetí. 


Je něco, co bys chtěl na závěr vzkázat fanouškům či hráčům klubu?

 

Hráčům vzkazuji, ať si nenachají opatřeními proti COVID-19 zkazit požitek ze hry a naopak je sezóna baví jako při běžné situaci. Fanoušky bych chtěl pozvat na zápasy našeho elitního týmu, které pořádáme v důstojném prostředí Městské sportovní haly. Rozpis zápasů najdete na našem webu a budeme se těšit na Vaši přízeň roušky neroušky :)

 

 

Zpět